Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás! Miért...

Nyilvános szoptatás! Miért nem terjedt még el ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Csak mert mindenki erről a nyilvános szoptatásos esetről beszél...A kislányom most 3 hónapos. Én már a terhességem alatt is tudtam, hogy nem fogok nyilvános helyen szoptatni. Nekem nem hiányzik az, hogy becsmérlő szavakat és pillantásokat kapjak az emberektől. Sokan mondják, hogy nem érdekli őket, én sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni, és rendkívül zavarba jönnék ezektől a reakcióktól. Ezért én már a kezdetektől fejek le tejet, és cumisüvegből adom a picimnek. Ezt néha alkalmaztuk otthon is, pl. mikor apa vigyázott rá, így gyorsan megszokta, és zokszó nélkül elfogadja. Szerintem minden babát rá lehet erre szoktatni. Így mi kívül maradunk ezen a cirkuszon ami a nyilvános szoptatás körül megy. Séta előtt üveg megtölt, kocsiba berak. Így még csak félrevonulnom sem kell, akár étteremben is tudok enni adni neki. És senki nem néz rám ferde szemmel. A szoptatás pedig megmarad az otthon falai között, kellemes környezetben, így igazi élmény.


Nem értem, miért nem terjedt el ez a módszer szélesebb körben??? Pedig így mindenki jól jár, a baba kaphat enni útközben is, anyukára pedig nem néznek ferde szemmel. Én minden anyukának ezt tanácsolom, és akkor nem lesznek ilyen felháborodások, tüntetések.



2015. máj. 22. 16:37
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
75%

valóban,nincs kendő,ebben igazad van,de mint mondtam,egy képet leszámítva mellet sem láttam...

Most akkor ne haragudj,de tisztázzuk,hogy mi is zavar téged?a mellek látványa vagy a szoptatás ténye,netán a gyerekek?Mivel mellek nem látszanak,a gyereket meg alapból is látod anyukával nem érzem indokoltnak őt letakarni...Egyébként neked van gyereked,ill. szoptattad?

Mert persze,intim dolog,meg minden,de azért valljuk be,annak,aki évek óta csinálja, ez egy baromi természetes dolog lesz. Nem csinál belőle ügyet,ezért is vannak/vagyunk sokan,akik nem értik,hogy mi is a probléma azzal,hogy valaki megeteti a gyerekét,és ebből a külső szemlélő egy anyuka ölében fekvő gyereket lát csak.Persze,ha nem vagy hülye,tudod mit csinál,de ilyenkor mégis melyik része zavar a dolognak,hogy "azt" csinálják?

2015. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
43%
szerintem hagyjátok figyelmen kívül ezt a kérdést. a kérdező 5-6 ilyen kérdést tett ki,csak a provokálás a célja.
2015. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
34%

Rengeteg tanulmány van arról, hogy a nyugati típusú kultúrákba mélyen beleivódott a női mellbimbó nyilvános mutogatásának tabuja, ezen nem változtat a körülmény sem, hogy egy teljesen természetes jelenet közben látja az ember. De nekem tényleg csak az étteremmel, meg úgy általában a "zárt" nyilvános helyeken való szoptatással van problémám.

Még nincs gyerekem, így nem is szoptattam, de valószínűleg otthon fogom ill. lefejem. Nem igazán értem ezt a nagy cumisüveg, cumiellenességet. Sőt a házi készítésű tápszert sem tartom ördögtől valónak, valószínűleg azért, mert édesanyám sem tudott sokáig szoptatni, mégis szuper kötődés alakult ki köztünk és az immunrendszeremre sincs panasz, pedig 25 évvel ezelőtt a bolti tápszer nem volt éppen bio.

2015. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
72%

Azért kérdeztem,mert mikor nem volt gyerekem,én is elképzelhetetlennek tartottam sok mindent,ami ma már természetes számomra...

Kezdődött ez a hordozással.Én 8 hónapos terhesen: "ugyanmár,majd hülye leszek,cipelem 9hónapig,nem fogom még utána is" fél éves gyerekkel: "szuper dolog ez a hordozás,életem legjobb döntése volt ez a mei tai"...

