Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor melyik szülés az...

Most akkor melyik szülés az igazi?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még terhes, de tervezzük a babát.

Át szeretnénk mindent szépen gondolni, mielőtt belevágunk...


Sokat olvastam a szülésről, kórházakról, és mostanában rengeteget beszélgetek kismamákkal. Egyőntetüen mind panaszkodtak akik a "sima" kórházban szültek, hogy őket sietették, megalázták, oxitocint adtak be meg gátmetszettek, nyilván nem az összes anyukát de a többségüket. Mindenbe beleegyező nyilatkozatot akartak aláíratni velük, a többség bele is egyezett aki meg nem, azzal hatalmas harcokat vívtak...

A babát kis időre kapták csak meg, sok horrorisztikus dolgot meséltek.

A fogadott orvosos kismamák úgy nagyjából elégedettek voltak, de ezt nem is veszem bele a kérdésbe, mert ugye ez már valószínűleg mire én szűlnék, olyan 1-2 év (ha sikerül teherbe esni azonnal).. már nem lesz opció.


A magán kórház nagyon nagyon drága, tehát akár több millió forintot emészt fel vizsgálatokkal, és szűléssel együtt.. és nem is tudtam magán kórházban szült kismamával beszélgetni. De feltételezem az nagyon jó lehet. Háborítatlanul ott lehet az apa, csak minimális időt van távol tőlük a gyerek, és úgy képzelem nagyon kedvesek lennének velem.


Otthonszülés a legszimpatikusabb, bábákkal meg dúlákkal, nagyon tetszik de nem mernénk belevágni, mert mivan ha a picivel baj van, és egyikünk se orvos.. velem is lehet baj, bármi történhet.

Tudom hogy az otthonszülés is szabályokhoz van kötve, nem szülhet mindenki csak úgy otthon, bizonyos dolgoknak meg kell felelni és ez azért bizakodásra ad okot, mégis szülhetnék itthon... De félek nagyon ettől.


Nektek mik a tapasztalataitok?

Az biztos, hogy nem tudnám elviselni azt, hogy becsattogunk az ügyeletre és egy goromba ápolónő fogad, aztán siettetnek hogy na, műszak váltásig tessék megszülni, és minden rutinszerű beavatkozást megcsinálnak.

Na ez az ami szóba se jöhet, és nyílván van ettől eltérő tapasztalat is, miszerint kedvesek, türelmesek, csak annyi beavatkozás amennyi tényleg szükséges, de honnan tudjam melyik ügyeletes orvos a normális, meg hogy aki éppen akkor van ügyeletben amikor én szülök hogy fog minket ellátni.


Lehet furcsa kérdés ez, így hogy még terhes se vagyok... De na, mi ilyenek vagyunk. Ha úgy van, képes vagyok éveket még várni, és félretenni a magán kórházra ha tényleg ennyire szar a helyzet a kórházakban.



2021. febr. 26. 15:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy ha nincs semmi baj, és nem szükséges a beavatkozás, teljesen természetesen szeretnék szülni. :)
2021. febr. 26. 15:32
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Már most hagyd abba a kismamás fórumok olvasgatását. Túl sokat csinálod, úgy hiszem.


És túlagyalod. Pont ez az, amit nem szabad csinálni a gyerektervezésnél. Főleg ebben a fázisban.

Egyet jegyezz meg! A fórumozók többnyire a rossz tapasztalataikat osztják meg, a jót csak nagyon kevesen.

2021. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Magánkórház


Egyébként az otthonszülést mondanám, de nekem rettentő parám volt, hogy ha baj van nem tudmak segíteni azonnal.

Volt egy fogadott dokis szülésem.

És egy ügyeletes is.

Az ügyeletes sokkal jobban sikerült, de a fogadott dokis ügyeleten horror lett volna (újraélesztő felszerelést hozták a babának már, azerencsére nem kellett)



Nekem a legközelebbi magánkórház messze lenne, emiatt nem merném bevállalni..itoljára majdnem megszültem a kocsiban..


Mégis le kellett állíttatnom az oxit.. a gáetszést megtiltani..

Stb.


Legközelebb lehet otthon szülünk, meglátom..

