Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes a babám, szó szerint...

1 hetes a babám, szó szerint egész nap a cicimen van. Mégse elég, mert sir és sosem alszik egy szemet sem. Mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés
megy a pisi, kaka, minden. büfi tea.... de semmi nem használ
2014. aug. 23. 12:40
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

még annyi reggel felkel és egy szemet nem alszik este 9-ig.

most is a cicimen van onnan leszédül 5 perc pihi kezdi elölről. Sir, szopi, büfi, ájulás......

2014. aug. 23. 12:46
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon picike még, sztem a túl sok ingertől "izgatott", nyugtalan, ezért nehezen alszik el. Nálunk legalábbis így volt. Próbálj meg minél nyugodtabb környezetet teremteni a számára; csönd, ne legyen túl sok színes dolog a környezetében. Próbáld meg,h cumit adsz neki, úgy tartod, mintha cicire tennéd, és ringatod. Hátha így álomba merül, és akkor óvatosan próbáld meg letenni. Esetleg a nagy ágyra (nekem könnyebb volt oda úgy letenni,h ne ébredjen meg). Amúgy ki fogja nőni, nálunk kb 2 hónapig tartott ez a nyugtalanság.
2014. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%

Persze, hogy sír, mert fáradt.

Te vagy az, aki egész nap a mellén hagyja, ne tedd.

2014. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%
Ja, és amíg ilyen picur volt, a babakocsiban mindig órákat aludt!
2014. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Ki kéne próbálnod egyszer a tápszert. Ha megeszi és nyugiban van, nem sír, akkor tuti nincs elég tejed, vagy olyat eszel, amitől a pici hasa fáj. Egy ilyen pici eszik, alszik, úgy kell kelteni általában, ha normálisan eszik.Nem hogy állandóan fent legyen.
2014. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen beszélj a gyerekorvosoddal. Sőt akár ma is felhívhatod. Ilyen pici esetében minden orvos elérhető, akár hétvégén is.
2014. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is ez volt, pár hét alatt rendeződött. Nem csak evés miatt kell neki a cici. Ez amolyan kinti köldökzsinór, ott érzi magát biztonságban.

Az alváshoz pedig hozzá kell számolni a cicin töltött időt is, az ugyanúgy pihenteti állítólag.

Idővel beáll a tejmennyiség is, meg ő is jobban megszokja a kinti környezetet. Addig tarts ki.

2014. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

Lehet, hogy nem elég 'tartalmas' a tejed.

Tedd le aludni időnként, mert ennek így nem lesz jó vége.

2014. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%
A súlyával mivan? mert az én babám ugyanezt csinálta, mérésnél kiderült,hogy alig van tejem, és fogyott a babám, amint megkapta az első pótlást órákat aludt ,nyugodtan.
2014. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Jaj ugyanez volt nálunk is. Teljesen kétségbe voltam esve. Ne adj neki tápszert! Igyál minél több vizet, 3-4l kellett legalábbis nekem. Egyél bőségesen és próbálj pihenni. 1-2 óra is csodákra képes. Hidd el, lesz elég tejed. Szerintem van is. Egyszerűen még olyan picike, hogy csakis Téged akar a nap 24 órájában. Ha sokat van cicin, elvileg serkentőleg hat a tejtermelődésedre. Ő persze pihen közben, hiszen ha fáradt lenne, szopizni sem tudna, úgy sírna. Nem minden baba bírja órákig két szopi között. Nekem is mondta sok okos, hogy el fogom rontani. Most 2 hónapos a babám és nagyjából 3 óránként eszik. Éjszaka alszik.

Ezt az időszakot túl kell élni. Kitartást!

2014. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!