Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt akit egyáltalán nem...

Volt akit egyáltalán nem viselt meg a szülés?

Figyelt kérdés

Ma született meg a kislányom 15:45kor, teljesen háborítatlanul, sem oxi, se vágás, se repedés semmi..konkretan úgy érzem magam mint szülés előtt :D 9,5 óra kőkemény vajúdás, azt azért hozza teszem.. De, ugyanúgy ülök, nem fáj semmim, pisilésnél csíp egy kicsit de ennyi...

Kisfiam 5 éve oxival, erzestelelintessel született, vágtak is, repedtem is, majd megzavarodtam.. Nem azért kérdem mert zavarna, csak tényleg nekem annyira új ez az érzés 😊



2021. febr. 9. 20:29
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
20:44-es köszi a normális választ! 😊 Gratulálok a családodhoz! 😊
2021. febr. 9. 20:46
 12/34 anonim ***** válasza:
23%
Most gyorsan meg kell mutatni, hogy érdekelnek mások is. Gáz.
2021. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy elárulok egy hatalmas titkot, de pssszt! el ne áruld senkinek!

Ahány szülés annyiféle változat, a 2 véglet között bármilyen lehet. Hűhaaa ugye? Meglepő nem?

2021. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem hogy kivételes hogy ilyen könnyen megusztad - látva hogy a válaszokban milyen indulatok jönnek elő.

Őszintén én mindig is ketelkedtem hogy létezik ilyen, mert aztán néhányan privatban elmesélik a károsodásokat... De én örülök hogy neked ilyen szerencsésen alakult!

Nekem speciel kva szar emlék a mai napig :/

2021. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a második császárom után volt ilyen érzésem, hogy jééé, elsőre ez mé nem volt ilyen könnyű? :))))
2021. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki szervezete más, és tényleg van, aki nagyon könnyen tud szülni, illetve felépülni belőle. Kolléganőm 26 évesen szülte az első babáját. Egy héttel előtte már befektették, mert egy távolibb kórházban akart szülni. Vizsgálatkor mondta neki a doki, hogy menjen fel a szülőszobára, mert szülni fog. Nem akarta elhinni, mert nem fájt semmije. Akkor érezte a fájásokat, mikor már beért a szülőszobára. Ott már erős fájásai voltak, de 60 perc múlva meglett a kisfia. Számomra ez hihetetlen, de miért hazudna?


Én 11 órát vajúdtam (első baba). Illetve, magzatvíz folyástól 11 óra alatt lett meg a lányom, de úgy az első 3 órában nem is éreztem fájásokat egyáltalán. Ezután 3-4 perces fájásaim lettek, amik teljesen elviselhetőek voltak. Menzesz görcseim szoktak nagyon durvák lenni, és ez ahhoz képest sokkal jobb volt, mert a fájások közti szünetben nem fájt semmi (menzesz görcseim szinte egybefüggőek szoktak lenni, gyógyszer nélkül akár ájulásig fajuló). A menzesz görcsökhöz hasonló, iszonyú fájásokat vártam, de annál sokkal bírhatóbb volt. Szülőszobai rész 4 óra volt, oxival. Ott a doki kábító injekciója úgy kiütött, hogy összesen ha 15 erős fájást éreztem, teljesen kibírható módon. A 4 órából 30 percről vannak emlékeim. (Rögtön utána is csak annyiról volt.) Kitolás nem fájt, gátmetszést nem éreztem, nem hánytam az oxitól, varrást nem éreztem, úgy elérzéstelenített a doki. El se hittem utólag, hogy így megúsztam. Készültem az elviselhetetlen egy perces, vagy szünet nélküli fájásokra, de én nem éreztem a kábító injekció miatt. Mázlim volt, hogy így reagált a testem az egészre. (Sógornőm ugyanennél a dokinál szült, szintén 4 óra alatt, szintén oxival, ugyanezzel a kábító injekcióval. Ő brutál erős görcsöket érzett, hányt is, teljesen elkékült.) Férjem mutatott szülőszobai képeket a munkatársainak. Egy kolléganője annyit jegyzett meg, hogy "látni az arcomon, hogy nem viselt meg a szülés. Így is volt.

Gátmetszés helyére osztogatták a fájdalomcsillapítót az ott töltött 5 napban, de nekem nem kellett. Erősen húzódott, de maximálisan kibírhatóan, nekem nem fájt, nem kellett rá gyógyszer. Otthon is szépen mozogtam. A hasam 2 hét alatt úgy visszahúzódott, mintha sosem lett volna. Ezzel az egésszel megnyertem a lottó 5-öst.

És nem, nem dicsekszem. Leírom azt is, hogy szívtam én is utána, csak mással. Tejem az viszont alig lett, rémálom volt a szoptatás, babám tápot is kapott.

Tehát szülni nagyon klasszul tudott a testem elsőre is, viszont tejet termelni azt nem :).

2021. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%
Engem vágtak és szakadtam is, és a gyerekágy alatt kb minden nap legalább egyszer szakadtam szét. Ezzel szemben volt egy csaj a kórházban, aki reggel szült, délelőtt már lépcsőzött le a harmadikról a büfébe, meg úgy huppant le a műanyag székre, mint akinek tényleg semmi baja. Ő egy órát vajúdott, amikor behozták (mellettem lévő szobába) és két kitolásból volt meg a baba. Mondjuk harmadik gyerek volt.
2021. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én szülés terén szerencsés vagyok. 3 lányom van. Az elsőnél a legenyhébb érezhető görcsöléstől számítva kb. 2 órán belül a kezemben volt a lányom. Volt beöntés, gátmetszés és repedés, burokrepesztès, hasnyomás de nem viselt meg. Az egész nem volt erősebb egy hasmenéses gőrcsnél. Az orvos is egyetértett velem, hogy nagyon könnyű szülésem volt. A 2.-nál csak azért mentem be a kórházba mert elment a nyákdugó és ez nálam közvetlen a szülés előtt volt az elsőnél. 15 perc alatt kórházban voltunk, megvizsgáltak és hívták az orvosom. 4 ujjnyi volt a méhszáj, burkot repesztettek és fél óra múlva meg volt a gyerek. A 3.-nál semmi fájás, kaptam oxit, de nem éreztem a hatását. Görcs semmi, repesztettek burkot és 40 perc múlva született meg a 3. lányom. 4 kg feletti súllyal. Én 50 kg voltam 😄 Tehát van ilyen is, de tisztában vagyok vele, hogy szerencsés vagyok és nem ez az átlag.
2021. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%

Fuu de irigylem az ilyet,mázlista! :) Mostanában sokat hallok ilyen szerencséseket akiknek simán megy az egész,a családunkba is van akinek hasonlóan. Hát remélem a következő babócám nekem is gyorsan kifog bújni...az első 20 órás volt.. 😅

De a remény hal meg utoljára! 😁

Hát nagyon jó babázást kívánok és sok örömet hozzá! 😊

Amúgy megmondom őszintén,nekem kimondottan jól esik ilyet olvasni,hogy van akinek tényleg egy szinte fájdalommentes szuper élmény a szülés! 😊❤

2021. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Hála az égnek, hogy van akinek átment mit akartam kérdezni 😊 Tényleg semmilyen rossz szándék nem volt bennem, vagy dicsekvésvágy..

Jó olvasni mások történeteit, na meg, hogy nem vagyok egyedül, van akinél simán ment, mert manapság ez a ritka.. Mindent bevetnek, csak, hogy minél hamarabb lezavarják a szülést, mit sem törődve azzal, hogy a kismama és baba is ezt hogyan éli meg!

2021. febr. 9. 21:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!