Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy nem hiszem el,...

Normális, hogy nem hiszem el, hogy fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha azt mondanák holnap menjek szülni félelem nélkül mennék. 12 éves koromtól menstruálok. Elég durva görcseim voltak, de azok sem úgy fájtak. Terhes vagyok amúgy.. Lehet még én ez nagyon vissza fogom vonni de egyenlőre semmi félelem érzet nincs bennem. Ez normális nőknél? Szerintem a szaporodás érdekében valahogy belőlünk kiiktattak ezt a halál félelmet.
2020. jan. 14. 19:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnél én se féltem egy cseppet sem. Amikor szivárogni kezdett a víz és jöttek a tízperces kontrakciók, olyan vidám és izgatott voltam, hogy örömtáncot jártam. Képtelen voltam aggódni, nagyszerűnek találtam, hogy nemsokára szülök.

Hogy mi lett azután, ahhoz talán elég csak annyit mondanom: a másodiknál már bizony féltem.

2020. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj végülis, hogy így állsz hozzá, csak akkor abba se éld bele magad, hogy a mensis görcseidhez fog hasonlítani! Sokan ezt írják, de az max az elején van, vagy abszolút nem is hasonlít. Tök más az egész! Csak kár volt ezt itt feltenni, mert most aztán kapsz majd hideget-meleget... :D
2020. jan. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy nem felsz Mert nem tudod mi var rad... Majd a masodik szules elott mar felni fogsz
2020. jan. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Felni en sem feltem a szulestol sőt inkabb vártam. De mikor mar a korhazba vajudtam és a vegen egyre erosebb percenkenti fajasaim voltak huu azt kivantam inkabb csaszar legyen es ezt meg el is mondtam kb konyorogtem hogy csaszarozzanak meg (ugy hogy tavol allt tolem a császár mert természetesen akartam szulni es kisebb kudarckent éltem volna meg ha csaszaroznak , az persze mas ha eletmento csaszar) szoval en annyit mondok majd meglatod :D
2020. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bennem sem volt semmi félelem. A fájdalommal meg úgy voltam, hogy annyira semmi nem fájt még, biztos ez is csak annyira fáj, mint a hasam, amikor hasmenésem van :D (sose volt menstruációs görcsöm) meghát annyian szülnek, minek tennék ha nagyon fáj. Na aztán eljött a szülés... Az 5 percesekig nem is volt durva, de ott már szinte elviselhetetlenül fájt. Innentől még kb 5 órát vajúdtam, brutális fájdalom volt a vége, el nem tudtam volna képzelni, hogy ekkora fájdalmat élve kibír ember. Könyörögtem a fájdalomcsillapítóért, de nem engedték. Na már félnék a szüléstől :) nem is fogok többet!
2020. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem normális. Lehet reménykedni benne, hogy neked nem fog, de azért nem ez a jellemző.

Számomra ami rejtély, hogy ezt a születésszabályozás korában miért vállalja be egynél többször bárki.


Ami pedig a hozzáállásodat illeti: két szülést hallgattam végig, egyet a sajátom előtt, egyet pedig utána. Mindketten azt ordították, hogy jajnagyonfáj, jajnagyonfáj. Legszívesebben átmentem volna megkérdezni, hogy basszus, mégis mire számítottál?


A fájdalomra fel lehet és fel is kell készülni, szerintem akkor elviselhetőbb.

2020. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy nem félsz tőle, de az nem, hogy nem hiszed el hogy fáj...
2020. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Coffelia ***** válasza:
De igen, fáj, de félni nem kell. Én se féltem egyáltalán, se előtte, se közben. Hosszú volt és nehéz, 12 óra, és a közepén azt hittem, nem fogom erővel bírni, de aztán csak sikerült. Nagyon szuper szülésfelkészítésem volt, megértettem, hogy ennek a fájdalomnak jelentősége van, ez egy mély izommunka fájdalma, amivel egyre előrébb tolja a méh a gyereket. Ebből a szempontból nézve inkább arra koncentráltam, hogy kiismerjem és "használjam" a kontrakciókat a baba megszületéséhez. Ez nem egy tőled független szivatás, hanem a tested erőfeszítése, érdemes tudatosan kezelni.
2020. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én sem féltem, de tudtam, hogy iszonyat fájni fog. Fájt is, 24 órát vajúdtam, fájdalomcsillapítás nélkül. A másodikkal biztos félnèk,hiszen lenne viszonyítási alapom.. a végèn mikor érzed hogy most tényleg nem birod tovább a fájdalmat, na akkor lehet, hogy mindjart vége. Számomra a kitolás fázisa megváltás volt.
2020. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!