Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki szoptatás mellett dohányzik/dohányzott? Leírnátok, hogy mennyit, mikor és mennyi idős baba mellett? Vettetek észre hatást a gyermeken?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi kioktatásra,hogy káros. Csak olyanokat várok akiknek tapasztalatuk van,nem károgókat.

2018. dec. 17. 01:22
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlen pozitív tapasztalatot vagy megerősítést várok. A tapasztalat lehet pozitív és negatív is. Nem kell rögtön a másik torkának esni.Cikket köszönöm,de azt én is ki tudom keresni a neten.
2018. dec. 17. 15:08
 22/33 anonim ***** válasza:
53%
Szia kédező, tudom h nem vagy rá kíváncsi de a terhesség alatti dohányzás káros a magzatra. És igenis lehet a dohányzás miatt problémája, és igen ismerek is ilyen anyának nem nevezhető nőt aki pont szart bele a dologba és pont szerencsétlen gyereke szív miatta. Térj észhez, az ilyen embereknek nem való gyerek. Remélem amíg ilyen a hozzáállásod nem is lesz!
2018. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%
Anyám cigizett mindkét terhessége alatt,még sem lett semmi bajunk,egészségesek vagyunk 30 felett is.
2018. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolso elotti nem a terhessegrol volt szo egy ketto nem dohanyzom es nem is dohanyoztam a terhessegem alatt sem csak elotte :) Nem mondom el többször aki nem érti amit irtam sajnalom
2018. dec. 17. 20:54
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Szembeszomszédnak 1 éves anyatejes kisfia van, állandóan a verandán bagózik. A kisfiú meg amióta ismerem (nemrég költöztünk) fullad és köhög.


Nálunk apám volt nagyon erős dohányos, én 2-4 éves korom között kruppos lettem és több heteket töltöttem kórházban. Előfordult, hogy nem ismertem meg a szüleimet egy-egy ilyen után. Iskola és gimnázium alatt pedig szimplán csak k szarul esett, hogy miatta vagyok állandóan büdös mint a gané és miatta kell mérgező levegőt szívnom, holott jogom lenne a cigifüstmentes élethez.


Tessék, két tapasztalat. Ki fogod bírni, hogy még egy ideig ne pöfékelj.

2018. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm vegig dohányzott (1-2 szálra csokkentve a napi 1-1,5 dobozt) es sajnos a kislánynak csecsemő kora óta elhúzodo légúti megbetegedései vannak. Tobbet van otthon mint oviban. Es mindig légúti, sok kohogéssel. Emellett már hivatalos szakvéleményük van hogy hiperaktiv, figyelemzavaros és nagyon le van maradva motorikusan..
2018. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%
Na mondjuk az én lányom is kruppos volt és alig járt oviba de nem dohányoztam soha.
2018. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
35%

Úgyis le leszek pontozva, de kicsit csukjuk be azt a mesekönyvet.

Én abszolút elítélem a dohànyzást gyermek mellett, viszont a legtöbb hozzászóló (nem csak itt), mind mintacsaládban él minta ismerősökkel, még a sarki közértes is állandóan mosolyog. Nincs hazugság, félrelépés, alkohol, cigaretta, anyagi problémàk, repedt bejgli stb.

Kicsit azért lássunk is túl azon a szemüvegen. Ha ezek nem lennének valós dolgok, akkor az emberek nem foglalkoznának vele. Plusz mindig milyen èrdekes, hogy majdnem minden 2. családban felmerülnek hasonló gondok, meg ahogy fentebb írták kórházakban is akad szép számmal pèlda. De ezekben a csoportokban mèg sokan névtelenül is csak a cukorhegy tetején lovagolnak a csillámpónikkal.

2018. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
86%
Anyukám nem cigizett soha, de apukám igen. Születésem óta vágni lehetett a cigi füstöt a házban, 5 percenként szívta a pirukkit. 3 évesen lettem súlyos aszthmás. Havonta legalább 1 hetet kórházban voltam úgy 10 éves koromig. Most is allandó gyógyszereken élek, de 1 kis erősebb séta és máris befulladok. 15 évesen elmentem tüdő röntgenre, és ott megkérdezték, hogy mennyit szívok naponta, mert látszik a tüdőmön. Mondtam nekil, hogy egy szálat se eletembe, meg is halnék az aszthma melletti cigitől. Nem hittek nekem. Késöbb jöttem rá, hogy a passzív dohányzás is káros, sőt még tán károsabb. Soha de soha nem fogom ezt nekik megbocsájtani, senki nem tudja mennyit szenvedtem én ezért gyerek koromban. Nagyon hamar el is költöztem otthonról, azzal együtt a szüleim kitapétázták a házat, és, hogy a tapéta ne szívja magába a füstöt, azzal együtt apukám kiszokott az udvarra cigizni, azóta nem gyújtott rá a házban. Értitek, a kedvemért nem, de a tapétáért igen..... ha még mindig bent cigizne az tuti hogy az unokákat soha nem vinném oda.
2019. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy a "vettetek észre hatást a gyermeken" kérdésnek nincs értelme. Ugyanis az, hogy az anyaméhben időről időre oxigénhiányos állapotba kerül, nem feltétlenül jár olyan következménnyel, ami születéskor rákerül a kórlapra. Kisebb súllyal született, na és, az bármitől lehet. Lassabban indult el a mozgása, beszéde? Millió oka lehet. Tanulási nehézségei vannak? Megint csak ezer oka lehet. Soha nem fog kiderülni, hogy mi lehetett volna, ha az anya megteszi érte, hogy nem dohányzik a terhessége alatt.


Orvosi szempontból meg kb. amelyik babának megvan minden végtagja és vesz levegőt a születése után, az makkegészséges. HOgy 6 éves kora körül milyen nehézségei vannak, azt már nem szokták visszavezetni a terhességre....

2019. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!