2021. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én államiban szültem 2x, fogadott doki nélkül. Nem volt rossz tapasztalatom. Nem kaptam oxitocint, senki nem sietetett semmit. Néha rám néztek, akkor ctg-re raktak, de utána levették, és nyugodtan sétálgathattam, vagy amit akartak. A férjem végig velem volt. Az elsőnél volt egy pici gátmetszés, a másodikat gátvédelemmel szültem. Egyből megkaptam a babákat, velem lehettek az arany órában, majd miután kivittek a gyermekágyas osztályra, egyből hozták őket. Az elsőnél volt egy kis komplikáció. Túl gyorsan jött a lányom, sérültem belül is. Sok vért vesztettem, varrni is kellett a hüvelyfalamon, vért is kaptam. De remekül megoldották a problémát. Az egyedüli negatívum, hogy csak teljesen vízszintesen lehettem a kitolási szakasz alatt, de nem volt vészes.
2021. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Én ügyeletben szültem, de magánkórházban, terhesgondozással együtt sem volt több millió, valami 750.000-ből megvoltunk cakkpakk, és szuper élmény volt.


Viszont így, hogy nekem meglehetősen eseménytelen, sima szülésem volt, így rendkívül könnyelműen azt tudom mondani, hogy annyira, de annyira felesleges ezen előre parázni, mert igazából ha minden jól megy, akkor tökmindegy, hogy fogadott orvos vagy ügyeletes, bunkó nővér vagy sem, ez csak pár nap az életedből, aminek a végén ott van a kezedben a kisbabád. Ha meg nem megy minden jól, akkor meg főleg nem számít, ki van ott és milyen stílusban szól hozzád, mert akkor meg az a lényeg, hogy mindenki jól legyen és egészséges. Természetesen értem én, és átérzem a dolog lelki oldalát, hogy mennyire tud traumatizálni egy-egy rossz szülésélmény, potenciálisan az újabb babától veszi el az ember kedvét, ugyanakkor az ilyen szituációkban ritkábban a személyzet hozzáállása, mint inkább a szülés problémássága a gond, ami akkor is gond lett volna, ha mindenki tündibündi és kinyalja a hátsódat is.


Amúgy azon én is teljesen ki vagyok borulva, hogy mennyire medikalizálják általában a szüléseket, és ezzel én sem értek egyet egy kicsit sem, szerintem sok esetben inkább ártalmas, mint hasznos, de ha ismered a jogaidat és igenis leteszed a lábad, hogy neked márpedig nem kötik be az oxit és inkább vállalod a repedést, de ne vágjanak (esetemben ez volt a helyzet), akkor kényszeríteni nem kényszeríthetnek. Csak ehhez kell egyfajta karakánság, hogy abban a rendkívül kiszolgáltatott helyzetben is inkább felvállald a konfliktust, és ne csak hagyd elsikkadni, mondván, hogy erre most nincs erőd. Hogy ez miért konfliktus forrása, na az nagyon jó kérdés, bízzunk benne, hogy az a rengeteg sok vén tata, akik még mindig a kezükben tartják a szülészetet, hamarosan "kihal" a pályáról (nyugdíjba megy), és így teret kapnak a fiatalabb, modernebb felfogású orvosok, akikkel aztán reneszánszát élheti a kórházi szülés.


Az otthonszüléstől én amúgy ennek ellenére is sokkal jobban félnék, pedig itt van a körzetes, rendkívül szuper kórház full felszerelt PIC-el két saroknyira a lakásunktól, de ha baj van, akkor az általában nagy baj, és akkor minden perc számít, én ezt nem merném kockáztatni. Inkább bevállalom azt a 2-3-4-akárhány nap kényelmetlenséget és a sok felesleges beavatkozást, ha az azt jelenti, hogy a pici is és én is 150% egészségesen jövünk ki a kapun.

2021. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Otthonszülès nindenkèppen. A bàbàknak is felsőfokú vègzettsègük van a szülès kìsèrèsèhez, mint az orvosoknak. Nem egy, de kèt szakember fog a biztonsàgotokra vigyàzni.

Nekem tervezett otthonszülèsem fejeződött be kòrhàzban. Nem lesz több gyerekem miatta, nem volt jò a kòrhàzi èlèny. Nem èreztem magunkat biztonsàgban. Az, hogy időre haladjunk fontosabb volt, mint hogy ne legyen bajunk.

