Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akar apás szülést?

Nem akar apás szülést?

Figyelt kérdés

Második babánkkal vagyok terhes. Az első úgy alakult, hogy nem tudott bejönni, amit én azóta is nagyon bánok. Most viszont a másodiknál se szeretne bejönni. Fogalmam sincs miért, nem mondja meg, szerintem fél. Azt mondja ha nagyon szeretném bejön, de inkább kihagyná. Elbagatellizálja a kérdést ahányszor szoba kerul. Erőltetni nem szeretném semmiképp. Viszont nekem baromi szarul esik. Megint egyedül végigcsinálni. Szükségem lenne rá, hogy erőt adjon , hogy bele tudjak kapaszkodni, hogy meg tudjam a kezét szorítani. Nem akarok megint egyedül, kiszolgáltatottan idegenek között feküdni, és szeretném ha része lenne abban is amikor kibújik a baba és először találkozunk vele, mikor a mellemre fektetik, megnyugszik , ezek pótolhatatlan egyszeri pillanatok. Sokat sírok emiatt.

Mit csináljak? Hagyjam rá hátha meggondolja magát? Erőltetni nem fogom, győzködni se szeretném, ha megkérem bejön úgyis tudom, de én azt szeretném ha magától döntene így.



2020. jan. 23. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
19%
#27 szereto ferjem van😀😊 mondjuk joval fiatalabb vagyok mint te🤣 22-es voltam
2020. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
36%

Legyél már erős, mit kell ezen sírni, ennél szrbb és nehezebb dolgotok is lesz még a 2 gyerek mellett. Most ha nem szeretné látni akkor nem szeretné. Fel kellene fogni felnőtt módjára, hogy TE vállaltad, hogy kihordod, TE vállaltad hogy megszülöd, ne sipákolj, tedd amit tenned kell. Attól még lehet jó apa és jó társ, hogy nem szeretne ott lenni közben.

Ha a felesegem ilyen felesleges műhisztit csinálna ebből a dologból, már rossz érzésekkel várnám a gyereket akit megszül. Hiszen még világra se jött, de már megy a hiszti a dolog körül. Embereld meg magad.

2020. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
58%
Ketten vallaltak.... hisztizo apuka...
2020. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:
Hát kedves apuka légyszi azért a saját feleségednek ne mondd szülésnél, hogy műbalhézó hisztérika. Csak jótanács....
2020. jan. 23. 13:12
 35/72 anonim ***** válasza:
66%
Döbbenetes, hogy az itt hozzászóló emberek többségének az érzelmi intelligenciája igencsak fejlesztésre szorul. 🤦😲 Hálát adok a sorsnak, hogy az én férjemmel bármiben egymás mellett tudunk állni. Meghallgat és megért. És ez vica versa működik. Igen egy ilyen helyzetben, mikor az egyik akar valamit, a másik meg nem, akkor valakinek engednie kell. Az felettébb érdekes, hogy nem evidens, hogy mivel a nő van "hátrányosabb helyzetben", kiszolgáltatottabb, jobban szüksége van a lelki támogatásra, akkor a férj enged.
2020. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is ugyan ez van . Elsőnél sajnos lemaradt . Most újra pár hét és szülők ha mondom neki mondja nem tudná végig nézni vér stb miatt . Jól esne ha bent lenne de nem erőltetem .
2020. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
77%
Aki a vér miatt nem megy be, azoknak érdemes lenne egy szuloszoba látogatást intézni még szülés előtt, merthogy le van takarva az a rész, nem látja majd a vért!
2020. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
62%

Ez a nem bírja a vért duma csak kifogás a férfi részéről, ahogy minden más is az! Nincs olyan ember aki ne tudna pár órát végigülni egy kórházi széken...

Aki akar, veszi a fáradságot és bemegy. Van aki órákat vajúdik stb - hol lát ott vért a férj? Sehol. Kifogás.


AZért nem mennek be mert az kényelmesebb nekik, meg mert az az asszony dolga... Asszony kiszenvedi a gyereket egyedül, ők meg csak a végeredményt látják anélkül h asszisztálniuk kellene hozzá órákon keresztül. Ennyi. Aki mást mond az hazudik meg mindig könnyebb kifogásokat keresni mint őszintén elmondani h neki ehhez semmi kedve és ennyi. Az nyilván nem érdekli őket h a feleség mit szeretne, hiszen nélkülük is kint lesz az a gyerek. Minden csak akarat kérdése!

2020. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
69%

40

Nem kötelező bemennie. Azért mert a ferfi ebből ki akar maradni nem azt jelenti hogy sz.ar apa és sz.ar férj.

Régen be se engedték őket. A nagy emancipunc.izmus miatt mehetnek, nehogy a nök kiverjék a balhét. Es egy férfi nem pincsi kutya hogy mindent megcsináljon. Akkor kell majd sírni ha lesz.arja otthon a gyereket.

2020. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
34%
Nem azt jelenti, de nekem jelzésértékű lenne, ha az én férjem akarna kimaradni belőle...
2020. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!