Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ijesztget mindenki a...

Miért ijesztget mindenki a szüléstől? Miért javasolják az ismerőseim, hogy amint lehet kérjek érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

Bár még nem szültem de annyira azt érzem , lehetetlen hogy annyira fájjon mint ahogy leírják. Nem tudom elképzelni, hogy üvöltök a fájdalom közben. Mikor az ismerőseimnek elmondom akik szültek már kinevetnek kb. És azt mondják, jó hogy erősnek érzem magam, de azért ne hősködjek inkább kérjem egyből az érzéstelenítőt mihest lehet, mert erősebb leszek a végén. Olyan halálos fájdalomként írjátok/írják le a vajlúdást de mondom elképzelhetetlen számomra... inkább várom.

Egyszer volt elhalt magzat miatt abortuszom , amikoris lamináriá tettek fel tágítás miatt, abszolut nem fájt csak a fehelyezés egy pillanatig , maga a tágulás folyamatából semmit. Pedig ott is ijesztgettek , remegve mentem be aztán ott is rájöttem, hogy kár volt ezen stresszelni. Tudom ott nem 10 centire kell tágulni azért...


De most mit tegyek, nyugtassatok már meg, hogy létezik, hogy valakinek nem olyan vészes ez a folyamat... egyre jobban belém beszélik a megérzéseim ellentétét


2019. nov. 13. 12:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen amikor görcsölsz vajúdás alatt. Nekem a derekam fájt és a farcsontom.Utobbi minden egyes fájásnál olyan érzés volt mintha ki akarna szakadni a helyéről.Pokoli fájdalom volt és két napig szenvedtem vele.Mivel nem volt rendszeres csak azt hallgattam ezek jósló fájások és alacsony a fájdalom türő küszöböm.Második nap már szó szerint azt mondtam ha nem császároznak meg akkor lőjenek le.Az biztos, hogy a csont kegyetlenül tud fájni. De nem kiabáltam.Néha nyögtem csöndesen és volt, hogy sírva fakadtam de tűrtem ahogy tudtam.Mikor már járni alig tudtam hajlandóak voltak megnézni. Addigra 6 centire tágultam.Azonnal vittek a szülőszobára. Rá másfél órára megszületett a Kislányom.
2019. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom milyen amikor görcsölsz vajúdás alatt. Nekem a derekam fájt és a farcsontom.Utobbi minden egyes fájásnál olyan érzés volt mintha ki akarna szakadni a helyéről.Pokoli fájdalom volt és két napig szenvedtem vele.Mivel nem volt rendszeres csak azt hallgattam ezek jósló fájások és alacsony a fájdalom türő küszöböm.Második nap már szó szerint azt mondtam ha nem császároznak meg akkor lőjenek le.Az biztos, hogy a csont kegyetlenül tud fájni. De nem kiabáltam.Néha nyögtem csöndesen és volt, hogy sírva fakadtam de tűrtem ahogy tudtam.Mikor már járni alig tudtam hajlandóak voltak megnézni. Addigra 6 centire tágultam.Azonnal vittek a szülőszobára. Rá másfél órára megszületett a Kislányom.Oxit kaptam mert a vége felé rövidültek a fájások. A kitolás már nem fáj annyira. Az amikor a fejecske kibújik az még durva de aztán mintha elvágták volna az összes fájdalmat. Vállak kint és már csak azt hallottam már nem nyomunk. A következő amit hallottam, hogy felsír a drágám. Ne félj semmitől. Ha eljön az idő csak a babára gondolj. Fájni fog de mégis te döntöd el mennyire adod át magad annak a fájdalomnak. Én a szülőszobán már ellélegeztem minden fájást és arra gondoltam közben, hogy mindjárt vége. Nekem segített a szülésznő meg is dícsért milyen ügyesen csinálom. Ja.. és első baba,három hete szültem.
2019. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!