Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy feleslegesen...

Tudom, hogy feleslegesen háborgok, de komolyan ezért fizetjük a TB-t?!

Figyelt kérdés
Kaptunk a férjemmel egy 3 oldalas listát mit vigyünk a kórházba. Megdöbbentő volt látni! A patikai dolgok, amiket nem tudnak biztosítani " csak" 15.ezer forintunkba került! Tudom, a gyermek vállalás ezzel jár, nem is azon vagyok kibukva, hanem azon, hogy közlik,irassak fel Algopiryn - t, vigyek Betadine oldatot! Tényleg ennyire rossz a helyzet?!

2020. jan. 12. 11:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért írom, de az a lista olyan dolgokból áll össze, ami egy normál háztartásban megtalalhato kisbaba érkezése előtt.

Nem kell a kórházba külön megvenni mindent, otthonról viszed ami van, amiből kell venni újat, azt nyugodtan használhatod tovább is otthon.. Nem értem melyik része a felháborító?

2020. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Talán pontosan az, hogy egy kórház ezt az alapot nem tudja biztosítani, de az utolsó alkoholistát akit bevisznek a sürgőre ellátnak?
2020. jan. 12. 16:01
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más, hogy egy-egy kórház mit kér. Mondjuk, hogy a vécére viszel valamit magad alá, hogy ne kapj el mástól ezt-azt, az alap. Én két, egymáshoz közeli budapestiben szültem, az egyikben mindent adtak, a gyereknek is ruhát, pelenkát, de pl. fájdalomcsillapítót nekem kellett bevinnem és egy másik gyógyszerért (amikor előtte befektettek) ki kellett mennie valakinek a gyógyszertárba. A másikban semmit nem adtak, még ruhát is apának kellett vennie 5ezer forintért egy automatából, hogy bejöhessen. Kötszert meg tápszert egyikben sem kellett vinni.

Evőeszköz, vécépapír meg jó kaja egyik magyar kórházban sem szokott lenni.

2020. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a felsoroltak közül egyik sem egy extra plusz kiadás, hisz otthonra is kellenek ezek...
2020. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
93%

Én értelek.

Itt nem azon van a hangsúly h ezeket mwg kell venni.(Mert tényleg van itthon) Hanem azon h elkeserítő hogy egy kórházba én viszem a kötszert, gyógyszert, sebfertőtlenítőt.

Olyan helyre ahol a gyógyítás a cél, azért létezik a komplexum.


Bocsi, de ez olyan mintha az étterembe én vinném a kaját magammal. A szakács meg megfőzi, a pinclr szervírozza, én meg igen busás összeget fizetek érte!

2020. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
A babának nekem csak cumisüveget kell vinnem de azok közül amiket írtál vettem, mert kell otthonra. Ami neked kell (evőeszközök, wc papír stb.) nálunk nem kérték de szerintem alap,hogy viszek mert jobb sajátot használni. Ezen azért szerintem felesleges háborogni.
2020. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%

Ez a baj, hogy ahogy itt is mutatja a példa, ez az emberek többségének fel se tűnik, hogy ez gáz. Sőt még a kérdező van lecseszve. Nézzük már meg, hogy ez hogy működik Ausztriában, Németországban... Ott kezdődik, hogy van wc papír és szappan a mosdókban és nem kell fertőtleníteni, mert nem kell félni, hogy elkapsz valamit.

Szomorú, hogy nem az utóbbi a természetes és mindenki megrántja a vállát, hogy ez van, vidd otthonról, úgyis van...

Kérdező, tök igazad van. A fura, hogy csak most tűnt fel hogy itt tart a magyar eü. De a többség még mindig nem látja, ez az elkeserítő.

2020. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
46%

Ennek kb a fele felesleges, es ez egy jó nagy maradi és nem bababarát kórház lehet.

Kötszer MINEK?

Tapszer minek? Ha mégis kell, azt majd felíraz orvos, újszülöttnek valót receptnelkül nem iskapsz. Ja és sokkal olcsóbb is receptre.

Cumisüveg előre az előbbiek miatt szintén nem kell!!!

Géz és fertőtlenítő.... újabban a köldökcsonkkal SEMMIT nem kell csinalni.

Hintőpor szintén elavult....

Szóval kár, hogy nem a vásárlás előtt érdeklődtél tapadztalt anyukáktól!

2020. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! A géz, fertőtlenítő, fájdalom csillapító császárosoknak kell!

Cumisüveg szintén. Nekem a mellszívójoz kellett, mert a babát első éjszaka még nem adták ki, viszont a mellem úgy bedurrant h le kellett fejni. Az anyatej kincs! Nyilván nem fejem ki kézzel a csapba...

2020. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

17-es! Véletlenül sem gondolom úgy, hogy jó helyzetben lenne a magyar egészségügy, nem védeni akarom.


De a mosdók tisztasága, nagyban függ a használóiktól is, nem csak a takarítás mennyiségétől/minőségétől. Nálunk vajon meddig maradna olyan tiszta egy wc, mint Ausztriában?

2020. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!