Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha én nem szeretném szoptatni...

Ha én nem szeretném szoptatni a babámat, akkor is kötelezhetnek a kórházban?

Figyelt kérdés

Hogy miért nem, nem szeretném fejtegetni, egyszerűen undorodom tőle, és nem bírom elképzelni sem.

Most egyik barátnőmet benntartották +1 napot a kötelezőn felül, mert nem indult be a teje. Most ha én nem akarok szoptatni, akkor mi van? Akkor is benn tartanak, amíg el nem kezdem? Már most a sírás kerülget a gondolattól is.

Vagy ha megmondom az orvosnak, hogy mi van, és 1 ágyasba kérem magam, meg lehet oldani valahogy?


2014. jún. 10. 09:13
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
86%

Omg!

24essel egyetértek!

Nemértem mért lett ekkora divat hogy aki nem szoptat az pusztuljon mert rossz anya...pff... Régen csak hogy tudjátok nem igazán szoptattak. 25-30évvel ezelött a tapszert ingyen kapták malacok nőttek fel rajta a gyerek meg higitott tehéntejet kapott. még korábban meg csak tehéntej volt az alternativa,vagy egy szoptatos dajka. ugyhogy volt valasztás. Itt mindenkit 1-2éves koraig szoptattak vagy mi? kérdezzétek meg a szüleiteket és ítéljétek el őket is. Mért erőszakoljatok ra a masikra az elveiteket?

Én szoptatok mielőtt belém is belémkötnétek, és szeretek szoptatni, de attol még nem itélkezem. Mert igazán nagyszerű anya az aki másokat elítél, meg lenézi mert épp nem akar szoptatni. Szép példa vagytok a következő generácionak,szégyeljétek magatok.

Nem mellesleg minek irtok ha tanácsot nem de ócsárolni azt tudtok? két szoptatás közt ennyi időtök van hogy azzal is foglalkozzatok ami nem tetszik?Segítő szándék nélkül?

Kérdező

Arra gondoltál már hogy a korhazban mikor beindul fejj és azt adják oda? Nallunk volt egy lány aki nem akart szoptatni neki csak babázni vitték a picit. Ha semmiképp nem akarod akkor ne bababarát korházba menj, ott erőltetni fogják és az neked mégrosszabb lesz. Ha van orvosod beszéld meg vele. Törvény nem kötelezi hogy szoptass igy a korházban sem kötelezhetnek rá. De biztos nem nézik jo szemmel ott is sok ilyen tökéletes ősanya lesz mint itt. Készüljfel.

Lehet érdemes lenne megtudnod vihettsz e saját cumisüveget mert akkor ahhoz szokik a baba. Azért lehet egy probát megér a szoptatás hogy tudd milyen érzés és ha nem tetszik akkor abbahagyod.Nehogy később meg azért ess depibe mert megbántad.. Te vagy az anyja a te döntésed,tartsd észben hogy nem kell senki másnak megfelelned csak a picinek és magadnak.

Max azért tarthatták bent barátnődet mert nehogy belázasodjon vagy a pici nagyon besárgult mert nem evett.. Nem hiszem hogy magáért a szoptatásért. Engem császár utani 4.nap hazaengedtek ugy hogy a6.napon lett tejem. Kaptam egy tapszerreceptet és ennyi. A szoltatás egy küzdelem, én akartam szoptatni küzdöttünk és sikerült, nekem egyáltalán nem volt szép egy pillanata se. Most igy 3 honap utan mar az,de most a tapszeres pótlás árnyékolja be. De legalább tudom minden fontos vitamint megkap.

2014. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
78%

Sokak számára bármilyen hihetetlen, de lehet undorodni a szoptatástól, a mellekkel összefüggő dolgoktól.

Ismertem egy leányzót, akit tizenéves korában megerőszakoltak. Ollót tettek a mellbimbójához, ha sikoltozik, levágják. Felnőtt, sok-sok orvosi segítséggel túl lett az eseten, kivéve a fóbiát, hogy senki ne érjen a melleihez. Rémálmai voltak/vannak arról, hogy lerágják, levágják a mellbimbóját. Van szerető párja, csodás édesanya, de a szoptatás teljesen kimaradt az életükből.

Bevallom, nálam is érzékeny pontom a mellem, mert korán kezdett nőni, ráadásul jó nagy (DD,E kosár kell), ám csóró szülők gyerekeként nem kaptam idejében megfelelő melltartót, se sportmelltartót a sporthoz. Állandóan fogdosni próbáltak, meg is tették, "véletlenül" nekem jöttek a folyosón, rémálom volt a tornaóra. Volt, hogy a buszsofőr próbált molesztálni a melleim miatt.


Megpróbáltam a szoptatást, kétszer is. Fejben hiába tudja az ember, hogy a nőgyógyász sok cicit látott már, a csecsemős még többet, nem rossz szándékkal nyúl hozzád, a rossz emlékektől viszont nehéz szabadulni.

Felesleges itt habzó szájjal fröcsögni az anyaságról, mert láttam én olyan anyát, aki négy gyereket szoptatott, de mind a négyet napi rendszerességgel veri. Vagy egy másikat, akinek az öt éves gyereke többször volt rühes, mert szarik arra, milyen a gyerek környezete. De ők a jó anyák, csak mert szoptattak?! Ennyi erővel egyetlen örökbefogadó nő se lehet jó anya, mert nem szoptat?! Ne már....

Kedves kérdező, ha meglesz a kisbabád, lehet átértékeled a dolgokat és adsz esélyt a szoptatásnak. Aztán lehet, hogy nem. 3 napot elvagytok a kórházban, otthon pedig kaphatja a tápszert.

2014. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
66%
Ja inJekcio. Igen van rá. Amerikában nem igazán szoptatnak mert 6 hét utan irány vissza dolgozni. Ott ezt alapbol megkérdik kérik e.
2014. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Végig sem olvastam a válaszokat, az eleje épp elég volt, ahogy bántanak Téged, sajnálom! Ez sajnos nem Amerika, ahol megkérdezik, mit szeretnél. Én hormonhiány miatt nem tudtam szoptatni, ez csak a 3. babámnál derült ki. "Bababarát" kórházban szültem, és lelkileg tönkretettek. Szóval ha rám hallgatsz, kerülöd a bababarát helyeket, és alaposan utánaérdeklődsz, hogy hogyan viszonyulnak mindehhez. Örömteli babázást!
2014. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
46%

hát a véleményemet én sem fejtem ki, veled ellentétben összeteszem a két kezem, hogy tudom a második gyerekemet szoptatni, nekem csodálatos dolog, ebből is mások vagyunk.

Tapasztalatom annyi van, hogy első gyerek születése után rengeteg tejem volt bent a kórházban, fejtem, mert nem fogadta el a cicit, csak az üveget, és már akkor megkaptam a nővérektől, hogy nem akarom szoptatni a gyerekemet, és még haza sem akartak addig engedni míg nem szopott.

Szóval, semmi közöm hozzá, de ha el akarod kerülni a megalázó megjegyzéseket, akkor esetleg addig szoptass míg bent vagytok, de valóban ez a legjobb a picinek, könyebb mint tápszert készíteni és a kettőtök kapcsolata is jobb lesz szerintem.

2014. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!