Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyesen teszem azt, hogy ha...

Helyesen teszem azt, hogy ha akárhányszor nyöszörög a babám mellre teszem?

Figyelt kérdés
3 hónapos, nem alussza át az éjszakát, de még nappal sem alszik egy huzamban 3 órát. Ilyenkor ha felsír mindig mellre teszem. Van amikor vissza alszik, de van amikor nem. Már majdnem 7 kiló, kicsit kövér, de mondjuk a nővére is ilyen dagi volt. Jol teszem, hogy mindig a mellemen nyugtatom meg? Nem etetem túl? Sajnos a cumit nem fogadja el, és őszintén nincs már sem erőm sem türelmem órákat ölben sétáltatni.
2014. márc. 26. 08:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%
Én sem igazán tartom jónak, hogy amint sír mellre teszed. Legtöbbször valószínűleg nem azért sír, mert éhes(főleg egy órán belül). Meg kell próbálni kideríteni, hogy mi a baja. Ennyi evés után akár hasfájása is lehet. Ezzel csak azt fogod elérni, hogy teljesen kimerülsz, nem tudsz majd hosszabb időket aludni, nem tudsz tervezni és ha véletlenül apukára, vagy nagyira kell hagyni a kicsit, akkor ők nem fogják tudni megnyugtatni, mert akkor is a cicit fogja követelni. Próbáld például megnyugtatni ringatással, énekléssel, babakocsizással, simogatással. Nálunk az éneklés vált be, meg a pihenőszékben ringatás.
2014. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
42%
Az efféle szoptatás a lusta anyukák megoldása. Minek szül az, aki aztán nem fektet energiát abba, hogy kitapasztalja, hogy mi kell a gyerekének? :(
2014. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
74%
Erről az a barátnőm jutott eszembe, aki rettentő buszke volt, hogy a suttogó elveit alkalmazva a fia tökéletesen "működik", minta alvó, minta evő volt. Aztán megszületett a hugi, akinél meg abszolút nem mulodtek a módszerek, sőt a fiu is onnantól velük alszik, össze vissza eszik, stb. A gyerekek nem egyformák, az, hogy figyelsz az igényeire, abban az is benne van, hogy nem biztos, hogy tudod rá alkalmazni az elveidet. Ha igen. És a 2. Babája teljesen igény szerint szopott már. Ha akart 1 óra elteltével ujra. Mondanom se kell, szuper kiscsaj lett, és nem rontott el az anyuka semmit. Sajnos ha valaki másképp gondolkodik mint mi, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy elrontja. Pedig nem. Nem vagyunk egyformák. És a gyerekeink se.
2014. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
62%

Az én kisfiam dettó ugyanez volt mint a tiéd. Semmi más nem nyugtatta meg, csak a cici.

Próbáltunk mi mindent (kivéve a sírni hagyást). Masszíroztuk (hátha a hasa fáj), felváltva cipeltük, ringattuk, letettük, felvettük, baba zenéltünk, aztán mindig a cicin kötött ki, ott viszont azonnal megnyugodott. Három órát sosem bírt ki cici nélkül, max. éjszaka.

Szerintem vannak ilyen cicifüggő babák.

Már lassan két és fél éves a kisfiam, semmi gond nincs vele, de kicsinek sokáig ilyen volt.

Sokáig is szoptattam, nem régen hagytuk abba, mert jön a kistesó. Viszont legnagyobb meglepetésemre könnyen ment az elválasztás, pedig már volt, hogy azt hittem, sosem akarja abbahagyni.

Nálunk bevált a cicizés, egészen az elválasztásig azon is aludt el, és éjszaka is sokszor kérte, így az éjszakát nem aludta át, de azóta sem, szóval lehet nincs összefüggés.

Szerintem úgy csináld, ahogy nektek a legjobb, legkönnyebb.

Ha nem ilyen gyerekem lett volna lehet én is rossz módszernek gondolnám, de a tapasztalatom az ellenkezőjét mutatja.

2014. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék. Persze, hogy én is megpróbálok mindent, és oersze, hogy kicsrélem a pelusát, meg énekelek, meg sétálok, de amikor már nagyon sír, akkor mellre teszem, annak ellnére, hogy alig egy órája evett. Ott meg szokott nyugodni. De órákig nem bírok egy 7 kilós gyerekkel az ölemben sétálni, mert szakad le a hátam, nembírom. Éjszaka pedig velem alszik egy ágyban és amikor kezd nyöszörögni teszem mellre. Egyszer kicserélem a pelusát és kész. Nem sétálok vele.
2014. márc. 26. 09:26
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom jónak az ilyet,de ha neked,neki ez megfelel,akkor ne foglalkozz más véleményével.
2014. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor meg van egy olyan oldala is dolognak, hogy csináljam ügy ahogy a suttogó mondja, és legyek egy hót fáradt, kimerült kismama, vagy csináljam úgy ahogy mindkettőnek jó. Szerintem a gyerek sem lenne boldog egy végig frusztrált, de könyv szerint tökéletesen működő anyukával.
2014. márc. 26. 09:30
 18/35 anonim ***** válasza:
78%
Figyeld, ha Te így érzed jónak, csináld így, nekem mindegy, de Te sem vagy meggyőződve, hogy ez a jó módszer, hiszen akkor nem kérdezted volna meg. Az én véleményem továbbra is az, hogy egy gyereket meg kell tudni nyugtatni mell nélkül is, mert azért előbb utóbb csak rá kell bízni majd másra is (az ő érdeke is), de így más majd nem tudja megnyugtatni. Egy tápszeres babát is meg tud nyugtatni anyukája, persze lehet, hogy kicsit több energiát fektet a dologba.
2014. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%
Jol csinálod, ne aggódj és bizz magadban! Egyik barátnőm nagyon bölcsen fogalmazta ezt meg: Sok tanácsot fogsz kapni, hisz mindenki jót akar. De azt, hogy mi kell a TE gyerekednek azt csakis TE tudod a legjobban!
2014. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Igen, de nagyon sír. Magán kivűl van, és senki sem tudja megnyugtatni. Ezer cumit próbáltunk ki, semmit sem fogad el.
2014. márc. 26. 09:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!