Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett menstruáció?

Szoptatás mellett menstruáció?

Figyelt kérdés
Holnap leszünk 6 hetesek, kicsit görcsölt a hasam és mikor kimentem wc-re véreztem, de ez csak a nap folyamán 1x. 4 napja fejem a tejet (1-2 szopi is volt) és most nagyon megijedtem, hogy abba fog maradni a tejem, mert azt olvastam, hogy szoptatás mellett hónapok/évekig nem jön meg. A kérdésem az lenne, hogy ha mától kizárólag szoptatnék akkor még rendbe tudnám hozni ezt az egészet? Nagyon félek, hogy mindent elrontottam. :( Illetve itt gyakorin olvastam, hogy volt olyan aki csak fejt és hónapokig/1 éves korig jött a tejcsi. Nekik mikor jött meg? (Nem tudom számít-e de császáros voltam)

2018. ápr. 10. 21:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as vagyok, akinek nem sikerült sokáig szoptatni, szóval nem én vagyok a legautentikusabb tanácsadó, de olvass utána a La Leche Liga oldalán, ott nagyon sok infó van a szoptatásról, leginkább az igény szerintiről. Szerintem, de majd esetleg valaki kijavít, ha minden nyekkre cicire rakod a babát, akkor nem kell mellette fejni, mert így pont annyi tejcsi lesz, amennyit igényel.
2018. ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy régimódi vagyok, de mégis leírom. Egy 6 hetes babánál miért csak napi egy-két szopi van, ahogy írod, a többit meg fejed? Félted a melled formáját?


Kérdésedre válaszolva: két felnőtt lányom van, én eleve 6 hétig véreztem, arra már nem emlékszem, hogy mikor jött meg rendszeresen. De még szoptattam, az biztos. Tehát nem attól apad el a tejed, hanem - szerintem - ettől a fejős módszertől.

2018. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy jól teszed, ha visszatérsz a normális etetéshez. De leírhatnád, miért akartad ezt a módszert? Ő még nagyon pici. A cumisüveghez szoktatott babák nem szopnak, mert a cumisüvegből sokkal könnyebb, így inkább nem esznek. Vagyis nem szopnak ciciből.
2018. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
Szopás, amikor a baba igényli, jobban müködik a tejleado reflex mint fejéssel, ha szopizik a baba nem kell utána fejni mert akkor úgy érzi úgymond a tested h sokat evett a baba és még többet termel... Beállítások magától is a kereslet-kinálat. Nekem 5 hónapos volt a fiam mikor megjött, most 2.5 éves, és még mindig cicizik esténként, szóval amit olvastál az nem igaz.
2018. ápr. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6. het ota kethetente menstrualok. A lanyunk csak szopizok, emellett napi 1-1,2 liter tejet fejek. 4 honapos. :)
2018. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónap után jött meg, februàrban volt 2 éves a fiam és még mindig van tejem!

Csak akkor fejj, ha el akarod rakni a fagyasztóba vagy nagyon feszít, különben nem fog úgy termelődni, ahogyan a babànak kell és megszivatod magad! Szopizzon amikor akar

2018. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Igény szerinti szoptatás mellett (értsd: akár félóránként, óránként, ahogy kérte, lógott rajtam háromnegyed órát is egyszerre) nekem a lányom 8 hetes korában megjött a menzeszem. Kétéves korában én választottam el a kislányomat. Ja, és programcsászáros voltam. Szóval nyugi :)
2018. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
#12: Nem, engem egyáltalán nem érdekel a mellem formája. :D Sőt, még a hasam is úgy néz ki mint egy ... mert én nem kenegettem már akkor amikor pozi lett a teszt, se egész terhesség alatt mint a mostani anyukák, hogy egy csík nincs a hasukon se semmi (tisztelet a kivételnek). Leginkább azért "fejve etettem", mert mikor csak cicizett ugye félóra- óránként evett és egész nap nyűgös volt, mert alvásból mindig felkeltette az éhség és már nagyon sajnáltam. :( Csak az volt a baj, hogy ott akkor még nem gondolkodtam előre, hogy ez ahhoz is vezethet, hogy nem lesz tejem. A szopival egyébként nincsen baj, ugyanúgy szopizik mint ahogy eddig szóval nem "állt rá" a cumisüvegre szerencsére. De mától ezt a fejés dolgot el is felejtjük és csak cicizünk. :)
2018. ápr. 11. 10:15
 19/24 anonim ***** válasza:
Off, de miért szólod le azokat az anyukákat, akiknek egy csík sincs a hasán? Ez genetika jórészt. Az pedig szerintem nem elítélendő, ha valaki bekeni a testét krémmel valamilyen hatást remélve. Értem, hogy csak érzékeltetésképpen írtad, de nem volt valami szimpatikus megnyilvánulás, pedig itt nagyon sokan segítenek neked.
2018. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem azért írtam, hogy bárkit is megbántsak. Mikor szívultrahangra mentem, mindig 2-3-an voltunk bent és csak nekem volt csíkos a hasam, mert ők már akkor elkezdték kenni mikor a teszt pozitív lett, hogy ne nézzenek úgy ki mint egy mosott rongy (szó szerint ezt mondta az egyik kismami). Nekem az orvos mindig megjegyezte, hogy milyen csúnya a hasam, de nem igazán foglalkoztam vele. Tényleg nem bántásból írtam és én az ég adta világon nem ítélek el senkit, csak ez a "félted a melled formáját?" kiakasztott kicsit, még ha nem is bántásból írta az illető.
2018. ápr. 11. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!