Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után nem szeretnek...

Ha szülés után nem szeretnek szoptatni akkor kérnem kell tápszert a kórházban, vagy vinni kell?

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 20:18
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
74%

Nem bababarát kórházban szültem és nem adtak tápszert pedig napokig nem volt tejem,a gyerekem pedig őrjöngve ordított.

Be is sárgult, ettől folyamatosan aludt, nem lehetett felkelteni, nem lehetett cicire rakni - ettől pláne nem indult meg.Na ekkor kellett volna ordítva kiharcolni a tápszert.

Mire végre hazajöhettünk kész idegroncs voltam.

Soha többet.

Most a 2.al bekészültem: karamalz, lactoherb,mellszívó, cumisüveg, tápszer.

Ha lesz adok, ha nem akkor tápszer, merjenek szólni.

Bár úgy elvették anno a kedvem, annyira összetörtek bent lelkileg a csecsemősök és a szoptatási tanácsadó, hogy szívem szerint nem is szoptatnék... de meglátjuk mi lesz.

2019. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
73%

Valamit tisztázzunk: olyan NINCS, hogy nem engednek tápszert adni a gyereknek. Ha nem adnak, hát ne adjanak, ennyi örömük legyen az életben, hogy hagynak, akarom mondani hagynánk egy újszülöttet ehezni, ellenben te beviheted és nyugodt szívvel meg is etetheted! Ebben a világon senki nem akadályozhat meg, mint ahogy szoptatásra sem kötelezhet senki. Ez mindenkinek a magánügye.

Javaslom kérdező, hogy ezt előre tisztázd!:)

2019. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
78%
Bababarát kórházban szültem. Ott szívesen segítettek, ha valakinek nem ment a szoptatás. De ha kellett, akkor kapott pótlást a baba. Csak nem tápszert, hanem anyatejet. Szóval nem minden kórház egyforma
2019. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

23-as biztos meg van ennek is az oka. Ha fizeted az általam kiválasztott borsos oradiju pszichiáter díját úgy egy éven keresztül, akkor utána elmondom neked, hogy mire jutott, hogy lehetek ekkora gyoker.

Addig is élnek a jogommal, hogy rendelkezzek a testem felett és élnék a lehetőséggel, hogy nem itelkezem mások élete felett, hanem elfogadom, hogy neked pl másképp jó élni az életed.

Mindezek mellett drukkolok neked, hogy szép életed legyen és te is eljuss arra a szintre, hogy a saját dolgaid kitöltsék az életed és el tudd engedni azokat a dolgokat, amik nem epitik a lelki jóllétedet. Pl. Hogy egy kérdés ami téged felbosszant, ne váltson ki beloled agressziót, ami neked art, hanem csak simán képes legyél tovább görgetni és ahelyett hogy ide jössz negatív dolgokat írni, pl megpuszilod a gyereked.

2019. okt. 30. 22:13
 25/46 anonim ***** válasza:
20%
Kitöröltettem/tük már
2019. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, egyébként tisztában vagy a szoptatás előnyeivel? Alaposan utána olvastál, és teljeskörű tájékozódás után hoztad meg a döntést? Ha igen, akkor nem szóltam semmit. Ha nem művelted ki magad a témában, tedd meg. Egyébként az a nagy büdös igazság, hogy a gyerek döntése, szopizik-e. Ha egyszer rákap a melledre, gondolom nem fogod lerángatni. (na az tényleg fájna) És feltételezem akkor se fogod éheztetni, ha történetesen nem fogadja el a cumisüveget. Hogy a kérdésre is válaszoljak: adnak a kórházban tápszert. Kórházanként változó, kell-e hozzá balhét csinálni, hogy adjanak.
2019. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
23%

Te írtad ki a kérdést. Innentől publikus a téma.

Nem gondoltàl bele hogy a gyerek érintkezni fog a testeddel? Hozzá fog érni a melledhez? A meztelen mellkasodra teszik. Később is meg fog ölelni. A melleiddel együtt!

Másrészt, test feletti önrendelkezés az ahogy gyereket akarsz elmúlik hosszú időre, vagy örökké. A nagy autonómia. Számoljál azzal egyébként hogy meg fognak szólni, le fognak nézni. Akkor is ha van rá pszichés okod, ha nincs. Manapság túl sokat lehet tudni az anyatejes táplàlás és a szoptatás jótékony hatásairól. Szóval engem lehet kitörölsz, de sok mindenkit nem fogsz tudni. Főleg szülés után a kórházi személyzetet, még ha nem bababarát kórházban szülsz is. És a szülés utáni pszichés állapotban sokkal rosszabb lesz mint ahogy most olvasod.

