Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes a babám, szó szerint...

1 hetes a babám, szó szerint egész nap a cicimen van. Mégse elég, mert sir és sosem alszik egy szemet sem. Mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés
megy a pisi, kaka, minden. büfi tea.... de semmi nem használ
2014. aug. 23. 12:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
van tápunk, akkor próbálok adni ha végleg nem jön be semmi. a cicit az egész család fújja szoptassam szoptassam..... olyan idegesiek okoskodnak. azt mondták ha szopizik beindul a tejem látom mindig kifolyik a szájából ha cicizik de utána sir. büfizik, hasfájásra teát is kap.
2014. aug. 23. 13:42
 12/22 A kérdező kommentje:
a túl sok inger, mert ide feszt jönni akar boldog boldogtalan.... néznek szánakozóan.... meg mást se tud kérdezni csak van tejed. meg mikor sétálunk a lakásba anyám minden lépésben jön utánam...kiborit. szóltam mindenkinek hagyjanak békén. tegnap is itt volt 15ember..... ezt igy csináld ezt úgy
2014. aug. 23. 13:45
 13/22 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen merj le egy szopit. Nem erzed, hogy a melled telitodik e, vagy nyel a baba mikor cicin van?
2014. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%

Vegyél fejőgépet és nézd meg, hogy mennyit tudsz lefejni. akkor egyértelmű, hogy van-e elég tejed.

Nekem is így derült ki, hogy gyakorlatilag semmi nincs, tápszeres is lett.

2014. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Basszus, miért engeditek be a csürhét? Most komolyan: ez csak rajtatok áll.

Tényleg ez hiányzik most?

Mellesleg az is hülye, aki ilyenkor vendégségbe megy...

2014. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Úgy látom, itt több probléma is van, mint a tej léte/nem léte...

Először is, a jó anya a nyugodt, kipihent anya, nem az aki le se veszi a melléről a gyereket. Akarsz szoptatni, ügyes vagy a jelek szerint. Viszont! Itt az idő, hogy kiállj a nyugalmatok mellett. Ha megsértődnek, ha nem, kirúgnék mindenkit a francba! 15 ember egy egy hetes újszülöttnél?!

A tej termelődésének az alapja az evés, ivás, nyugalom. Egyáltalán tudsz normálisan enni, hogy folyton a cicid a baba szájában van és körülöttetek nyüzsögnek?!

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy állandóan magadra kell csatlakoztatni a babát, hanem azt, hogy akkor adsz neki enni, amikor kér. Ha egész nap csak szoptatsz, könnyen felázik a melled, sebes lesz, nehéz lesz szoptatni.

Adhatsz, kipróbálhatod a tápszert, hiába írják, meg mondják, hogy ne, mert a baba nem éhezhet! Mérheted, egy nap egyszer (vagy két naponta is), hogy hogyan alakul a súlya.

Egy újszülött képtelen egész nap fenn lenni, ha nem a hasa fáj, akkor eszi-alszik... Neki rengeteg alvás kell, mert akkor fejlődik az idegrendszere, akkor termelődnek bizonyos hormonok. Ráadásul, te sem tudsz egy picikét sem pihenni, ami nem tesz jót senkinek sem.

2014. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
Ha van tejed és nem az éhség a gond akkor az extrém nyugtalanságra van egy tuti tippem:hordozókendő+cumi Nekünk bevált. Egész nap így aludt rajtam az első hetekben-hónapokban, én meg mindent tudtam csinálni így ami jól is jött mert van egy tesója már akivel foglalkoznom kellett szintén. Van kedves kipróbálni a kendőt?
2014. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
Sokat kell enni, inni es pihenni. A pihenes legalabb olyan fontos, mint az elso ketto. A babadnak sem jo, ha faradt es ingerult vagy.
2014. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
A második gyerekem is ilyen volt. Zárkózz be a picivel, aztán töltsetek 3-4 napot csak a szoptatásra és egymásra koncentrálva - igyál jó sokat, szoptass fekve és nyugodtan hagyd, hogy bármennyit cuclizzon rajta. Hogy van-e tejed, csak akkor fogod tudni, ha pár napig megméred minden szopi előtt és után (mérleget lehet kölcsönözni is). Ha egy hét múlva sem gyarapszik megfelelő ütemben, akkor pedig a tápszer sem ördögtől való.
2014. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

Ha folyik ki a szájából a tej, akkor van tejed. A tápszerrel jót fog aludni, mert sokkal jobban leterheli az emésztőrendszerét, csak éppen teljesen fölösleges adni, mert nem az éhség miatt cicizik.

Ha ennyien nyüzsögnek ott, akkor lehet, hogy csak annyi a gond, hogy túl sokan vannak neki. Az én gyerekem a mai napig nyűgös lesz, ha kettőnél több vendég van, pedig már 14 hónapos. Ha te ideges vagy az állandó átjáróház és a tanácsok miatt, azt is érzi, és még inkább te kellesz neki.

Első körben kitiltanék minden látogatót, aztán feküdj be az ágyba, akár a gyerekkel együtt, ha nincs meg nélküled. Készítsen neked valaki egy szendvicset, azt fél kézzel is meg tudod enni. Ha kicsit megnyugodtál, akkor a megérzéseidre hagyatkozva tudni fogod, mi a legjobb megoldás nektek.

Az én fiam kb. az első három hétben csinálta ezt, a cumi nem nyugtatta meg, egyedül férjem ujját volt hajlandó szopni rövid ideig a cici helyett. Kendőben aludt félórákat, de kizárólag férjemen, nálam megőrült a ciciért. Pedig volt elég tejem, heti 800 g-ot hízott az első hónapban, egy törpevízmű volt és napi 8-szor kakilt. Enni úgy tudtam, hogy férjem adagolta nekem falatonként. Vannak ilyen babák, nem tart örökké ez az időszak, túl kell élni.

2014. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!