2021. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szinte csak rossz tapasztalatokat olvasol, mert nyilván az írja le akinek gondja volt. De ez lehet amúgy 1000-ből 10 nőt érint...de te csak a 10 rossz tapasztalatot olvasod. A maradék 990 jót nem. Ügyeletben szültem és egyáltalán semmi bunkózást, sürgetést, bántást, megalázást NEM tapasztaltam sem az orvos, sem a nővérek részéről.
2021. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

#2-nek NAGYON igaza van, terhesen meg extrán megszívlelendő tanács.


3 hete szültem, nekem ugyan volt fogadott orvosom, de végül úgy alakult, hogy nem tudott bent lenni. (Ez is külön sztori, de ez van.) Az ügyeleten maximálisan professzionális orvoshoz kerültem, minden oké volt, mindent csak akkor csináltak, ha megengedtem (nekem a katéterrel szemben voltak ellenérzéseim, és ezt tiszteletben tartották). A szülésznők is iszonyú rendesek voltak, műszakváltás is volt közben, de az is gördülékenyen ment. Szóval ügyeletes orvosnál/szülésznővel is lehet jó szülésélmény, nem kell aggódni.


Másik: ha már olvasod is a fórumokat, azért legyen benned némi szkepticizmus. Nem feltétlenül ok nélkül adják az oxit és a gátmetszést sem feltétlenül ok nélkül csinálják. (És mellesleg nekem lehetett volna ilyen helyzetben tiltakozni.) Biztos vagyok benne, hogy vannak rossz orvosok is, de abban is biztos vagyok, hogy ezeknek a rossz tapasztalatoknak egy része szimplán tájékozatlanságból/orvosokkal szembeni bizalmatlanságból fakad, és közben orvosilag nagyon is indokolt volt a beavatkozás.

Én például kaptam oxitocint, mert anélkül nem tágultam. Tehát voltak fájásaim, de nem tartottak elég sokáig/nem voltak elég erősek ahhoz, hogy táguljak tőlük. Ha nem kaptam volna oxitocint még szenvedhettem volna a fájásoktól ki tudja meddig, mindenféle eredmény nélkül. És persze rossz volt, mert ettől erősebbek lettek a fájások és tovább tartottak, de tudom, hogy orvosilag indokolt volt.


(Azt azért hozzátenném, hogy a következőt valószínűleg így is magánkórházban szülöm, de pont nem szülés miatt, hanem inkább az előtte és az utána lévő dolok miatt, tehát amikor egyetlen CTG vizsgálatra elmegy az egész napod - és ezt terminustúllépéskor naponta végig kell csinálni... illetve a gyerekágyas osztály sem volt a kedvencem, egyik műszakban lehordtak azért, amit a másik műszakos orvos mondott; tisztára örültem, hogy a vírus miatt még a császár ellenére is két nap után hazaengedtek.)


Az otthonszülésre meg azt tudom mondani, hogy sok természetesnek induló szülés közben merülnek fel komplikációk. Nálunk a családban szinte mindenkinél történt valami, ami miatt kellett az, hogy ott legyünk a kórházban orvosok, gépek, műtő közelében. Nekem pl. a köldökzsinór húzta vissza a gyereket, azért lett császár a vége. A legdurvább a tesóm születése, mert a feje már pár centire kint volt, mire rájöttek hogy mégsem fog kiférni (ezt szerintem tényleg egy orvos baltázta el, de attól még megeshet más helyzetben is) - ki tudja, mi lett volna a vége otthonszülés esetén.

2021. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
En egyre inkább hajlok a magán kórház program császár fele. (Ügyeletes természetes szülés után, nekem pl az volt a bajom, hogy túl természetes volt, fullra semmit nem csináltak 1,5 napig, majdnem ott is maradtunk). De nem lesz valszeg második, uh mindegy.
2021. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem ügyeletes orvosnál állami kórházban, mindkét esetben pozitívan csalódtam. Mind az orvos, szülésznő, nővérek aranyosak, segítőkészek voltak. Második gyermekem születésénél volt gátvédelem (igaz, így is repedtem), és aranyóra is. Apás szülés csak az első gyereknél volt, mert a másodiknál nem ért be, túl gyorsan megszületett a kisfiam. :)
2021. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!