Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ijesztget mindenki a...

Miért ijesztget mindenki a szüléstől? Miért javasolják az ismerőseim, hogy amint lehet kérjek érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

Bár még nem szültem de annyira azt érzem , lehetetlen hogy annyira fájjon mint ahogy leírják. Nem tudom elképzelni, hogy üvöltök a fájdalom közben. Mikor az ismerőseimnek elmondom akik szültek már kinevetnek kb. És azt mondják, jó hogy erősnek érzem magam, de azért ne hősködjek inkább kérjem egyből az érzéstelenítőt mihest lehet, mert erősebb leszek a végén. Olyan halálos fájdalomként írjátok/írják le a vajlúdást de mondom elképzelhetetlen számomra... inkább várom.

Egyszer volt elhalt magzat miatt abortuszom , amikoris lamináriá tettek fel tágítás miatt, abszolut nem fájt csak a fehelyezés egy pillanatig , maga a tágulás folyamatából semmit. Pedig ott is ijesztgettek , remegve mentem be aztán ott is rájöttem, hogy kár volt ezen stresszelni. Tudom ott nem 10 centire kell tágulni azért...


De most mit tegyek, nyugtassatok már meg, hogy létezik, hogy valakinek nem olyan vészes ez a folyamat... egyre jobban belém beszélik a megérzéseim ellentétét


2019. nov. 13. 12:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azért hoztam ezt a példát mert , arról is rémtörténetek keringenek. És oda is remegve menten miattuk. Mint irtam tudom hogy az más. Mindenesetre remélem , ilyen pozitív érzés lesz ez is. koszonon a válaszokat. Gondolhattam volna , hogy ha a szeretett ismerőseim nem biztatnak , ismeretlenektől sem azt fogok kapni. Köszi a további rémítgetést. Asszem felse jövök a többit elolvasni inkább. Azt a pár pozitív választ pedig köszönöm , akik érezték biztatást várok nem elrémítést , abból kapok személyesen is eleget.
2019. nov. 13. 13:45
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

Ijesztget a szülésTŐL?

Komolyan, ti honnan szedited ezek a random ragokat?😂

Nem szülésSEL szoktak ijesztegetni?

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2019. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem ijesztget, saját tapasztalatot hozott fel. Akinek kellemes csalódás volt az azt írta le. Aki meg ordított a fájdalomtól az meg azt.
2019. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ajánlom Neked ezt a könyvet! :) A fájdalom megélését és a tested erre adott válaszát nagyban befolyásolja a pszichés állapot. Jobb minél pozitívabban állni a szüléshez és jó szülésélményeket olvasni - mert vannak ilyenek, egy egészséges, maga tempójában haladó (nem forszírozott) szülésnek nem kell rettenetesnek lennie. Persze elhiszem, hogy nincs két egyforma szülés (én épp a második előtt állok). A saját példám az, hogy én egy görcsösebb hasmenéstől is sírni tudnék, de simán bírtam egy szülésznő által nehéznek mondott szülést fájdalomcsillapítás nélkül. Tényleg van egy komoly fájdalom, de a testünk természetes fájdalomcsillapító mechanizmusai is működnek közben, ezért is teljesen más, mint lerúgni a küszöböt. :D

2019. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

"Köszi a további rémítgetést."

=> Elnézésedet kérjük, amiért őszinték mertünk lenni az élményeinkkel kapcsolatban. Nem tudtam, hogy kegyes hazugságokat vársz. De akkor fokozzuk az élvezeteket....

[link]

2019. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

Én azt gondolom, hogy sok minden fejben dől el.

Igen fájni fog, de túlélték már pár millióan te is túl fogod.

És nem, nem kell üvölteni, az is csak elveszi az erődet

2019. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem féltem a szüléstől, úgy gondoltam nem lehet azért annyira vészes. Rosszul gondoltam. Nem kiabáltam de csak azért, mert nem olyan típus vagyok. Borzalmasan fájt, nem gondoltam, hogy létezik ilyen fájdalom. Egy idő után jóformá a külvilág is megszűnt. Emlékszem mindenre, de teljesen elvesztettem pl az időérzékem.

De nem kell aggódni. Sokan írták már, hogy nem volt vészes

Ahány szülés annyi féle. Bízz benne, hogy gyors és könnyű szülésed lesz

2019. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha valaki, én úgy mentem be, hogy na, én tuti nem fogok kiabálni. Amúgy is csendben szenvedős típus vagyok, biztos voltam benne, hogy nem adok majd ki túl sok hangot. Hát, nem így lett...igen, agyban tudtam, hogy elveszi az erőmet az üvöltés, de egyszerűen annyira elvesztettem a kontrollt a fájdalomtól, hogy ahogy utólag emlékszem, fel se tűnt hogy kiabálok.

Amúgy kérdező, őszintén mit vártál? Idejöttél és megkérdezted a véleményünket és az élmenyeinket, majd még te vagy felháborodva amiért le mértük írni? Kicsit gondolkozz...de tudod mit? Az egész szülés igazából csupa-csupa csillámpóni, móka és kacagás, kellemesebb bárminél, amit eddig éreztél. Most jobb?

2019. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ahogy közeledett a szülés annál jobban féltem mikor meg már ott volt az idő hogy ideje lenne alig vártam. Túl hordtam 3 nappal, én azt hittem rosszabb lesz de nem, és azt gondoltam tutti kérek majd fájdalomcsillapítást nem fogok hősködni. Nem kértem simán kibirtam. Mondjuk azt tudtam hogy bírom a fájdalmat de azt nem hogy ezt is kifogom bírni.
2019. nov. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hat oszinten en sem tudtam elkepzelni, hogy annyira durva lenne a szules. Raadasul nekem nagyon magas a fajdalomkuszobom. Alom terhessegem volt majd 39 hetes terhes voltam mikor hajnal 3kor megindult a szules. 27 orat vajudtam abbol 12 ora volt amikor mar nagyon durva fajdalmaim voltak. 2 es fel orat toltottem a szuloszoban es abban a 2 es fel oraban uvoltottem a fajdalomtol, tolofajasoknal mar nem de az sem volt kellemes de az semmi szinte. Raadasul en oxyt is kaptam az utolso fel oraban mert nem akart eltunni a mehszaj es majdnem csaszarozni vittek de vegul sikerult megszulni. Termeszetesen amint meglattam a kislanyomat megszunt minden fajdalmam :) Barmikor ujra csinalnam erte. 3 hete szultem igy meg friss az elmeny.
2019. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!