Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után nem szeretnek...

Ha szülés után nem szeretnek szoptatni akkor kérnem kell tápszert a kórházban, vagy vinni kell?

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 20:18
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Jájj azért ne vesszetek össze.

29-es azért ebben a pszichiáter dologban volt egy jon adag irónia is. De biztos tudna valamit kezdeni az érzéssel, viszont biztosan nem érné meg vele vesződni, mert annyit nem ér. A szoptatas lb fel ev lenne az életemből vagy max egy. Ezt én így elengedtem már.


Igen, tájékozódtam, igen tudom mik az előnyök, ezért nem zárkózom el a fejestől, ha sikerül. Abban nem hiszek, hogy ez a későbbi kapcsolatunkra kihatna. Attól hogy nem szopja a mellem, meg ugyanúgy összebújhatunk stb.


Aki a szexuális életemet pedzegeti, annak üzenem hogy egyrészt nincs hozza koze, másrészt meg totál más a kettő ne keverjük össze. Az anal szex és a szaras is ugyanott történik az egyiket mégse csinálom a kettőből. Már elnézést. Biztos lehetett volna szebb példát is hozni. A szoptatásban es a szexuális ingerlésében kizárólag a mell közös és semmi más. Sem a funkció sem a miért sem a hogyan és sem a ki. Defektes vagyok, hát ez van.


A gyerektől nem várom, hogy megjavítsa az elcseszett életem, mert nekem nagyon jó és boldog életem van. Ket fóbiám van az egyik a szoptatás a másik a gombfobia. Szerintem belefér. Van aki ennél több frusztrációval nevel tökéletesen boldog gyerekeket.


Köszönöm a válaszokat egyébként. Senkit nem pontoztam le, csak fel, aki segítő szándékú volt és nem töröltettem kerdest sem, de megértem ha valaki jelentette azt, amelyikben nulla információ volt és csak sértegető szándék.

2019. okt. 31. 22:34
 42/46 anonim ***** válasza:
49%
Én megértelek kedves kérdező! Én sem akarok majd szoptatni. Olyan idegen számomra, és igazad van. A saját teste fölött úgy rendelkezik az ember, ahogy akar. Én is tápszeres voltam, anyukámnak nem volt teje. Soha nem volt semmi bajom, makk egészséges voltam / vagyok a mai napig, és az anyámmal való kötődés is kialakult, annak ellenére, hogy nem szopiztam. Én sem akarok vele vesződni, ráadásul a gondolattól is kivagyok, hogy csócsálgassa a mellem.
2019. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
0%

Először is, a kórházban pont le fogják szarni a te traumádat, vagy bármi mást, mert a szoptatás az elsődleges táplálási forma. A tápszer sem ördögtől való, de akkor is a szoptatás a természetes, és jobb verzió. Emellett, ha nem teszed mellre, nem lesz tejbelövellés, a fejés nem fogja beindítani.

Másodszor, igenis beszélj valakivel, mert a gondolkodásmódod nem egészen van rendben ezzel a témával kapcsolatban.

Harmadszor meg a tápszeres baba/gyerek is nyilván szereti majd az anyukát, és ragaszkodik, de az anyatejes másképp. Sokkal jobban fog kötődni, pont a szoptatás, a folyamatos fizikai kontakt miatt.

2019. nov. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
27-es! Ki nem szarja le a csecsemősöket? Kik ők nekem és mi közük hozzám, hogy beleszóljanak abba, hogy ÉN mit szeretnék??? Azért vannak ott, hogy segítsenek. Abban amiben az anyuka kéri. Ezért kapják a fizetésüket. Tudják már hogy hol a helyük!! Nézzenek csúnyán az emberre! Na és? Az az ő nyomoruk, nem az enyém! Ők vannak értem és a szülő nőkért, nem fordítva.
2019. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
65%

"Először is, a kórházban pont le fogják szarni a te traumádat, vagy bármi mást, mert a szoptatás az elsődleges táplálási forma."


És ki nem szarja le, hogy a csecsemősök és a kórházi dolgozók mit gondolnak??! Nem tisztük beleszólni abba, ki hogyan eteti a saját gyerekét, azért kapják a fizetésüket, hogy abban segítsék az anyákat, amiben nekik szükségük van, ennyi! Amelyik többet képzel magáról és el kezd bunkózni, azt abban a percben határozottan le kell állítani, ugyanis semmi joga ítélkezni!

Másrészt meg hagyjuk már végre abba ezt a baromságot a kötődéssel.... Pont ugyanúgy tud kötődni a tápszeres baba az anyjához, mint egy szoptatott!! Szánalmas, hogy valaki azt hiszi és ráadásul még terjeszti is, hogy konkrétan csak a szoptatással lehet szoros kötődést kialakítani. Francokat. Tápszeres babát is ugyanúgy lehet ölelgetni, bujtatni, simogatni, szeretgetni stb stb. Számtalan tápszeres, mára már felnőttet ismerek, akiknek a világon semmi gonduk nem volt soha a kötődéssel és baromi jó a kapcsolatuk a szüleikkel! Köztük pl én is.

2019. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

43-as. Én nem akarom hogy az én problémámat ne szarjak le. Szarjak csak le. Csak adjanak enni a gyereknek. Nem terápiára megyek.


Amúgy közben a családban szült egy nő. Ugyan összeakasztotta pár csecsemőddel a bajszát de megkapta a tápszert. Ő amúgy próbált szoptatni csak nem volt teje a gyerek meg egész éjjel sírt. Közölte velük, hogy elviszik és akkor ők hallgatjak, vagy adnak neki enni mert éhes szegény. Adtak. Először próbálkoztak vele hogy ehhez a főorvos kell, közölte velük hogy akkor nosza hívják csak.

2019. nov. 25. 20:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!