Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Késői halvaszülés (39. hét,...

Késői halvaszülés (39. hét, császárral) után mik a kilátások? Ismertek ilyen valós eseteket? Hogy alakult utána? Mikor lett kövi baba? Hüvelyi szülés lehetséges utána? Mikor?

Figyelt kérdés

...pár hete történt velem 39. héten egyik nap nem éreztem mozgást és bementünk a kórházba, de nem találtak szívhangot...én sokkos állapotban gyenge/gyáva módon a császár melett döntöttem. mert a méhszájam nem volt egyáltalán nyitva, és így 12 óra vagy több is lehet a hüvelyi útvonal. Utólag most tartok tőle, hogy a következő terhességnél komplikációk lehetnek illetve többet kell várni ha természetes szülést szeretnénk..

Volt még valaki így, vagy közelibb ismerőse, rokona?



2019. szept. 29. 13:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Rengeteg ember írkál ám itt gyakori kérdéseken kínjában sokféle okból.Nem én vagyok az egyetlen itt baba elvesztéssel kapcsolatban. Sokan itt keresnek vigaszt/választ/segítséget, ha azt a környezetükből nem kapják meg. És kinek mi segít épp... Meg honnan tudjátok ki mit érez? Mit él át? "Gyakorizik", tehát ebből kikövetkeztethetően nem is olyan rossz neki? Ha nincs támogató környezet, és nagy a fájdalom, félelem, kétségbe esés, akkor az vihet embereket olyan irányba hogy már ismeretlenül ismeretlenektől kérdez, kér segítséhget. Bármennyire is fura...vannak emberek akiknek nem adatik meg pl a támogató család. és még szégyenlik is a tragédiájukat a környezetük elött.

Örülhet akinek nincs ilyen bánata és csak feltételes módban tud okoskodni...senkinek nem kívánom...


Akik viszont tudják már milyen ez a helyzet, azaz közvetlenül, vagy közvetetten érintettek a témában és a kérdésemre válaszolva megosztották a történetüket azoknak köszönet! és remélem egyszer sikerül majd kilábalnunk ebből...bár most én jelenleg még nemsok reményt látok a magam esetében...

2019. szept. 30. 01:18
 12/25 A kérdező kommentje:
Vagy az fura, hogy miért kérdezek ezek után jövőbeli lehetséges várandóssággal kapcsolatban? Egyszerű...akik ilyenen átestek, azok mind azt mondják, hogy a bánatukon a következő baba tudott csak csökkenteni. Elfelejteni sosem lehet...De ez nem is cél... Csak a kilátások érdekelnek...tényeg nagyobb e a valószínűsége a következőnél a további koplikácóknak, tragédiáknak. Mert úgy érzem nem bírnék ki több ilyen sorscsapást....Lehet inkább feladom ezt is, meg az életem is. minthogy újra át keljen majd élnem...
2019. szept. 30. 01:36
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó :( Őszinte részvétem.

Közvetlenül ugyan nem tudok pont ilyen történetet, csak olyat aki félidősen szülte meg. Szerintem először a lelki sebeknek kell majd összeforrnia, semmint a császárvonalnak. Az a hosszabb folyamat.

Ha budapesti vagy, érdemes lesz majd olyan kórházat (orvost) választanod, ahol sok Vbac párti orvos van. (Pl. Szent Imre kh)

Addig is beléphetsz vbac csoportokba facebookon, olvasgathatsz arról, ki hogyan élte meg, mit kell róla tudni stb..

