Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha én nem szeretném szoptatni...

Ha én nem szeretném szoptatni a babámat, akkor is kötelezhetnek a kórházban?

Figyelt kérdés

Hogy miért nem, nem szeretném fejtegetni, egyszerűen undorodom tőle, és nem bírom elképzelni sem.

Most egyik barátnőmet benntartották +1 napot a kötelezőn felül, mert nem indult be a teje. Most ha én nem akarok szoptatni, akkor mi van? Akkor is benn tartanak, amíg el nem kezdem? Már most a sírás kerülget a gondolattól is.

Vagy ha megmondom az orvosnak, hogy mi van, és 1 ágyasba kérem magam, meg lehet oldani valahogy?


2014. jún. 10. 09:13
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor lehet a kórházban megpróbálom majd, de csak ha sikerül egy szobásba kerüljek...
2014. jún. 10. 11:08
 22/35 anonim ***** válasza:
19%
13-as! Miért undorító az, hogy valaki a gyermekét a melléből táplálja? Nem lehet, hogy nektek nem is való az anyaság? Bárcsak én szoptathattam volna! Sokkal praktikusabb az anyának, és jobb a babának.
2014. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%

23-as, van ilyen, egyszerűen akkora ellenérzést kelt az anyában a dolog, hogy nem megy, vagy, mint 6-os írta nagy áldozatok árán...valószínűleg valami tudatalatti félelem.



Amúgy meg végtelenül primitív, mikor nők, anyák egymást kutyázzák, mert az egyik nem úgy csinálja a dolgait a másik, vadidegenként meg aztán biztos tudod, hogy ki való anyának, meg ki nem.

2014. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

engem is taszított a dolog

a kórházban még próbálkoztam de se előtej se utótej semmi nem jött értékelhető mennyiségben

DE ha újra szülni mennék nem hagynék otthon egy doboz HA tápszert és jól belakatnám a gyerekemet, mert ezt a kórházban nem tették, mondván hogy maaaaaaajd megindul


értem én, de akkor se várnék négy napot, hanem megetetném amennyit csak kíván

2014. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
17%
Nem véletlenül korlátozott ez az egész. Az anyatej a legfontosabb dolog egy bébinek legalább hat hónapos korig. Ha nem ebbe a modern világban élnénk, akkor a te gyermeked a te makacsságod miatt meghalna. Régen nem volt választás. Amúgy meg, hogy van az, hogy szeretnél babát, de etetni azt nem szeretnéd. Furcsa.
2014. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

24-esnek igaza van.

Miert kell egymast kopdosni? Szerintem a kerdezo is tisztaban van vele h a legjobb a ygereknek ha szopik de ha egyszeruen nem akarja, manapsag ez mar nem jelent gondot. Annyi fele tapszer van mar es nem ordogtol valo a dolog. Igen van olyan injekcio amivel lehet apasztatni. Most miert jobb ha kenyszerbol szoptatja? Mindenki csinalja ugy ahogy erzi. Ha megszuletik a kicsi megprobalja ha nem tetszik neki akkor abbahagyja.

A kettes valaszolo kommentje meg turhetetlen. Annyira primitiv h szavak nincsenek ra. Nemcsak merhetetlenul buta hanem agyilag zokni is. Semmivel nem szamit senki se jobb vagy rosszabb anyanak h szoptat-e vagy sem. Mondom en ezt ugy h szoptattam es imadtam. De azert vkit lenezni mert nem akarja, szanalmas.

2014. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

23!


Engem eleve zavart a mellem érintése. Szeretkezes közben se szeretem, sot, mar a zuhanyozas se egyszeru. Most meg egy eve kiderült, hogy cisztaim vannak, igy harom havonta sebészetre járok ellenőrzésre, meg ultrahangra.... Esküszöm időnként eszembe jut, mi lenne, ha egy masztektonomiat bevallalnek, annyira rossz.

Az anyasági az meg marhara nem kellene ketsegbe önnön, hiszen en pont hogy eleg nagy áldozatot hoztam a gyerekem kedvéért, hiszen mint irtam, szoptattam mindennek ellenére hat hónapig. Mellesleg az orvosom szerint épp a szoptatas is okozhatta a cisztakat....

2014. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
15%

Mennyi beteg nő. Miért szül gyereket az, aki nem akar szoptatni? Biológia órán nem tanultátok, hogy a gyermekgondozás szerves része a szoptatás?

Ha valakinek elapad a teje, vagy begyullad a melle az egy dolog, de hogy valaki nem akar szoptatni mert csak, az elég durva.

Ja, amúgy nekem két ismerősöm volt aki egyáltalán nem akart szoptatni. Az egyik közölte még szülés előtt, hogy ez annyira gusztustalan dolog hogy ne is beszéljünk róla, azóta meg a legnagyobb ősanya akit látok, szerintem öt éves koráig fogja szoptatni a gyereket.

A másik a mellét féltette, ő akart kérni tejapasztó gyógyszert, de amikor kézbe fogta a gyermekét akkor teljesen egyértelmű volt hogy nem lesz itt semmilyen tejapasztás, szoptatott hónapokig. Talán 3-4 hónapig. Még ez is sokkal több mint a semmi.

2014. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Aha, tehát betegek vagyunk. Ok, köszi a diagnózist. Puszi
2014. jún. 10. 13:51
 30/35 anonim ***** válasza:
62%
Ezzel a korlátolt gondolkodással inkabb te vagy beteg, de nagyon. A gyerekedet is erre neveled? Tolerancia nulla, rúgj bele abba, aki mas, kisfiam? Igy gondolod? Sajnalom a gyerekedet meg a kornyezetedet
2014. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!