Szintén terhesen:"áh az azért már durva mikor odajön és cicit kér,akkor már nem fogom szoptatni" A két éves gyerekemnek:"jó,végülis ha ilyen szépen kéred,indulás előtt még belefér egy szopi" első gyerekkel: "áldom a nevét,aki feltalálta a papírpelust" Második gyereknél családi házban szembesülve az egy héten elhasznált pelus mennyiségével: "most azonnal rendelek mosható pelust"(másfél év használat után is nagyon jó döntésnek tartom a váltást)


Ezeket a szösszeneteket csak azért írtam le,mert egy dolog amit az ember elképzel,és egy teljesen más mikor tapasztalja...

2015. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
74%
En nem vagyok sem cumi, sem cumisuveg ellenes. Tok jo annak, aki tud fejni es nem zavarja meg a babajat a cumi. En szoptatas utan nem tudok lefejni meg egy adagra valot, ez az egyik. A cumit pedig nem fogadja el, regebben pedig, amikor elfogadta, utana meg nem akart szopni, ennyi. Imadom, mikor olyanok irogatnak ide, akiknek nincs is gyerekuk.. en sem tartom ordogtol valonak a tapszert, de ha mar tudok szoptatni, akkor miert ne.. nem b'szom el az egeszet a cumisuveggel megegyszer. Majd ha lesz gyereked, akkor gyere vissza irogatni
2015. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a kötődés miatt szoptatok(jó az elején lehet kicsit túl sok volt a szakirodalom)

Azért teszem,mert jó nekem és látom,hogy a gyerekeimnek is,meg persze,mert szerencsés vagyok és van rá lehetőségem.Ha pedig van rá lehetőségem miért akarnék mást,szerintem a világ legnagyobb butasága,hogy aki tápszert ad a gyerekének kényelemből teszi...A tápszerezés tiszta macera.Sokkal helytállóbb lenne,hogy aki szoptat,az teszi kényelemből,mindig kéznél van,mindig jó és mindig van...

A kötődés kialakulásához pedig szerintem inkább tettek kellenek,hogy tudja,mindig számíthat rád,bármilyen körülmények között,és ezt nem feltétlenül a szoptatással lehet elérni,hanem azzal,hogy reagálok a gyermekem igényeire..nem pedig magára hagyom,mikor szüksége van rám...

2015. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
31%
A zárt térben , mondjuk egy étteremben szoptatással nem a mell látványa a legfőbb gond. Jó, tény, hogy egy eres, bedurrant mell óriási parizerszerű mellbimbókkal nem a legszebb látvány, de tényleg nem ez a gond, hanem az, h szoptatáskor a helyiség azonnal megtelik penetráns anyatejszaggal. Az anyuka nem is érzi, úgy megszokta, mint a dohányos a cigiszagot, fel sem tűnik neki. Egy másik embernek meg a gyomra fordul ki. Egy étteremben ez nem igazán jön jól, főleg, ha az illető már megrendelte a több ezer, esetleg több tízezer ft-os ételkülönlegességet.
2015. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 sandrachnologic ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de megtenned, hogy nem használsz az anyatejre, ami a babák legfobb tápláléka, olyan jelzőket, amit normal esetben az urulekre (akar állati, akar emberi eredetű) használunk? 😞
2015. máj. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
33%
Nem, sandra, nem tenném meg. Nekem ez a jelző a legmegfelelőbb arra a szagra.
2015. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
45%
A fejlett társadalmak elszoktak a szoptatástól, az emlőből való táplálástól. Így nevelnek bennünket, és az aki ettől másképp tesz, azt tartják abnormálisnak. Van egy 2 éves lányom, és is szoptatom, és - sajnos - nem mertem nyilvánosan szoptatni. Nem azért, mert szégyenlős vagyok, csak nem akartam kitenni magam az ilyen jellegű megjegyzéseknek. Csak irigyelni tudom azokat az édesanyákat, akik ilyen nyíltan felvállalják, és kiállnak saját babájuk/gyermekük igényei mellett! Ez az igazi szülői odaadás! Amikor nem a közvélemény szerint cselekszünk (a szoptatás hozzáteszem nem közszeméremsértés), hanem a gyermek igényei szerint!
2015. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!