Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyesen teszem azt, hogy ha...

Helyesen teszem azt, hogy ha akárhányszor nyöszörög a babám mellre teszem?

Figyelt kérdés
3 hónapos, nem alussza át az éjszakát, de még nappal sem alszik egy huzamban 3 órát. Ilyenkor ha felsír mindig mellre teszem. Van amikor vissza alszik, de van amikor nem. Már majdnem 7 kiló, kicsit kövér, de mondjuk a nővére is ilyen dagi volt. Jol teszem, hogy mindig a mellemen nyugtatom meg? Nem etetem túl? Sajnos a cumit nem fogadja el, és őszintén nincs már sem erőm sem türelmem órákat ölben sétáltatni.
2014. márc. 26. 08:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
51%

Csak azt felejti el mindenki, hogy a suttogót az író 7 hós kortól ajánlja.

Uppsz.

2014. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
12%
Először nyöszörgésről beszéltél, most már magán kívül való üvöltésről. Most akkor melyik az igaz?
2014. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Azert vagy bizonytalan mert minden újdonsült anyuka bizonytalan! Aki azt mondja sosem voltak kételyei, az nem mond igazat! A suttogo azt írja " kezdd ugy, ahogy folytatni akarod" ez lehetetlenség! Egy nehány hetes/ honapos gyereknek egész mások az igényei mint pl egy fél évesnek! Az én babam nagyon sokat lógott mellen, de kicsit később simán rá lehetett ettől még bízni apara, nagymamára, és el is aludt! Tudta, ha nincs ott anya, nincs cici se. Megoldotta anélkül.
2014. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
23%
A Suttogót újszülött kortól ajánlja az író.Olvasd el szerintem :D
2014. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Nem 7hos kortól ajánlja. Ujszulott kortól. Még ki is fejti: " mikor kezdd el a nevelést, ha nem a legelején?!"
2014. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Az elején nyöszörög, de persze rögtön nem teszem mellre. Persze úgyis tudom mi következik. Sokszor még az apjának is adom, hadd sétáljon ő is vele. De aztán szép lassan egyre erősebb a sírás. Már piros a feje, alig kap levegőt. Ilyenko r már nem bírom és mellre teszem, annak ellenére, hogy tudom, el akar aludni, egy órája evett...éjszaka viszont igen, nem sétálok vele, ahogy elkezd nyöszörögni teszem a cicim a szájába és alszunk tovább.
2014. márc. 26. 09:41
 27/35 anonim ***** válasza:
57%
Persze, miután rájött, hogy mennyire meg lehet fogni az anyukákat ezzel, átírták az ajánlást. De az eredeti, legelső, amerikai kiadásban az ajánlás 7 hó.
2014. márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az a tapasztalatom a környezetemben lévő anyukáknál, hogy azok, akik minden nyekkenésre a mellükre tették a babát, éjszaka is együttalvás, már cicire, ahogy nyekken egyet, azok még 3 éves korban is szenvednek vele, mert nem tud a gyerek leszakadni, még mindig felébred 3-4x éjjel, mert nem tanulta meg, hogy olyankor alvás van, és nem nasizás. Szóval én azt látom, hogy lehet, hogy most kényelmesebb, de hosszútávon nem kifizetődő.


Nem értem, miért kéne egy 7 kilós gyereket álladóan hurcolászni. Nincsen pihenőszék/hinta/babakocsi/hordozó, amikben lehet ringatni, oda lehet menni, simogatni, odabújni, énekelni neki...sosem értettem ezt az állandóan cipelést.

2014. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Gyerekfüggő a dolog, ahogy sok minden más is. Mindkét gyerekemmel így jártam el, amíg igényelték, de egy bizonyos határt betartva. Igyekeztem mindig valahogy máshogy megnyugtatni, a kicsi most 17 hós, nála már a figyelemelterelés nagyon jól működik, kis pufi, és már csönd van. :)

Éjszaka viszont cici van, a nagynál 22 hósan vágtuk el, átmenet nélkül egyik napról a másikra, mert így igényelte. Soha nem volt jó alvó, azóta viszont nyekk nélkül alussza át az éjszakát. A kicsi is ilyen lesz, viszont beteges, vashiányos, igyekszem sokáig ciciztetni a táp mellett, meg a vas mellett, és ebben a szeretetre való igénye is kielégül, ketten vannak, osztozni kell anyán. :)

Túletetni nem tudod, ahogy jobban fog mozogni, úgyis megáll a hízás üteme, most nálatok a túlélős korszak van, ha cicivel megnyugszik, jó, ha nem, akkor nem. Hallgass az ösztöneidre, még picike, elrontani nem tudod. (még) :)

2014. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Kedves 28-as! Köszönöm válaszod! Azèrt vagyok kènytelen ölben hurcolászni, mert sajnos máshol nem ül meg csendben. A pihenôben is csak 5 percig van el, utána nyûgölôdik. Ha meg elalvásról van szó vègkèpp nincs csendben. Talán a hardozókendô a egyedüli ahol el tud aludni a cicin kivûl.
2014. márc. 26. 11:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!