Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell még valamit pakolnom a...

Kell még valamit pakolnom a kórházi táskába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A védőnő majd csak 1.5 hét múlva adja a listát, amikor megyek hozzá. Én viszont 34+4 hetesen biztonságosabbnak érzem, ha be van pakolva az a táska... Rálesnétek, hogy kihagytam-e valamit? Úgy tudom, hogy a cumit+cumisüveget nem preferálják, ha szükséges a tápszer, akkor adnak ott inkább.


Nekem:

- Ruhafélék: 4 db hálóing + 1db szoptatós hálóing, köntös, 2db szoptatós melltartó, 5db bugyi, 5db zokni, ruha hazamenni

- Tisztálkodás: tusfürdő, fogkefe, fogkrém, domestosos törlőkendő a wc-hez, intim törlőkendő, 2 guriga wc papír, 3 kis zacskó zsepi, papucs, törülköző, kontaktlencse folyadék és tartó, szülés utáni betét, mellbimbó krém, melltartó betét, AloeFirst, dezodor, hajkefe

- Egyéb: elektromos mellszívó (ha kellene), mellbimbó védő, kés-villa-kanál, műanyag pohár, víz és szőlőcukor szülőszobára, telefontöltő, telefon, korábbi leletek, házassági anyakönyvi kivonat másolata, kiskönyv


Babának:

- hazahozós ruha

- Pelenka, popsitörlő, 3db textil pelenka

- Saját kis pokróc



2021. febr. 5. 23:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Jaj tényleg egy pici mosogatószert ha raksz el valami kis flakonba vagy tégelybe az nagyon jól jön. Az előttem lévő csaj hagyott ott a szobában, nagy hasznát vettem, nekem magamtól eszembe sem jutott.
2021. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Lehet nem láttam, de betétet írtad?

Egyébként teljesen jó a lista.

2021. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lista, meg amit a többiek is írtak. Én még nagy hasznát vettem egy kispárnának, jól jött a szoptatánl. Meg egy plussz törölközőt is vittem, amit az ágyba raktam a fenekem alá, biztonságosabbnak éreztem így.
2021. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szoptatós párna.
2021. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én a wc ülőkére vittem papírt. Illetve az első napokban wc papír helyett nedves törlőkendőt használtam. A gátmetszésemmel igazi megváltás volt, mert egy kicsit hűsített.
2021. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, és nálunk még kértek sima olívaolajat a gátvédelemhez.
2021. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én a wc ülőkére nem gondoltam papírt tenni, mivel úgyis lefertőtlenítem törlőkendővel és az a tapasztalatom a nyilvános mosdók alapján, hogy gyakran elcsúszkálnak ezek a papírok.

A szoptatós párnára gondoltam, de iszonyatosan sok helyet foglalna, gondoltam 48 órát csak kibírunk, ha meg hiányozna, akkor apuka felküldi a szobába.

Gátvédelemmel szeretnék szülni, de már rendeltem Aloe First-öt :)

2021. febr. 6. 23:25
 18/18 anonim ***** válasza:
70%

Én ezeket tettem még be.

Kispárna

Cicanaci

Nedves wc papir (nekem nagyon jól jött előző szülésnél is)

Kézfertötlenítő

Maszkok

Mell törlö kendő (ezzel töröltem le a mellem szoptatás elött mert a csöpögö tej miatt rá ragadt a melltartó betétröl a szálak)

Sok sok kis üveges víz

Szoptatós tea (én a dm saját máskására esküszöm ami nem filteres)

Babának kis sapka kis kesztyű ( nálunk se kell ruha de ezeket kérik még)

Nasi illetve táplálobb étel (a szoptatástól mindig nagyon éhes voltam én vittem májkrémet tea vajat a büfében vettem hozzá pékárut de akár konzervet is rakhatsz be)

Én úgy készülök hogy több napra biztos ami biztos föleg igy hogy látogatni nem lehet a beküldött csomag meg kitudja mikkora érne oda hozzám.

2021. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!