2019. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd részvétem, elképzelni se tudom, min mész át :( Nekem a bátyám született halva, 1 héttel a kiírt időpont után. Édesanyám természetes úton szülte meg. Szerintem ennél borzasztóbb nem is létezik! Mert most gondolj bele: a vajúdás alatt az ad erőt és kitartást, hogy a karodban tarthatod a picidet. De acte esetedben nyilván ez nem lett volna lehetséges. Talán kisebb trauma lehetett úgy világra hozni, hogy a dokik kicették, és nem kellett hosszú-hosszú órákig szenvedned. Ebben a helyzetben biztos, hofy én is így döntöttem volna. Szerintem egy csepoet sem vagy gyáva emiatt! Na, de visszatérve a mi családunkra, a halva szülés után másfél évre megérkezett a bátyám, rá 2 évre én, utánunk pedig 3,5 évre az öcsém. Mindannyian császárral születtünk. Valaki már írta itt a pszichológust. Én személy szerint képtelen lennék a terápiára. Nem us akarlak rábeszélni, csak anyukámról írnék inkább. Szerintem ő a mai napig nem tudta feldolgozni a fia elvesztését, és neki jól jött volna a segítség. A mai napig nagyon aggódó, folyamatosan felügyel minket, huszonéves gyerekeit, szorong, és nem bírja elviselni, ha nem vagyunk napi szintű kapcsolatban. Emellett féltékeny a barátainkra, párkapcsolatainkra, és minden olyan személyre, akiről azt feltételezi, hogy elszakíthatnak tőle. Kérlek, ha majd anya leszel, te ne légy ilyen, és ne szégyenlj segítséget kérni, ha nem pszichológustól, akkor egy olyan személyzől, aki hozzád közel áll. Sok erőt kívánok neked!
2019. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Lett volna egy tesóm. 37.hétre született sürgősségi császárral. Sajnos korai lepényleválás okozta oxigénhiányos állapot okozta agyvérzés történt, szóba se jött a természetes szülés. Anya engem ezután 2 évvel szült, olyan sérülése lett, ami miatt 1 évig nem próbálkozhattak. Én természetes úton születtem. A második terhességét végig kellett feküdnie. Egészséges volt, én is az vagyok.
2019. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne foglalkozz a negatív hozzászólásokkal!

Vmilyen szintén attudom érezni,bár én a 8i héten veteltem el,és missed ab lett! Ez volt júniusban,és a mai napig kattogok rajta,én is kérdeztem többször is itt a gyk-en. Szerintem ebbe semmi rossz nincs,nekem sincs akivel a környezetemben ezt attudnam beszélni , még a saját anyám is azt mondja lesz majd másik és ennyi. Jól esnek a megnyugtató válaszok,sorstarsaktol ilyenkor. A rokonom most várja a 3.babat ,és az első 2 is császárral született,a 3. is csaszaros lesz,úgy hogy persze hogy van esélyed babára,ahogy remélem nekem is... Hiába ezt írom mégis kattogok rajta,ami nem jó. Remélem legközelebb nagyobb szerencsénk lesz,fel a fejjel,és minden jót kívánok Neked!

2019. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 4 naposan halt meg a babám és képzeljétek pár hétre rá én is itt irogattam pedig tökre ki voltam bukva... Te isten el sem hiszem mennyi paraszt van itt... Azt írom amit akkor nekem is írtak facebookon van 2 csoport az egyik a Szívárványbabák a másik az Angyalok szülei... Ott tudsz beszélgetni normális emberekkel... Nekem sokat segített a munkahely váltás lekötötte a figyelmem ott nem tudtam befordulni... 1.5 év után tudtam úgy isten igazából kisírni magam és összecsomagolni a gyerekcuccokat... Most volt decemberbe 2 éve... Én még egy terhességet nem bírnék idegileg, de azt hiszem egy évet mondott a doki...
2020. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

Szia!

Részvétem ,Nos remélem jól alakulnak a dolgaid.

Nekem 40. Héten halt meg a babám,úgy hogy miközben toltak a műtő felé még élt!

Sürgősségi császár volt,engem altattak,mire felkeltem közölték hogy nem tudják miért de meghalt a baba,de majd a boncolás ,szövettani talán megadja a választ,de tudták hogy konkrét választ nem fogok kapni.

A lényeg ,én megcsináltam a hasba szúrkálást stb ,ami ilyenkor kell,aztán vitamin kúra !

Szeptemberben halt meg a lányom ,novemberben teherbe estem a fiammal! Aki jelenleg 1,5 éves és semmi gond nem volt császárnál,csak többet kellett pihennem .

Munka miatt elküldtek pszichiáterhez,akit én hallgattam végig ,nem ő engem.Kozolte velem hogy nem véletlen hogy meghalt a gyerek és ha nem megy nem kell erőltetni!

Néztem és higgadtan kisetaltam, következő alkalommal vittem a papírt a terhességről.

Röviden ennyi történt .


Egy fontos ,ne ragadj bele! Nehéz ,és nem kell elfelejtened őt !


Minden jót a továbbiakban !

2021. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta kérdező és a válaszolok? Részvétem mindenért ez tragédia. Egyébként egyre gyakoribb és sűrűbb eset ott az oldalon
2023. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

9es vagyok. Akinek meghalt a babája.

Azóta sem született gyerekem, nem merem bevallalni... Talán már jövőre készen állok rá ❤️

2023. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!