Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás! Miért...

Nyilvános szoptatás! Miért nem terjedt még el ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Csak mert mindenki erről a nyilvános szoptatásos esetről beszél...A kislányom most 3 hónapos. Én már a terhességem alatt is tudtam, hogy nem fogok nyilvános helyen szoptatni. Nekem nem hiányzik az, hogy becsmérlő szavakat és pillantásokat kapjak az emberektől. Sokan mondják, hogy nem érdekli őket, én sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni, és rendkívül zavarba jönnék ezektől a reakcióktól. Ezért én már a kezdetektől fejek le tejet, és cumisüvegből adom a picimnek. Ezt néha alkalmaztuk otthon is, pl. mikor apa vigyázott rá, így gyorsan megszokta, és zokszó nélkül elfogadja. Szerintem minden babát rá lehet erre szoktatni. Így mi kívül maradunk ezen a cirkuszon ami a nyilvános szoptatás körül megy. Séta előtt üveg megtölt, kocsiba berak. Így még csak félrevonulnom sem kell, akár étteremben is tudok enni adni neki. És senki nem néz rám ferde szemmel. A szoptatás pedig megmarad az otthon falai között, kellemes környezetben, így igazi élmény.


Nem értem, miért nem terjedt el ez a módszer szélesebb körben??? Pedig így mindenki jól jár, a baba kaphat enni útközben is, anyukára pedig nem néznek ferde szemmel. Én minden anyukának ezt tanácsolom, és akkor nem lesznek ilyen felháborodások, tüntetések.



2015. máj. 22. 16:37
1 2 3 4 5
 11/47 sandrachnologic ***** válasza:
75%
Ez az, hogyha van! De sajnos a legtobb helyen nincs. Akkor mitevo legyen az anyuka?
2015. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 sandrachnologic ***** válasza:
70%
Ja az meg marhára élhető helyzet, hogy a szoptatós anyuka a kisbabaval, akinek fejletlen az immunrendszere a mozgássérült wc-be Menjen szoptatni. Szerintem a felnőttek sem a wcben esznek.
2015. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha nem akarja azt, amit a kérdező is leírt, akkor is meg kell szerintem kérdezni a személyzetet, biztosan van egy üres szoba, amit engednek használni ilyen esetekben. Gyorsétterembe valószínűleg nem sűrűn járnak a családok enni szoptatós babával, normális, ne adj isten elegánsabb helyeken szerintem hamarabb felajánlanak egy irodát, minthogy a többi vendégnek kellemetlenség legyen.
2015. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
59%
Én nem tudtam sose fejni, egyszerűen nem jött úgy, a mellem sem bírta, ciciből tudtam csak etetni a babám, négyszer kerültem olyan helyzetbe, hogy nyilvános helyen kellett szoptatnom, kétszer autóban, egyszer egy lépcső melletti zugban egyszer meg baba-mama szobában egy plázában. Szerintem az utóbbi a jó megoldás, de nem ítélem el a nyilvánosan, diszkréten szoptatókat, láttam már ilyet, egyikük sem mutogatták magukat, diszkréten szoptattak. Nekem kényelmetlen volt a takargatás, de biztos van, aki ügyesebb.
2015. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
87%
nekem pl. azért nem volt ez opció,mert mindig is sok munka volt,hogy legyen elég tejem. ezt érsd úgy,hogy ha hosszabb időt kihagytam a fejés,szoptatás nélkül már csökkent is. mindig ügyeltem ezért arra,hogy ilyen ne forduljon elő,és így volt is szépen tejem. na már most,adhattam én volna cumisüvegből,de akkor meg fejnem kellett volna. ha nem tudok félrevonulni már az a kevésbé fura ha szoptatok mások előtt én nem fejek,nem igaz? én amúgy sosem vettem észre,hogy másokat ez érdekli. jó,nem dobtam ki mindenhol a melleimet,ahol tudtam megoldottam kocsiban,vagy pelenkázóban de ha éhes volt és nem tudtam hová menni,akkor etettem. diszkréten. letakartam textilpelussal,takaróval. amúgy nemrég néztem,olyan szoptatós kendők vannak,azt se veszik észre vele,hogy szoptatsz.
2015. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha egy anya nyilvános helyen diszkréten szoptatja a gyerekét, akkor az nem kelthet semmilyen ellenérzést másokban. Egy kendőt rá lehet teríteni a babára és akkor senki nem érzi kellemetlenül magát. A kismama- és gyerekholmik széles kínálatában nem értem, miért nem gyártanak olyan megkötős, vékony szoptatós kendőket, amiket az anya a nyakába köthet és alatta nyugodtan szoptathatja a babáját. Ha egy ilyen kendő mint ruhanem természetessé válna (például aranyos mintákkal stb), akkor sokan máshogy állnának a dologhoz, akiket például egy ilyen intim helyzet zavarba hoz.
2015. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 sandrachnologic ***** válasza:
80%
Kedves utolso, gyártanak ilyen kendoket 😊 de megvarrni is kb negyed ora otthon egy ügyes kezű anyukának 😊
2015. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
81%
Mehogy mar ugy csinaljunk, mintha 2 veglet lenne. Attoo, mert nem akarok, hogy ujra cumizavaros legyen a gyerekem, attol meg nem akarom 3 eves koraig szoptatni. (Egyszer mi mar megkuzdottunk ezzel a cumisuvegrol leszokassal, hat kin szenvedes volt, kerdezo, orulj, hogy a te gyereked ilyen hiper szuper es fejni is tudsz) (ha 3 eves koraig akarnam szoptatni, akkor sincs hozza senkinek semmi koze). Az en fiam 7 honapos, el sem fogadja a cumisuveget mar szerencsere. Kispoharbol olyan kis benacskan iszik, minek szenvedjek vele.. megszoptatni 4 perc. Egyebkent en nem szoptattam meg nyilvanosan, mert engem feszejezne, de egyaltalan nem ellenzem. Aki azt mondja, higy menjen az ember erre kijelolt helyre, annak elmondanam, hogy LONDONBAN a reouloteren SINCS erre kijelolt hely :)
2015. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
72%

