Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babával naiv dolog arra...

Első babával naiv dolog arra készülni, hogy otthon vajúdjak?

Figyelt kérdés

Nyilván fogalmam sincs, milyen lesz a szülés maga, mire kell odafigyelni, viszont onnantól kezdve, hogy elfolyt a magzatvíz, még van vagy 24 óra átlagosan a szülés beindulásáig (legalábbis a szülésznő ezt mondta), most csak azért, hogy addig is ott feküdjek a kórházban, én őszintén szólva nem szeretnék bemenni rögtön akkor egyből. Szerintetek naiv dolog így első babával otthon megvárni, amíg 7-5 percesek lesznek a fájások és csak az után megindulni a kórházba (feltéve, hogy nem érzékelek semmi olyat, ami potenciálisan gondot jelenthet)? 10 perc autóval egyébként, és ha ennyire "ráérősen" csinálom, akkor addigra a férjem is oda tud érni mellém, neki sem kell rögtön az első jelnél a potenciálisan dugóban végigrohannia a városon.


Naiv vagyok és teljesen irreális elvárásaim vannak a dologgal kapcsolatban? Szeretném, ha minél pozitívabb élmény lenne a szülés (értelemszerűen), de azért veszélybe sem szeretném sodorni se a babát, se magamat.


2020. jan. 20. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magzatviz elfolyastol számítva 4 órán belül meglett a lányom. Nem siettunk, meg a férjem papucsat mostam mert az még hiányzott a taskabol, közbe folydogalt a magzatviz. KB fel óra múlva indultunk el de akkor már 2-3 percenként jöttek a fajasok, szerencsére beertunk de a dokino is mondta hogy már közel a baba. Otthoni környezetben nyilván jobb és az sem tetszik hogy minél hamarabb legyen meg a baba és beleszolnak a természetbe de én örülök hogy nem vártam tovább a férjem is ott volt így sokkal jobb is volt.

Könnyű szülést

2020. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Kedves szülésznő! Egy szóval nem mondtam, hogy nem voltak fájásaim. Voltak. Csak minden gyorsan ment. Tény, hogy rohamszülés volt, családunkban ez jellemző egyébként.

Középső gyereknél nem folyt el a víz, nem voltak túl erősek a fájások sem, de azért csak bementem. Ki is derült, hogy farfekvéses. Szóba jöt a megfordítása, csak éppen mire hozzáfogtak volna, már elindult lábbal kifelé. Így a kórházba érkezéstől számítva 1,5 órán belül a faros gyereket is megszültem. Várhattam volna még otthon erősebb fájásokra, nehogy gondot okozzak a kórházi dolgozóknak, csak akkor a gyerekem nem biztos, hogy túléli... SOHA nem kockáztatnám a gyerekem életét egy kis kényelmetlenség miatt.

2020. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos, hogy akkor kell elindulni a kórházba, ha valamelyik teljesül ezek közül:

a) elmegy a magzatvíz (ekkor otthon még max egy fél órát eltölthetek, gyors tusolás, összedni a cuccokat, és indulás)

b) kb. 5 perces fájások

c) közepes vagy erős vérzés (közepes vérzésnél kocsival, erős vérzésnél mentővel)

2020. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!