Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha én nem szeretném szoptatni...

Ha én nem szeretném szoptatni a babámat, akkor is kötelezhetnek a kórházban?

Figyelt kérdés

Hogy miért nem, nem szeretném fejtegetni, egyszerűen undorodom tőle, és nem bírom elképzelni sem.

Most egyik barátnőmet benntartották +1 napot a kötelezőn felül, mert nem indult be a teje. Most ha én nem akarok szoptatni, akkor mi van? Akkor is benn tartanak, amíg el nem kezdem? Már most a sírás kerülget a gondolattól is.

Vagy ha megmondom az orvosnak, hogy mi van, és 1 ágyasba kérem magam, meg lehet oldani valahogy?


2014. jún. 10. 09:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de ezekből a kérdésekből kb. 100 van itt fent. Tudod nagyon jól a választ is, szóval ezt vagy azért írtad ki, mert szeretsz feszültséget kelteni, vagy azért, mert nem tudtál a másik 100 hasonló kérdésből egyet elolvasni.

Amúgy tök mindegy miért nem akarsz szoptatni, a csecsemős nővérek az 1 ágyas szobába is bejárnak és ha jól végzik a dolgukat meg tanítanak szoptatni. Ha lefizethetők, akkor pedig nyomj mindenkinek 2000 forintot a zsebébe, és nem is kell szoptatnod, csak vedd meg a tápszert és add azt a gyermekednek, biztos imádni fogja.

2014. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
52%

Tehat akkor azok, akik tapszert adnak a gyereknek, veszélyeztetik az egészségét? Erdekes gondolat....


Engem marhara nem érdeket, hogy milyen lesz a mellem, sose volt tökéletes. Ha ujra kezdhetnem, egy percig se szoptattam a gyerekemet. Inkabb tapszeren nőjön fel, minthogy azt lássa, hogy az anyja valósággal undorodik mar attól is, hogy a karjába vegye, mert jon a szoptatas, aztan meg hetekig nélküle legyen, mert olyan sulyos a depressziója, hogy on es közveszélyesnek ítéli az orvos es zárt osztályra rakja.....


6. voltam

2014. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Soha nem olvastam még ezt az alkategóriát, mert nem is jutott eszembe, hogy kötelezhetnek, vagy probléma lehet, csak most a barátnőm esete miatt fordult meg a fejemben. Nem feszültséget akartam vele kelteni.


6os, teljes mértékben egyetértünk

2014. jún. 10. 10:26
 14/35 anonim ***** válasza:
49%

Kötelezni nem kötelezhetnek,de nem rakod zsebre azt amit kapni fogsz.

Én is utáltam szoptatni,szerencsére nem is volt sok tejem,hamar elapadt.Ha lenne kis tesó,nem szoptatnék,de a kórházban azért valószínüleg igen.Vagy kérnék alternatív szobát,és ott lefejném,majd cumisüvegből megkapná.Titokban bent nem tápszerezheted,mert rögtön látni lehet a székletén ha nem anyatejes,és még ha veled is van egész nap,vizsgálatokra,mosdatni akkor is elviszik,és sanszos,hogy fog kakálni,mert újszülöttként sokat kakilnak ugye (általában) szerintem bírd ki azt a 3-5 napot,aztán otthon már azt csinálsz amit akarsz.

2014. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a kh-ban nem nézik, hogy szoptatsz-e, vagy sem. Legalább is ahol én szültem eddig (2 különböző kh) nem firtatták a dolgot. Ha én kértem, hogy segítsenek akkor jöttek, egyébként ránk se nyitották a kórterem ajtaját.

Fejd le és add üvegből, vagy vigyél be tápszert. Ha te nem firtatod a kérdést, más se fogja (talán :)).

2014. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
47%

Még annyi, hogy a legtöbb kh-ban (éjjel) adnak tápszert a babáknak. Bármennyire tagadják...

Másrészt a te gyermeked és a te döntésed. 15ös voltam ism..

2014. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Igazából nem is szeretném, hogy legyen tejem. Valahogy annyira rossz érzést vált ki ez az egész belőlem, hogy elmondani sem tudom. A 3 napot még kibírnám, de akkor meg beindul, elapasztani meg nem hiszem, hogy egyszerű.


Amúgy én is úgy tudom, hogy adnak a babáknak tápszert is meg cukros vizet is, ráadásul általában anyukák tudta nélkül, akkor ezek után meg mi közük hozzá, hogy szoptatok-e?

Áhh, annyira korlátozott ez az egész Mo-on, hogy borzalom :(

2014. jún. 10. 10:45
 18/35 anonim ***** válasza:
63%

Igen, adnak cukros vizet, mivel hasonló íze van az előtejéhez. TE döntöd el, mivel táplálod a babádat, ha tápszerezni akarod, akkor tápszerezni fogod és magasról le kell sz*rni, ki mit gondol!


Nekem nem volt semmilyen ellenvetésem a szoptatással kapcsolatban, nem is agyaltam rajta, szopott a babám az elejétől, szépen meg is jött a tejem 3.napon és 16 hónapig cicizett. De utólag már kicsit bánom, mert volt benne valami, ami 14 hós koráig zavarta a pociját és nem tudtam, hogy a tejem miatt, míg abba nem hagyta és szűntek meg vele a tünetek.

2014. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
67%
Nem nehéz elapasztani egyáltalán,ráadásul ha 1-2 hetesen akarod akkor meg még könnyebb mert nem termelődik még annyi tej.
2014. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem kötelező.

Én a helyedben azért egy-két próbát tennék.

Ameddig nincs meg a baba, valóban bizarrnak gondolja az ember, de amikor megszületik, teljesen ermészees, hogy szopizik.

Én legalábbis így jártam, ha mégsem megy, akkor meg nem szoptatod és kész, te döntésed, ti életetek..l.esetleg az első 1-2 hétben lehet neki fejni, mert az első időkben a tej jobb, mint a tápszer, de utána át lehet térni.


Remélem tudtam segíteni, én most is szopatom a 11 hós kisfiamat, de nem hiszem, hogy mindenkienk kötelező lenne, aki nem akarja, irtózik tőle stb.

2014. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!