Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy feleslegesen...

Tudom, hogy feleslegesen háborgok, de komolyan ezért fizetjük a TB-t?!

Figyelt kérdés
Kaptunk a férjemmel egy 3 oldalas listát mit vigyünk a kórházba. Megdöbbentő volt látni! A patikai dolgok, amiket nem tudnak biztosítani " csak" 15.ezer forintunkba került! Tudom, a gyermek vállalás ezzel jár, nem is azon vagyok kibukva, hanem azon, hogy közlik,irassak fel Algopiryn - t, vigyek Betadine oldatot! Tényleg ennyire rossz a helyzet?!

2020. jan. 12. 11:58
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak olyan hozzászólók, akik értik miért van a megbotránykozás! Hogyne, otthonra megveszem, kell, természetes... De akkor ha ezek az ALAP dolgok nincsenek, mire vonnak le ennyit a fizetésből? Új stadionra amikor a magyar foci egy kalap szenny?

Lassan ott tartunk, hogy ha eltörik az ember lába, vidd a gipszet, majd ott megcsinálják HA indokolt!

Illetve aki írta, tökéletes fogalmazta meg: étterembe sem úgy lesz, hogy Te viszed az alapanyagot, és "csak" az elkészítésért fizetsz!

Plusz mint írtam korábban : aki életében egy percet nem dolgozott, de beviszik mert szét piálta magát és rosszul lett, neki tudnak biztosítani kötszert, gyógyszert, stb. :)

2020. jan. 12. 20:39
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam meg olyan kórházban, olyan rendelőben ahol lett volna WC papír, szappan vagy fertőtlenítő.. ez a baj.. még betegebb vagy ha épp nem vagy beteg de menni kell akkor meg beteg leszel.. és szerintem is alap lenne hogy ezeket a kórház biztosítja. Nekünk úgy volt, pelenkat is kértek de első este kaptunk egy jó párat és meg adtak volna később is ha kérünk, furdetni csecsemősök furdettek..és meg a popsi krémet is megkaptuk hogy haza vigyük.. (elvileg nem adhaták volna oda de meg kaptuk) és nagyo. Jó volt
2020. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
20! Az új és a régi kórházban évek óta nincs wc papír, kéztörlő, szappan a wc-ben. Van ahol fűtés, világítás sem. Nagy ritkán látogatja meg a takarító. Itt a mi városunkban ez van. Szóval itt már nincs mit tönkre tenni, ellopni. De az hogy ilyenek a budik, nem a felhasználókra kellene fogni. Nyugaton is vannak igénytelen, nemtörődöm emberek. Vicc hogy mikor megyek vizsgálatra, fél csomag papírzsepit viszek meg kézfertőtlenítőt. Egy Kórházba!!!
2020. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy többen is értik mi ennek a témának a lényege!

Aki meg továbbra sem : fizetsz mindent, vonnak le ezerrel, jön az ovis korszak, KÖTELEZŐ felvenni a gyereket valahova,igen ám, ott az óvónő, de vidd te magad a rengeteg könyvet és játékot, foglalkoztatókat! Nem tetszik? Hiszen az otthon is szükséges a gyereknek,és alap dolgok!

Remélem már értjük egymást...

2020. jan. 13. 06:28
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
24! Krétat, wc papírt, takarítószereket, stb... hallottam ilyenről, általános iskolába. Szégyen hogy sok helyen ilyen alap dolgokra nincs pénz, vagy a vezetőség lenyúlja. Mikor gyerek voltam, sose sehova nem kértek ilyen dolgokat. Na ezért adózol...
2020. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
38%

"Élelmiszer ( mivel szóltak, hogy az ottani kajátol nem lakik jól senki), evőeszközök, WC papír, magamnak gyógyszer, mosogató cuccok, fürdőbe fertőtlenítő szer, WC ülőkére papír, tejszaporitó szerek, tabletta, kötszer"


Én más megyében dolgozom kórházban, de nem szülészeten.

Élelmiszer:Igen, valóban nem éttermi adagokat adnak a betegeknek.

Evőeszköz:ez nem alap egy kórházban, nem étterem.Vannak műanyag evőeszközeink vészhelyzetre, de szerintem sokkal higiénikusabb, ha az ember a sajátját használja.

WC papír:amennyi egy nap alatt elfogyna, arra egy osztálynak sincs elég kerete, hogy biztosítsa.

Gyógyszer:rengeteg tabletta nem alaplistás, tehát külön engedélyt kell kérni az igazgatótól a beszerzésre, és általában nem adja meg rá.A kórházak egyébként drágábban jutnak hozzá alapvető gyógyszerekhez is.Néha előfordulnak gyógyszercégektől adományok, de ez nem rendszeres.

