Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs anyatej és nem is lesz?

Nincs anyatej és nem is lesz?

Figyelt kérdés
4 hetes a babám,első pillanattól cicire raktam ,a tej belövellés nagyon fájt,hatalamsak lettek a melleim tele görcsökkel de annak ellenére szinte semmi tejem sem lett .Hívtam szoptatási tanácsadót,akivel sikerült a görcsöket eltüntetni de tej továbbra sem lett. Bármit csinálok egész egyszerűen nincs tejem !! 5 ml sem jön össze a 2 mellből 5ml !!! . Fejek ,iszom ,rengeteget van a baba cicin de semmi !! A nagylányomat gond nélkül tudtam szoptatni a 3.naptol.Rengeteg tejem volt . A nagy után volt egy hosszú 4 órás mellmutetem. A tanácsadó szerint hiába kicsi az esély,lehet megsérült valami ugyanis rengeteg bőrt-szövetet távolítottak el .Már tiszta seb mindkét bimbóm mert éjjel nappal próbálkozom. Annyira elkeserítő mikor a csapból is a szoptatás folyik és hogy csak akarni kell .Én már annyit sírtam,hogy elmondani se tudom. Vagyont költöttem drága serkentő dolgokra. Ami érdekes,hogy az a pár csepp is a sárga előtej. Nyoma sincs a tejnek. Nagylányom ilyenkor már javában éjjel nappal szopizott. Ott 3. napon arra ébredtem ,hogy úszom a tejben. Most meg a belövellés után semmi azaz semmi sincs! Mit tehetnek még??? Lehet mégis megsérült a mellem ?? 4 hete gyötröm magam éjjel nappal

2018. júl. 14. 06:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Ne gyötörd magad. Nem mindenki tud szoptatni és nem is a fejben dől el. Tápszerrel is felnő majd a babád.
2018. júl. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%

Simán lehet, hogy csak a fejésre nem indul be a tejleadó reflex, pláne, ha stresszelsz. (Én éjszakánként fejtem az egyik gyereknél, amikor az hirtelen elkezdte átaludni az éjszakát, és amit a baba 15 perc alatt megevett, néha másfél órába telt lefejnem, pedig éreztem, hogy van. Ilyenkor leginkább az használt, ha próbáltam nem figyelni a fejésre, hanem mondjuk valami filmet néztem.)

Kényelmesebb, és szerintem jóval hatásosabb a fejésnél, hogy ha a baba is hajlandó, több körre visszateszed cicizni, pl. jobb-bal-jobb-bal. Ha idáig eljutottál, szerintem ezt még érdemes pár napig kipróbálni. De ha a műtét miatt nincs elég tejmirigyed, akkor ne érezd magadat hibásnak, szopik után adj neki tápszert, vannak, akik így is sokáig szoptatnak.

2018. júl. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Éjjel nappal cicire lakom de csak visít utána mert a pár csepp sárga elotejnel 4 hét után sem tud többet kiszívni
2018. júl. 14. 07:46
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, hogy ki mondta neked, hogy a mellmutet nem befolyasolhatja a szoptatast, de ez nem igy van.

Ha csak mellnagyobbitas van, tehat siman beraknak implantatumot, de semmi mashoz nem nyulnak, az nem ronzja a szoptatasi eselyeket a jovoben.

De az nem 4 oras mutet lett volna es nem tavolitottak volna el semmit, azoval gyanitpm, hpgy neked felvarras/kicsinyites volt. Ha mellszovetet tavolitottak el, akkor veszett el tejmirigy is, ugyanis a mell gyakorlatilag zsirbol es mirigyallomanybol all a boron kivul.

Viszont a felvarras ezinte mindig azzal jar, hogy a mellbimbohoz hozza kell nyulni, athelyezik, sajnos ilyenkor a tejcsatornakat is atvagjak, serulnek a bimbo korul. En arra tippelek, hogy neked beindult volna, ezert lettek csomok, mirigyed van tehat, de a csatorna roncsolodhatot es talalt a tej maganak utat. Az elotej nem jelent tul sok mindent szoptatas szempontjabol.

Nekem pl diagnozisom van arrol, hogy nem tudok szoptatni (tinedzserkori anorexia miatt nincs mirigyallomany, gyakorlatilag elsorvad akkor, amikor epp kifejlodott volna rendesen).

Elotejem megis van, jelenleg a 3. babat varom es most is jon valamicske.

De megsem indul be a tejem szules utan, mondjuk nekem be sem csomosodik. Az elso gyerekkel ket honapon at kinlodtam, annyira akartam, akkor meg nem tudtam, hogy mi a baj. Depresszios lettem miatta rendesen, alig birtam kikecmeregni belole.

Utana szedtem ossze magam es kerestem fel orvost, voltam vizsgalaton, plusz mellultrahangon, stb, azutan tudtam meg, hogy mina helyzet.

Eg es fold volt ennek tudataban magamhoz venni szules utan a masodik babat. Elfogadtam, hogy mire vagyok kepes, mire nem es nem kinozzam magam es a gyereket olyan dologgal, ami soha sem fog menni.

