Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akar apás szülést?

Nem akar apás szülést?

Figyelt kérdés

Második babánkkal vagyok terhes. Az első úgy alakult, hogy nem tudott bejönni, amit én azóta is nagyon bánok. Most viszont a másodiknál se szeretne bejönni. Fogalmam sincs miért, nem mondja meg, szerintem fél. Azt mondja ha nagyon szeretném bejön, de inkább kihagyná. Elbagatellizálja a kérdést ahányszor szoba kerul. Erőltetni nem szeretném semmiképp. Viszont nekem baromi szarul esik. Megint egyedül végigcsinálni. Szükségem lenne rá, hogy erőt adjon , hogy bele tudjak kapaszkodni, hogy meg tudjam a kezét szorítani. Nem akarok megint egyedül, kiszolgáltatottan idegenek között feküdni, és szeretném ha része lenne abban is amikor kibújik a baba és először találkozunk vele, mikor a mellemre fektetik, megnyugszik , ezek pótolhatatlan egyszeri pillanatok. Sokat sírok emiatt.

Mit csináljak? Hagyjam rá hátha meggondolja magát? Erőltetni nem fogom, győzködni se szeretném, ha megkérem bejön úgyis tudom, de én azt szeretném ha magától döntene így.



2020. jan. 23. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
91%

Kompromisszum? Mondjuk a vajúdásra bemegy, a kitolásra meg nem? Szerintem a férfire ezt nem szabad ráerőltetni.

Mondd el neki, hogy neked fontos lenne a lelki támasz és a vajúdás alatt úgy sem lát semmi "durvát". Ha pedig a végét nem akarja végignézni, akkor kimegy.

2020. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém azért nem akar bejönni, mert nem akarja látni a szenvedésem. Elég ha kint fog aggódni. Én is szerettem volna, de nem erőltetem, te se tedd ha nem akar ott lenni a férjed.
2020. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
73%
Az apás szülés új dolog, a világ sok részén még ma sem lehetséges. Még csak nem is az első gyereked. Nem minden férfi bírja, ha nem akarja hát nem. Nehogy az legyen, hogy neked kell bátorítanod...
2020. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
37%
Pff. Es ha neked sincs kedved bemenni? Van valasztasod? Nincs. Neki se legyen. Kozos buli. Szanalmasak az ilyen kenyes pasik mar bocs. 1 perc alatt megcsinaljak a gyereket. Mi meg 9 honap szivas utan szuljuk meg egyedul...
2020. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenki bírja az ilyesmit és jobb nem erőltetni, nehogy negatív élményként élje meg. Nincs más, aki bent lenne veled? Sokszor a nagymamák is bent szoktak lenni. Vagy esetleg tényleg csak a vajúdás idején lenne bent, a szüléskor meg kimenne.
2020. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk pont én nem szeretném, hogy bent legyen. Tudom róla, hogy amúgy sem bírja az ilyen dolgokat, de én sem örülnék, ha végig nézné. Szerintem ez egy olyan dolog, amit tényleg nem kellene erőltetni,ha nem szeretne ott lenni annak biztos oka van. Nem lehet, hogy ő sem bírja az ilyen szenvedős, véres dolgokat?
2020. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
37%

Pontozzatok le, de én biztos kiakadnék, ha így viselkedne. Legyen férfi ilyenkor is, ne csak amikor "készül" a gyerek. Ha neked szükséged van rá, kutya kötelessége, hogy támogasson, hiszen együtt vállaltátok ezt a babát. Szerintem azok is kamuznak, akik azt mondják, hogy úúú félek nem kívánnám úgy a nejemet. Fel kellene nőni.

Ahogy írod ennél kiszogáltatottabb helyzetben nem lehet egy nő, szerintem mondd el neki, hogy hogy érzel, én is nagyon csalódott lennék a helyedben.

2020. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk én nem akartam nőként,hogy bent legyen. Főleg azért mert nekem az nem segítség ha látom az arcán ahogy panikol, aggodik, izgul értem.. De aztán a doki behivta a vajúdás idejere. De pont ugy volt ahogy elképzeltem.. topogott csak idegessėgėben, és akkor voltam nyugodtabb amikor kiment..
2020. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
80%
Én sem erőltetném. Felkérnék mást, hogy legyen ott velem. Húgommal pl most másodjára fog anyukánk bemenni, mert a párja nem megy. Az elsőnél ott volt, utána köszönte nem kért a dologból többet. Anyunk boldogan vállalta a “feladatot”.
2020. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Nem az a típus. Ennél sokkal durvább dolgokat is végignézett már. Erős férfi, pont olyan típus , akit nem kéne felmosni, lehetne rá támaszkodni. Ráadásul az elsőnél apás szülést terveztünk, ezért se értem.

És igenis igaza van annak aki szerint ez nem kéne hogy kedvkérdés legyen. Nekem se volt semmi kedvem kihordani, hónapokig feküdni veszélyeztetett terhesség miatt, megszülni meg pláne semmi humorom. De egyedül meg aztán főleg semmi. Igazából napok óta ezen pityergek. Annak meg hogy a kitolásnál kimegy semmi értelmét nem látom. Akkor már minek?

2020. jan. 23. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!