Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki szoptatás mellett dohányzik/dohányzott? Leírnátok, hogy mennyit, mikor és mennyi idős baba mellett? Vettetek észre hatást a gyermeken?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi kioktatásra,hogy káros. Csak olyanokat várok akiknek tapasztalatuk van,nem károgókat.

2018. dec. 17. 01:22
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azoknak,akik képesek értelmezni a kérdésem. Várom továbbra is a válaszokat. Illetve mellékesen megjegyezném azoknak akik okoskodni jöttek a cigaretta káros hatásáról,hogy nem hiszem hogy említettem hogy dohányzom
2018. dec. 17. 09:00
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

Magamat. Én voltam a gyerek akinek az arcába fújták a füstöt. Fogantatás pillanatától.

Allergiás voltam, amíg nem költöztem el. Azóta sokkal ritkábban jött ki az allergiám (tüsszögés, orrfolyás). És immunológiai problémám is van.

Később kiderült, hogy hajlamos vagyok a trombózisra, erősen kerülendő a passzív dohányzás is. Erről persze nem tudhattak.

A testvérem szintén erős láncdohányos lett, én a szagát sem bírom elviselni.

Őszinte leszek, bennem van harag Velük szemben, hogy 20 évig ki voltam téve ennek és nem volt választásom.

Sose fogom megtudni, milyen lenne az egészségi állapotom, ha nemdohányzó környezetbe növök fel. Lehet akkor is ugyanezek a problémáim lennének.

2018. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
26%
Facebookon benne vagyok egy orvos válaszol csoportban. Ott név nélkül kérdezte meg anyuka, hogy a születés napján szeretne meginni egy pohár pezsgőt, szeretne rá gyújtani, mennyi idő alatt távozik a tejből. A doki azt válaszolta, hogy bizonyított tény, hogy 20 szál cigaretta elszivasaig minimális nikotin jut át az anyatejbe...
2018. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%
Jezusom utolsó, ez viszi a prímet. Hogy egy anya annyira idióta és önző legyen, hogy pont a születés után, az előtejes időszakban ne bírja ki alkohol és nikotin nélkül. De annak az orvosnak is jár a taps aki még asszisztál is ehhez.
2018. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
91%
14 igen én is meglepődtem ezen a válszon mert alapvetően nagyon normális doki
2018. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

Akinek van egy minimális kis józan esze, annak nincs ilyen tapasztalata. Felfogja, hogy káros, és nem kísérletezik a saját vére életével, nem nézegeti, hogy van-e már hatása, vagy még kb. elvan szerencsétlen.


Azok az igénytelen putrisok dohányoznak a gyerek mellett, akik fel sem fogják a körülöttük lévő világot. Normális ember ilyet nem tesz.


A mérhetetlen dühöt és agressziót az váltja ki belőlem, hogy legközelebbi hozzátartozóm gyermekrehabilitáción dolgozik, így én is gyakori vendég vagyok. Évente többezer gyermeket látnak el. Természetesen rengeteg betegség és állapot van, ami nincs összefüggésben a dohányzással, és rengeteg odaadó anya hordja gondozásra a gyermekét. De mérhetetlenül dühös vagyok azokra a putris idiótákra, akik hordják csapatostul a szerencsétlen, fürdetlen, koszos és elhanyagolt gyerekeket a tüdőgondozóba, és fújják a füstöt az arcukba. És nem értik, hogy milért fullad a gyerek és kiröhögik a gondozót, amikor a dohányzásról beszél, mert 4-ből 1 nem asztmás, pedig azzal is végig cigizett.


Szóval ha ilyenfajta adatokra vágysz, a bármelyik Kórház rehabilitációs osztálya (direkt nem nevesítenék), tüdőgondozója tárt karokkal vár. Karácsonykor is.

2018. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Megértem hogy van ellenvélemény persze,csak azt nem értem hogy valaki hogy nem bírja azt értelmezni,hogy TAPASZTALATOKAT SZERETNÉK HALLANI olyanoktól akik tették!
2018. dec. 17. 11:59
 18/33 anonim ***** válasza:
23%
Milyen ellenvélemény??? Olvasni tudsz? Nem véleményt kért, hanem tapasztalatot. Ha neked nincs, ne írj semmit, olvass masik kerdést, mert a vélemény olyan mint a s.gglyuk. Mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé.
2018. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
57%

Primitívkém milyen véleményt vársz te agyalágyult?

"Igen én is bagózok az én gyerekem még csak kicsit köpi ki a tüdejét miattam, szóval nyugi van esély rá hogy nem döglik bele, szívjad csak tovább azt a szennyet"


Azért tör ki belőletek ekkora mérhetetlen agresszió a válaszaink olvasása közben, mert tudjátok, hogy erre nem lehet pozitív tapasztalatokat írni. Senki nem is fog. Örjönghetsz tovább egész nyugodtan meg példálózhatsz a sglyukaddal, ez akkor is így marad.

2018. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Azoknál a gyermekeknél, akik dohányzó családban élnek, a légúti fertőzések gyakrabban fordulnak elő, mint a nem dohányzó szülők gyermekeinél. A tanulmányok szerint a szoptatás védelmet nyújt ezeknek a gyermekeknek a passzív dohányzás okozta ártalommal szemben: azoknál a csecsemőknél, akiknek az édesanyja a szülés után dohányzott, kevesebb légúti megbetegedés fordult elő, ha a baba szopott, mint ha mesterségesen táplálták.


Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké.

2018. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!