Ha ez megnyugtat, akkor menj el orvoshoz, kerd ki a velemenyet.

2018. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon szépen köszönöm a kommented!!! Lelkileg rengeteget jelenetet !!! ❤ Igen összetett műtét volt .
2018. júl. 14. 08:15
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Első körben én azért felkeresném a plasztikai sebészt és utána kérdeznék, hogy is zajlott az a műtét és van-e rá esély, hogy ezért nem tudsz szoptatni. Neki részletes műtéti jegyzőkönyvet kellett írnia, szóval nem gond, hogy ha nem emlékszik rád.

Amennyiben ő okozott kárt, akkor sajnos egy henteshez sikerült eljutnod.


Engem az ország legjobb plasztikai sebésze műtött. És elképesztő részletességgel elmondta mi fog történni a műtét során, és hogy hiába történik szöveteltávolítás és felvarrás a szoptatást semmilyen módon nem befolyásolja. (Ez valóban így is lett, szintén 4 órás műtét van a hátam mögött)

A szöveteltávolítás nem érinti a tejmirigyeket, ugyanis ő csak zsírt vág ki, a tejmirigyek pedig nem a zsírszövetekben vannak. (Ha abban lenne akkor értelemszerű lenne, hogy egy lapos mellkasú nő, nem tud szoptatni. Márpedig tudjuk, hogy a méretnek és a szoptatási képességnek semmi köze egymáshoz.)

Mellbimbó áthelyezést egy lelkiismerettel rendelkező plasztikai sebész nem is végez, csak nagyon nagyon indokolt esetben és csak akkor ha meggyőződik róla, hogy a páciens nem akar több gyereket, vagy ha akar is, akkor képes elfogadni, hogy nem fog tudni szoptatni.

Attól, hogy valakinek felvarrják a mellét és hegek lesznek a bimbóudvar körül, még nem történt áthelyezés. Ugyanis ezt egyszerű feljebb csúsztatással oldják meg. Írásban bonyolult lenne ezt leírni de a lényeg, hogy nem áthelyezik hanem felhúzzák az optimális helyre és ez nem érinti a tejcsatornákat egyáltalán! De ettől még heg lesz ott is.

Szóval normális sebésznél a felvarrás sem okoz semmiféle szoptatási problémát.


Amúgy engedd el tényleg! Én szoptatás párti vagyok (ezt úgy értem, hogy azokat nem értem, akik élből tápszereznek), de ettől még ha nem megy, még nem leszel rossz anya. Rengeteg baba nő fel tápszer mellett és köszönik szépen nagyon jól vannak.

Ha van kedved próbálkozhatsz még, de már csak amolyan próba szerencse alapon tedd. A babád tökéletesen egészséges lesz tápszer mellet és pont ugyanannyira fog szeretni is. Ezért igazán ne keseredj el! Megpróbáltad, sokáig próbáltad.. ha nem, hát nem. Kész.

Bármi is az oka, hogy nem megy, akár a műtét, akár bármi más.. a te lelkiismereted tiszta, hiszen próbálkoztál sokáig.


Kívánom, hogy sose legyen nagyobb problémátok ennél! ;) Fel a fejjel! Ne felejsd el, hogy nem ez a mércéje annak, hogy valaki jó vagy rossz anya! :)

2018. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nagyon jó és elismert orvos műtött.


Nagyon szépen köszönöm!! Lelkileg kell helyreraknom és igen tényleg mindent de mindent megtettem de 1x sem lakott jól a babám tejemtől a 4 hét alatt. Egész egyszerűen nem volt mitől. 😶😶

2018. júl. 14. 08:58
 18/23 anonim ***** válasza:
29%

Ha jó a sebészed, akkor gyakorlatilag kizárható, hogy a műtét miatt nem sikerül.


Műtét nélkül is előfordul, hogy első gyereknél megy, másodiknál nem.

Ahogy a terhesség sem feltétlenül egyforma, úgy a tejtermelés is alakulhat máshogy. Lehet egy harmadik gyereknél megint menne. Nem tudhatod.


Viszont a védőnő sértegetéseit mindenképp engedd el a füled mellett, bármilyen nehéz is.

2018. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, én nem tudom megérteni ezt a hisztit, nekem sem volt tejem, adtam neki tápszert, néha gondoltam rá, hogy, milyen jó lenne szoptatni, de nem túl sokat, a lányom még nem vot beteg, 13 hónapos, folyton gyerekek között van, szóval ez a szoptatás mennyire fontos, hát nem tudom, vannak barátnőim, akik tápszert kaptak anno, ők se betegek soha, szóval szerintem nyugodjál meg, a védőnőt én elküldeném a helyedben a fenébe, ha beszól, a kicsi babáddal kell most foglalkoznod, nem a szoptatáson kattogni.
2018. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó anya vagy. Nekem nem volt műtétem még ( tervezünk ilyet), 3 hónapig szopizott a babám. Most fél éves, tápszert kap és hozzátáplálunk. Minden rendben vele.
2018. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!