Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki évekig szoptat, az nem...

Aki évekig szoptat, az nem iszik egyáltalán alkoholt?

Figyelt kérdés

2-3-4 éves korig tartó szoptatásra gondolok, az anya ez idő alatt egyáltalán soha nem iszik?

Meg a gyógyszerszedéssel mi van, ha olyan kell, amit nem lehet szoptatás alatt, azt hogy oldják meg?



2019. jan. 27. 17:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kihuzathatod a bolcsessegfogaid, nekem is kihuztak kettot szoptatas alatt. Szoptatasban jaratos a fogdokink, tudta, hogy nyugodtan kaphatok erzestelenitest, es a fentebb emlitett augmentint, ha barmi gond van. Röntgent is lehet csinaltatni tudtommal.
2019. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A feltárasos műtétet nem végezték el a másiknál se (ugyanígy 5 hónapos volt, mikor mentem), mert nincs kint a fog, nem elég csak húzni. 8 hónapnál mehettem vissza, mikor már nem szopott. Dalacint kaptam (Augmentinre allergiás vagyok.)

Most máshol lakunk, egy sima tömést nem akartak megcsinálni herpeszre hivatkozva. :/

2019. jan. 28. 08:07
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
Én a terhesség elején ittam pálinkát naponta 0.5 dl-t öt napig. Nyaralás alkalmával. Mikor haza jöttünk akkor derült ki, hogy baba van. Ha tudom nem iszom,de baja nem lett. Szoptatás alatt vérszegény voltam. Hetente 1-1 dl vörösbor esténként elfogyott. Nem fejtem utána. Semmi baj nem lett. Sőt, hogy jobban megbotránkoztasam a tökéletes anyákat. Kávét is ittam. Gyengén.
2019. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

Azt én is iszok, sőt, energiaitalt is (Hell Zero, ebben van a legkevesebb összetevő.)

Védőnő tud róla, 90-es a vérnyomásom, ha nem iszok, nem élek 😂

2019. jan. 28. 10:12
 15/16 Coffelia ***** válasza:
A tej alkoholszintje a véralkoholszinttel megegyező, és mivel nem termelünk folyton tejet, sőt, a nagyrész nem is előre, hanem konkrétan a szopizás közben termelődik, ezért az alkoholfogyasztás idejéhez képest vam egy görbe, hogy mikor tartalmazza a tej a legnagyobb koncentrációban az alkoholt. Azt az időszakot szoptatásilag kikerüljük, és annyi. Az első évben nem ittam alkoholt, utána néha már igen. Előtte sem voltam valami hűdenagy piás, szóval nem volt nagy a váltás. Most két és fél éves a Nyuszi, 2-3 hetente iszom egy pohár valamit, ha van valami alkalom, gyakorlatilag semmit nem befolyásolja a szoptatást, mert főleg este fordul elő, a gyerekem meg legfeljebb teggel bújik oda egy szopira.
2019. febr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Coffelia ***** válasza:
Ja, előző vagyok. 2-4 éves gyerekkel már meg is lehet beszélni, ha pár nap kimarad. Mellkas röntgen után 2 napot kihagytunk januárban, elmeséltem neki, miért nem lehet. Gyakran megkérdezte, de mindig megértette, hogy miért ne.
2019. febr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!