2019. okt. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
71%

Attól még, hogy a kérdező írt egy publikus kérdést nem hatalmaz fel senkit arra, hogy szidja Őt! Ez az egyik, a másik hogy a kérdésre kell válaszolni, tehát nem a véleményetekre volt kíváncsi, hogy ki szerint jó ötlet hogy nem fog szoptatni és ki szerint nem jó ötlet, ergo a személyes kis magánvéleményeteket nyugodtan megtarthatjátok magatoknak, mert a világon senki nem kíváncsi rá. Imádom mikor néhányan verik itt a mellüket, hogy de te írtál két kérdést, azt válaszolok amit akarok..🤦🏽‍♀️ Nem, a szabályzatban is világosan benne van, hogy NE OFFolj, hanem a kérdésre válaszolj, a kérdés pedig nem az volt, hogy gyökér vagyok-e, amiért meg fogok szoptatni és nem is az volt hogy mi a véleményetek róla.


Egyébként lehet példálózni itt a szoptatáals előnyeivel, meg hogy mennyire jó meg mennyire az lenne a fontos, hogy mindenki szoptasson, de a nagy büdös igazság az, hogy tápszerrel is tökéletesen, ugyanúgy felnő az a gyerek és a világon semmi különbség nem lesz a közöttük!! Tehát oké, hogy a szoptatás javasolt, mert hogy az jobb, ettől függetlenül érdekes módon az a gyerek is ugyanúgy felnő, aki tápszerezve volt és semmivel sem lesz kevesebb mint szoptatott társai.

Nem, nem lesz egyiknek sem gyengébb az immunrendszere és még csak garantált kötődési problémáik se lesznek, azoknak a gyerekeknek akik tápszeresek voltak. Rengeteg tápszeres és szoptatott gyerekkel volt már dolgom munkámból kifolyólag és az égegyadta világon semmi különbség nincs, sőt volt mikor a szoptatott gyerek betegebb volt, mint egy nem szoptatott.

Tehát ideje lenne végre elengedni azt a témát miszerint a tápszer az ördögtől való és aki tápszerezi a gyerekét, annak milyen szar immunrendszere lesz és semennyire se fognak kötődni egymáshoz, és így meg úgy meg amúgy.. Ugyanis ez nem igaz.


"Egyébként az a nagy büdös igazság, hogy a gyerek döntése, szopizik-e. Ha egyszer rákap a melledre"


Azt mondjuk megnézném, hogy dönti el egy újszülött, hogy ő szopni fog?😅😅 Ez továbbra is a nő döntése, nem mellesleg ha valakinek pl nincs teje, ott aztán "eldöntheti" az újszülött, hogy ő márpedig szopni akar.. És a kérdező leírta, hogy NEM FOGJA mellre tenni sem! Szóval nem is értem..


Ja és azért a szoptatást és az ölelés ne említsük már egy lapon.... köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2019. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
30%

Etesd, ahogy jónak látod. Abba senkinek semmi beleszólása, hogy tápszer-e vagy anyatej.

Viszont ne haragudj, de elég nehéz elmenni amellett, hogy neked pszichiáter kell, mert valami bajod van a mellből való táplálással. Nem mindenki tud, nem kötelező, nekem is tápszeres a gyerek, de azért csak a szoptatás a természetes, és az a jó a babának.

Nem előbb ezt a bajodat kellett volna feloldani valamilyen szakszerű segítséggel, mielőtt gyereket vállalsz? Aki a szoptatástól úgy megreccsen, hogy pszichiáter, akkor azzal komoly baj van, felveti bennem, hogy az baromi felelőtlen, jelen állapotában alkalmatlan. Nem értem miért jó ez. Az elcseszett életeket nem a gyerek teszi helyre, főleg nem a kimeríő, esetleg stresszes első pár hónap. Aki ilyen labilis lelkileg vagy mentálisan, az bele tud gondolni reálisan ebbe a megváltozott élethelyzetbe? Kap vajon megfelelő plusz figyelmet, hogy időben észrevegyék az esetlegesen felmerülő szülés utáni depressziót? Csak, hogy ne ugorgasson ki anya a negyedikről, vagy ne bánta a babát kétségbeesésében. Nem tudom. Nem normális elutasítani a természetes táplálást.

Nem bántani akartalak, ne érts félre, csak tényleg nem értem ezt a helyzetet. Baromi ijesztő ez a hozzáállásod.

2019. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
85%
Butaság, Előző. Nagyon sok ember részesült már pszichoterápiában. Gyakran azok betegebbek, akiknek kellene, de nem mennek el.
2019. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!