Mosogatócuccok:a mosogatószer az elmúlt 27 évemben(amióta dolgozom) sosem volt alapfelszereltség betegek részére.

Fürdőbe fertőtlenítő szer, WC ülőkére papír:a takarítónő naponta fertőtlenítővel takarítja ki a fürdőszobát(legalábbis nálunk).Ha neked higiénikusabb, akkor vihetsz magaddal fertőtlenítőszert és papírt a saját használatod előtt.Ez nem egy nagy dolog, erre nem megy rá a havi kereted.A kórházak ezt viszont nem biztosították soha(főleg a papírt az ülőkére) és nem is fogják.


Tejszaporitó szerek, tabletta, kötszer:a tejszaporító sem alaplistás, erre otthon is szükséged lehet.Nem hinném, hogy nagy gond, ha azt viszed be.A kötszer nálunk biztosítva van.


És végezetül:lehet reklamálni a nagy Parlamentben.Minden tőlük indul és indult ki eddig is.Az eü-et minden kormány leszrta és le is fogja, ha az emberek nem fognak össze ellenük.Ez viszont sosem fog bekövetkezni, mert ha 2 ember összeszedi magát a reklamálásra, tiltakozásra, a másik több millió akkor sem fog mellé állni.Sokan csak neten, otthon, magukban háborognak, ettől viszont nem lesz változás.Szóval nyugodtan okolhatod az embertársaidat is, mert senki sem lép fel az egész ellen.Egy fecske nem csinál nyarat.

2020. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Mitől különbözik az, hogy vigyél magaddal kórházba evőeszközt, attól, hogy pl vihetnél Magaddal étterembe, a gyermekednek az oviba, bölcsibe? Ott is higiénia szempontból jobb a saját, mégsem úgy mész oda. :)

Nem csak itt mondom a magamét, a kórházban is szóvá tettem, és akármilyen meglepő lesz - egyetértettek velünk.

Ezt a rossz dumát hagyjuk már, hogy " otthon is van, otthonra is megveszed"

2020. jan. 13. 10:15
 28/34 anonim ***** válasza:
52%

Valóban siralmas a helyzet, de a tb miatt, csak mondom, havi kb 7000 ftot kell fizetni ugyebár.

Egy CT, Mr, röntgen vagy uh költsége is jóval meghaladja a havi tb összegét.


Nem tudom hányszor jártál már sürgősségin pl, én pont egy hete voltam, és az 50 fős váróban legalább 45 várt a fent említett gépekre. Rohadtul nem jön ki a 7000 /fő, úgy hogy a CT kontraszt anyagja már 8000 forintba kerül, a vizsgálat meg vagy 30. A röntgen gép üzemeltetése se olcsó stb.

Erre az lenne a megoldás, mint más országokban, vagy magasabb tbt fizetni és akkor mindent biztosítanak és minden popec tiszta stb, vagy név szerint fizetni, úgy értem minden kis polgárnak külön kassza és úgy biztosítani a kórházba a cuccokat, emberenkent..


Értem amit írsz, valóban nagyon felháborító, főleg úgy, hogy egy kisbabának adsz életet, ami a legszebb dolog, ezzel kell foglalkoznod hogy legyen ám nálad domestos törlőkendő különben olyan fertozéssel mész haza hogy a csempe is le fog olvadni a wcben.

2020. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
Bazz, a kórházban hiába teszed szóvá, ők is a kormány döntésétől, finanszírozásától függenek. Hiába értenek veled együtt, attól ez nem fog megváltozni. Ezt kéne már megérteni, hogy nem a megfelelő helyen háborog mindenki, és egységes összefogás nélkül továbbra is ott fognak mindenki helyett dönteni. Itt lehet hisztizni, kórházban is lehet rinyálni, de attól még ugyanúgy elvárják a listán lévő dolgokat, mert nem tudják biztosítani. Leírtam miért. Remélem már eljutott az agyadig?
2020. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nagyokos, akkor a 27 éves tapasztalatoddal állj a várókban, és kapcsolódj bele az ilyen jellegű beszélgetésekbe ( ugyanis én már nem egyszer hallottam), és ott akarj rendet rakni. Remélem majd egy épp "jókedvében" lévő Apuka elküld a francba, vagy ha ne adj Isten Te kerülsz szorult helyzetbe, a 27 éves tapasztalatoddal vigasztalod majd Magad. És most általában értem, nem csak a szülészetre/ nőgyógyászatra. :)
2020. jan. 13. 11:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!