Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mikor éreztétek úgy, hogy...

Ti mikor éreztétek úgy, hogy mostmár szívesen vennétek, ha nem szopizna a babátok?

Figyelt kérdés

Leírnátok a történeteteket, hogy mikor jött el az a pont, mennyi idő volt a baba vagy gyerek, mikor azt mondtátok hogy elég? Neki is elég volt? Hogy szoktattátok le?

Az én babám jövőhéten egy éves lesz már, de még mindig nem érzem úgy hogy kész vagyok rá hogy elválasszam, és ő is elég cicifüggő, de én is nagyon szeretem szoptatni. A környezetemtől sokszor megkapom hogy túl nagy már ehhez a babám, de én még nem érzem úgy, viszont néha azt már érzem hogy örülnék neki ha én magam eljutnék már arra az elhatározásra hogy nincs több cici, viszont amikor szoptatom, olyan örömöt okoz, ahogy látom hogy szereti, megnyugszik tőle.


2014. márc. 6. 17:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Koszi a biztatast Stefi!:)

Na az ilyen tortenetek miatt sem mint az utolso valaszoloe, nem tudom abbahagyni meg, mert ugy erzem hogy inkabb meg kene becsulnom az egeszet, meg hat latom rajta mennyire ragaszkodik hozza...Ma vegre egyfajta cumit elfogadott, ujszulott koratol veszem neki a cumikat es adom oda, de nem kell neki, most egy fajta vegre a szajaban volt napkozben, kevesebbet is szopott, remenykedek hogy hatha esetleg igy magatol csokkenti es abbahagyja majd a dolgokat, bar lehet naiv gondolat :)

2014. márc. 8. 20:25
 22/25 anonim ***** válasza:
Mivel egy évesen egy kisgyerek már gyakorlatilag mindent ehet, így a szoptatásnak már táplálék funkciója teljesen felesleges, a vitaminokat pedig változatos ételekből ugyanúgy megkapja. Én nem biztos, hogy a házasságom kockára tenném egy olyan dologért, ami gyakorlatilag már elhagyható lenne, de persze te tudod...
2014. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
A hazassagom hala az istennek szilardabb alapokon all, mint hogy emiatt veszelyben legyen, sajnalom azt akinek ennyin mulik. Taperteke pedig lehet hogy helyettesitheto, de az immunvedo funkcioja nem.
2014. márc. 10. 20:48
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia, 9-es valaszolo vagyok, nekem is a beja feneke alatt volt a libidom, amig meg nem jott (majdnem egy evvel a szules utan). Mi azert rendszeresen probalkoztunk, csak eppen nem volt igazan jo.

Nalunk a sikosito semmit sem segitett (pedig kb mi tartottunk el egy gyarat, olyan mennyisegben hasznaltuk :D). En azt gondolom, hogy a megvaltozott hormonhaztartas miatt nem olyan a libido (annal aki erre erzekeny), ezert a sikosito nem oldja meg az alapproblemat magat, csak max az ebbol fakado egyik tunetet (szarazsag) csokkenti..

En mar teljesen kezdtem ketsegbe esni, hogy sose lesz a regi, de ahogy megjott eloszor onnantol kezdve minden szuper lett ujra szerencsere.

Lehet neked az is segitene, ha kevesebbszer szoptatsz es akkor visszallnak a hormonok, de abbahagynod sem kell.

En is meg fel evig szoptattam menstrualas mellett.

2014. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ez szuper, abban remenykedek en is hogy akkor visszaall ez a dolog, sokan mondjak. Ez egy jo otlet hogy kevesebbszer, hatha ugy megjon, koszi szepen!
2014. márc. 11. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!