első gyerekemnél megszenvedtünk a szoptatással,rengeteg szaporító fejés,ilyen-olyan teák,bogyók,stb,ennek következtében sikerült felhalmozni egy szép készletet anyatejből(egy fejésből kb 40ml-t..képzelheted mennyit fejtem,és mennyi tejem volt),párszor tápszert is kapott vagy lefejt tejet.

Végül sikerült,öröm boldogság,gyermek rákattant a szopizásra,minden flottul ment...Aztán egy délelőtt anyuval maradt otthon,semmi gáz,lefejt tej a hűtőben,majd megeteti...Hát nem,kb. fél órát "kínozta" a lányomat,mire felhívott,h menjek haza,mert sehogy sem fogadja el a lefejt tejet...A friss kellett,originál csomagból:D

Innentől kezdve eszembe se jutott neki lefejt tejet adni. Két gyerekem van,lassan 4 éve folyamatosan szoptatok...én sem repesek a boldogságtól mikor parkban,itt-ott kell megetetnem(nyilván mióta a kicsi is elmúlt 1 éves könnyebben vagyok),de ettől még elvonulok/tam és megetettem,legutóbb pl. egy kirándulóhelyen,egy padnál félrevonulva,ami mellett egy gyerekeknek kialakított fészekhinta volt...én még bőven szoptattam a kicsit,mikor cigiző tizenévesek foglalták be a hintát,nem törődve azzal,hogy mi épp 3 gyerekkel voltunk ott,ebben az esetben vajon nekem kellett volna szégyellnem magam,mert szoptattam?


szóval te nyilván tanácsolhatod,hiszen neked ez bevált,de én meg azt tanácsolom,h mindig tartson magánál anyuka egy kendőt v. textilpelus és szoptasson ahol kell...

2015. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
82%
Sok tejem van, de nem tudok fejni semennyit sem, pedi jól jönne. Tápszert nem fogadja el, ez van. Ja, sosem szoptattam wc-ben és nem is fogok. De azért kösz a tanácsot! ( kissé sértő, h hülyének nézel másokat)
2015. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!