Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás! Miért...

Nyilvános szoptatás! Miért nem terjedt még el ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Csak mert mindenki erről a nyilvános szoptatásos esetről beszél...A kislányom most 3 hónapos. Én már a terhességem alatt is tudtam, hogy nem fogok nyilvános helyen szoptatni. Nekem nem hiányzik az, hogy becsmérlő szavakat és pillantásokat kapjak az emberektől. Sokan mondják, hogy nem érdekli őket, én sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni, és rendkívül zavarba jönnék ezektől a reakcióktól. Ezért én már a kezdetektől fejek le tejet, és cumisüvegből adom a picimnek. Ezt néha alkalmaztuk otthon is, pl. mikor apa vigyázott rá, így gyorsan megszokta, és zokszó nélkül elfogadja. Szerintem minden babát rá lehet erre szoktatni. Így mi kívül maradunk ezen a cirkuszon ami a nyilvános szoptatás körül megy. Séta előtt üveg megtölt, kocsiba berak. Így még csak félrevonulnom sem kell, akár étteremben is tudok enni adni neki. És senki nem néz rám ferde szemmel. A szoptatás pedig megmarad az otthon falai között, kellemes környezetben, így igazi élmény.


Nem értem, miért nem terjedt el ez a módszer szélesebb körben??? Pedig így mindenki jól jár, a baba kaphat enni útközben is, anyukára pedig nem néznek ferde szemmel. Én minden anyukának ezt tanácsolom, és akkor nem lesznek ilyen felháborodások, tüntetések.



2015. máj. 22. 16:37
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom kinek szólt a hülyének nézés, de mivel a wc-s megjegyzés után írtad, talán nekem. Nem azt írtam, hogy a folyamatosan használatban lévő, sokszor gusztustalan női mosdóba vidd, hanem szükség esetén a mozgássértültbe, amit van, hogy napokig nem használ senki, de ugyanannyiszor takarítják, mint az agyonhasznált többi mellékhelyiséget. De ez csak végszükség volt, étteremben igen is meg kell kérdezni az ott dolgozókat, hogy hová tudnál elvonulni. Normális helyeken felajánlanak valami lehetőséget. Kirándulóhely, park teljesen más helyzet, ott el lehet vonulni. De az étteremben bizonyos protokoll szerint kell viselkedni, nem hiszem, hogy pl. egy kiállításon, múzeumban bárkinek is eszébe jutna szoptatni az étterem is ugyanilyen.
2015. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
45%

Persze egy 6 hónap alattinak vagy legyen 1 év mondjuk létszükséglet... de ne mondja senki h egy 1 éven felülit mindenképp szoptatni kell és nem rendes kaját vagy vizet adni neki ha éhes... a legtöbb képen is a nyugatis akción bőven egy év felett vannak senki ne mondja h egy 2 éves nem érti meg h otthon majd lesz cici és nem ott a mekiben. Kb ha egy kisbaba van a képeken... na neki létszükséglet a többi kaphatna vizet is ha annyira szomjas vagy épp kaját ha éhes.

Ráadásul a legtöbb anya otthon hagyja apával, mamával a gyereket még ide oda megy akkor nem gond ha cumisüvegből eszik de ha már utcán vannak akkor csak meg kell mutatni h szoptatnak mert a cumisüvegből adja még a végén vki azt hiszi h tápszer. Ajaj....

2015. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
76%

írod,h a park más tészta,miért is?

nyilvános hely,nyilvános hely,étteremben is tudok letakarva egy sarokban a fal felé fordulva szoptatni,és a parkban is elő kaphatom a mellem az út mellett lévő padon,nem ezen múlik..

2015. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
66%
kedves 21.40-es te kevered a szezont a fazonnal,akik ma a nyugatinál szoptattak,demonstráltak...senki nem azért szoptatott,mert hirtelen 100 gyerek egyszerre megéhezett, a gyerekek csak élvezték a potya cicit..Akik miatt az egész botrány indult,ha jól tudom konkrétan egy négy hónapos baba volt,vele mit kellett volna csinálni anyukának?rendelni neki egy happy mealt?
2015. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
41%
Mert ott egy légtérbe be vannak zárva az emberek, ráadásul esznek is. Ha egy parkban feltűnően az út mellett csinálja valaki, akkor az ember csak ránéz aztán továbbsétál. De egy étteremben ha már rendeltél vagy épp ennél, akkor ezt nem teheted meg, ráadásul az étvágy is elmegy. Nem mindenki tudja sajnos kulturáltan csinálni, ahogy az indexes képen is látszik.
2015. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
60%
ilyen alapon nem mindenki tud kulturáltan,enni,öltözködni(láttam már farmerban,rövidgatyában színházba menni embert,őt sem küldték el,pedig nem oda való öltözék)...Őket is ki szokták tiltani?
2015. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
63%
Jobb helyekről igen, én láttam már dress code-os buliról kitessékelt embert az öltözéke miatt.
2015. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%

20. vagyok, az indítóra válaszoltam, nem olvastam végig a hsz-okat. "Nem értem, miért nem terjedt el ez a módszer szélesebb körben??? " itt a stílusbeli problémám...


Egyébként nekem sosem volt problémám nyilvános szoptatáskor, mondjuk én mindig takartam magam. Simán szoptatok kendőben, csatosban is.

2015. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
megnéztem az indexes képeket...nem értem a problémádat(igaz a videot nem),egy kép van,amibe bele lehetne kötni,de életszerűbb körülmények között,tehát ha tényleg szükséges a szopi,nem pedig figyelemfelhívás,szerintem átlag ember ebből sem vesz észre sokmindent.
2015. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
42%
Ha megnézed a képeket senki sem vette a fáradságot, hogy az itt sokszor emlegetett kendővel, pelenkával letakarja a tevékenységet és a gyereket. Utóbbinak a jogaiba nem akartam belemenni, mert nem tartozik általánosan a nyilvános szoptatás témához, de ezek a képek kikerültek az internetre, azaz sosem fognak teljesen eltűnni. Gratulálok a tüntető anyukáknak a gyerek személyiségi jogainak totális figyelmen kívül hagyásáért.
2015. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!