Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után nem szeretnek...

Ha szülés után nem szeretnek szoptatni akkor kérnem kell tápszert a kórházban, vagy vinni kell?

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 20:18
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
10%
Nem vitatom. De szerintem nem beszélek butaságokat, amiért felvetek pár kérdést, meg azt, hogy talán érdemes lenne a dolgok mögé nézni kicsit.
2019. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
19%
Én mondjuk olyan előnyökre gondoltam, hogy szoptatáskor oxitocin termelődik, ami méhösszehúzódásokat generál. Így hamarabb áll vissza a méh a normális méretére, a méhlepény helyén keletkezett seb is jobban összehúzódik, kisebb a vérveszteség. Hogy hogyan "dönti el" az újszülött, hogy szopizik-e? Pl.úgy, hogy a kislányom ordítva tolta el a mellemet. Pedig megtörtént a tejbelövellés, de egyszerűen nem fogadta el a mellemet az első 6 hétben. De vannak olyan babák is, akik a cumisüveget nem fogadják el. Hiába éhesek, órákig ordítanak, akkor is csak a mellet fogadják el. Amúgy semmi baj a tápszerrel, azt is meg lehet érteni, ha valaki nem akarja a szoptatással járó kínlódást. Ha valaki teljeskörűen tájékozódott, és helyes információk alapján mérlegel, oké. De a Kérdező csak a pszichés problémájára hivatkozik, mint ellenérvre. Ezért kérdeztem, hogy tisztában van-e a szoptatás előnyeivel.
2019. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
50%
Én Miskolcon a Semmelweisben szültem és csak 4.nap lett tejem. Nem adtak tápszert. Sőt, ordított a kisfiam, mivel éhezett szegény és mikor már nem bírtam tovább, akkor adtam be a csecsemősöknek, hátha ott kap enni. Olyan csúnyán néztek rám, nagyon rossz élmény volt. Tanultam belőle, most úgy kiosztanám őket, hogy akkor már lenne miért csúnyán nézni. Mindenesetre csak azt akartam kihozni ebből, hogy inkább vigyél magaddal tápszert.
2019. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire rosszul vagy attól hogy valaki a melledhez vagy a testedhez érjen hogy készült a gyereked?vagy az nem gond ha a pasid szopkodja meg simogatja a melled, de ha egy ártatlan gyerek tenné akkor fúj? vagy hogy van ez?
2019. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
73%
Honnan tudod, hogy a pasi a melléhez nyúlkál? A férfiak sem mind állatok és kezelik a párjukat guminőnek. Elég sok párkapcsolatban nincs melltapperelés, ráadásul sok nőnek fáj a bimbó vagy a mell nyomkodása, függetlenül attól, ki és mért teszi.
2019. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
45%
Plusz van olyan nő, akinek az emberi mèltóságába nem fér bele, hogy egy csupasz kis emberszörny szàjába laktáljon. Nem vagyunk àllatok, de tényleg.
2019. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég írta egy férfi, hogy a felesége nem fog szoptatni, és hogy náluk pl ő nem is nyúlhat a melléhez. Ő is vmi traumára célzott, ami érte a párját. Szóval van ilyen.
2019. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi traumám nem volt de én se bírom ha a mellemet cseszegetik... sose szerettem.
2019. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
74%

Én se, de nem is zavar, semleges lenne, de sajnos elég undorítóak a melleim, és ha hozzáernek vagy le kell vetkőzni, eszembe jut, akkor meg hogy legyem együtt a másikkal.

Én azért a szoptatásra rávettem magam, az kezdetben fájt is, de attól még rondábbak a melleim.

Szetintem elég szívás dolog, én nem teljesen hiszek amúgy benne, sem abban, hogy egészséges, sem hogy pszichésen jó. Ráadásul libidó meg pajzsmirigy meg testsúly gyilkos. És hát undi nagyon, meg nem lehet ugye bárhol, én a páromat is szeretem kiküldeni olyankor.

Bár tápszeres babám nem volt, de én is gondolkozom a következőnél rajta. Bár ott meg a kikevergetés macera, meg feliratni stb.

2019. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért esnek emiatt egymás torkának az emberek. Nem mindegy, hogy ki mivel és hogyan eteti a gyerekét? Aki akar, szoptasson. Felőlem akár nyilvánosan, engem az se zavar. Aki valamiért nem akar szoptatni, az tápszerezzen. Az ő dolga, nem kell ítélkezni.
2019. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!