Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell még valamit pakolnom a...

Kell még valamit pakolnom a kórházi táskába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A védőnő majd csak 1.5 hét múlva adja a listát, amikor megyek hozzá. Én viszont 34+4 hetesen biztonságosabbnak érzem, ha be van pakolva az a táska... Rálesnétek, hogy kihagytam-e valamit? Úgy tudom, hogy a cumit+cumisüveget nem preferálják, ha szükséges a tápszer, akkor adnak ott inkább.


Nekem:

- Ruhafélék: 4 db hálóing + 1db szoptatós hálóing, köntös, 2db szoptatós melltartó, 5db bugyi, 5db zokni, ruha hazamenni

- Tisztálkodás: tusfürdő, fogkefe, fogkrém, domestosos törlőkendő a wc-hez, intim törlőkendő, 2 guriga wc papír, 3 kis zacskó zsepi, papucs, törülköző, kontaktlencse folyadék és tartó, szülés utáni betét, mellbimbó krém, melltartó betét, AloeFirst, dezodor, hajkefe

- Egyéb: elektromos mellszívó (ha kellene), mellbimbó védő, kés-villa-kanál, műanyag pohár, víz és szőlőcukor szülőszobára, telefontöltő, telefon, korábbi leletek, házassági anyakönyvi kivonat másolata, kiskönyv


Babának:

- hazahozós ruha

- Pelenka, popsitörlő, 3db textil pelenka

- Saját kis pokróc



2021. febr. 5. 23:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó a listád. :))) Én is hasonlóképpen pakoltam be. Nálunk a kórházba vinni kellett a kicsinek minden napra ruhát, kellett sapka, kesztyű is. Ennek járj még utána. Hálóingből viszont lehet, hogy jobban járnál, ha mind elöl gombos lenne (a szoptatás miatt).
2021. febr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kifejezetten kérték a saját cumisüveget, mivel 3 nap után sem volt még tejem.

Cumi is volt nálam, de egyszer kellett csak, mikor közvetlen a bcg oltas után jött az újszülöttfotós. Akkor pár másodperc alatt megnyugodott tőle.

Hálóing mind olyan legyen amiben tudsz szoptatni, mert gyakorlatilag egész nap cicin lóg egy újszülött.

Zuhanyzós papucs+ szobába

Én vittem egy olyan törülközőt, amit gyakorlatilag kádkilépőnek használtam zuhanyzás után, nagyon jó ötlet volt.

Mellszivo szerintem felesleges, ha megindul a tejed sem lesz egyből annyi hogy kellene, ha igen meg van kórházi is.

Nálunk a babának is kellett ruha,de hazamenős mindenképp kell

2021. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ha minden jól megy, akkor csak 2 napot leszünk bent, így gondoltam egy szoptatós hálóinget veszek, de a többi is elég nagy, hogy ki tudjam bújtatni felül a cicit.

Nálunk nem kell ruha elvileg a babának, meg szeretik is elkeverni, és akkor többet nem látod viszont.

A kádkilépő nagyon jó ötlet! Lehet viszek egyet itthonról :D

2021. febr. 6. 00:15
 4/18 A kérdező kommentje:
Jaj a mellszívót pedig azért gondoltam, mert a kórházban csak kézi van és az is régebbi, állítólag kínszenvedés... (kismamáktól hallottam a helyi csoportban)
2021. febr. 6. 00:19
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Toalett papír ülőkét is vigyél a törlőkendő helyett/mellett, az a tuti ;) drogériákban pár száz forint.

Esetleg még szoptatós párna (én elfelejtettem vinni és a sima kórházi alvós párnával szerencsétlenkedtem).

Egyébként jó kis lista!!

2021. febr. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én raknék be még több WC papírt, sosem lehet tudni, meg kicsivel több nasit, esetleg egy hajszárítót.
2021. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a csomagod.

Én még vittem arckrémet, testápolót, plusz egy papucsot a tusoláshoz, könyvet, hajgumit, csatot, egy kisebb törölközőt kéz és arctörléshez, melegítőnadrágot (ez egyik éjjel nagyon jól jött, majdnem megfagytam😁) meg én még egy guriga wc papírt beraknék.

Raktam be nasit is. Kekszeket, 3az1-ben kávét, 3 doboz rostost. Nekem császár után nagyon jól jött a kis üveges kubu, ami ilyen sport kupakos. De kulacsot is vittem, az is jó volt, hogy volt.

Nálunk a házassági anyakönyvi kivonatnak az eredeti példányát kérik, nem másolatot.

Jaa és maszkok😒 a folyosóra is abban lehetett csak kimenni.

2021. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha lesz mikro a közelben vagy egy automata ami ad meleg vizet, akkor jól jöhet a tea filter is, én laktoherb teát csomagoltam be. :) nem tudom milyen a csapvíz az épületben, de én biztosra megyek hogy tudjak valami ízeset inni.

Ami bennem még felmerült, hogy első szülésemkor borzasztó volt a vérzésem a kórházi napokban, új lepedőket kellett kérnem folyton és most betettem a csomagba egy sztreccses rövidnadrágot (h&mben direkt szoknya alá árulják, amolyan láthatatlan alakformáló) hogy a helyén tartsa a betétemet és szükség esetén a hasamat is... Császár esetén viszont bőröndben marad gondolom..

2021. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Dezodorból golyósat vigyél, mert azt diszkréten lehet használni. Én fújósat vittem és borzasztóan kellemetlen volt, hogy izzadtam, mint a ló és nem tudtam a szobában használni.
2021. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
En meg ezeket dobnam bele: kezfertotlenito gel, konyhai papirtorlo, mosogatoszer, szivacs. Illetve en a sajat kisparnam nelkul nem tudok aludni ;)
2021. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!