Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor melyik szülés az...

Most akkor melyik szülés az igazi?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még terhes, de tervezzük a babát.

Át szeretnénk mindent szépen gondolni, mielőtt belevágunk...


Sokat olvastam a szülésről, kórházakról, és mostanában rengeteget beszélgetek kismamákkal. Egyőntetüen mind panaszkodtak akik a "sima" kórházban szültek, hogy őket sietették, megalázták, oxitocint adtak be meg gátmetszettek, nyilván nem az összes anyukát de a többségüket. Mindenbe beleegyező nyilatkozatot akartak aláíratni velük, a többség bele is egyezett aki meg nem, azzal hatalmas harcokat vívtak...

A babát kis időre kapták csak meg, sok horrorisztikus dolgot meséltek.

A fogadott orvosos kismamák úgy nagyjából elégedettek voltak, de ezt nem is veszem bele a kérdésbe, mert ugye ez már valószínűleg mire én szűlnék, olyan 1-2 év (ha sikerül teherbe esni azonnal).. már nem lesz opció.


A magán kórház nagyon nagyon drága, tehát akár több millió forintot emészt fel vizsgálatokkal, és szűléssel együtt.. és nem is tudtam magán kórházban szült kismamával beszélgetni. De feltételezem az nagyon jó lehet. Háborítatlanul ott lehet az apa, csak minimális időt van távol tőlük a gyerek, és úgy képzelem nagyon kedvesek lennének velem.


Otthonszülés a legszimpatikusabb, bábákkal meg dúlákkal, nagyon tetszik de nem mernénk belevágni, mert mivan ha a picivel baj van, és egyikünk se orvos.. velem is lehet baj, bármi történhet.

Tudom hogy az otthonszülés is szabályokhoz van kötve, nem szülhet mindenki csak úgy otthon, bizonyos dolgoknak meg kell felelni és ez azért bizakodásra ad okot, mégis szülhetnék itthon... De félek nagyon ettől.


Nektek mik a tapasztalataitok?

Az biztos, hogy nem tudnám elviselni azt, hogy becsattogunk az ügyeletre és egy goromba ápolónő fogad, aztán siettetnek hogy na, műszak váltásig tessék megszülni, és minden rutinszerű beavatkozást megcsinálnak.

Na ez az ami szóba se jöhet, és nyílván van ettől eltérő tapasztalat is, miszerint kedvesek, türelmesek, csak annyi beavatkozás amennyi tényleg szükséges, de honnan tudjam melyik ügyeletes orvos a normális, meg hogy aki éppen akkor van ügyeletben amikor én szülök hogy fog minket ellátni.


Lehet furcsa kérdés ez, így hogy még terhes se vagyok... De na, mi ilyenek vagyunk. Ha úgy van, képes vagyok éveket még várni, és félretenni a magán kórházra ha tényleg ennyire szar a helyzet a kórházakban.



2021. febr. 26. 15:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha eljön az idő, akkor a közeledben lévő kórház(ak)róla, orvosokról stb. érdeklődj, vannak eltérések.


Másfél éve szültem, volt fogadott szülésznőm, ügyeletes orvosnál szültem. Én gyenge vagyok 😃 és kértem epit, gátmetszés is volt, gyengébb a szemem (szülés után megnéztem,hogy látok-e 😃). Mindenki rendes volt a szülés alatt, minden lépésről tájékoztattak. Lehetett volna kádban vajúdni, vagy alternatív szobában szülni, de nekem így volt jó. Utána bő egy óra aranyóra volt, az osztály felé pedig megálltunk, hogy a mama lássa az unokát kb 10-15 percet ott is eltöltöttünk. Az osztályon egy nővér volt bántó...de amúgy nem volt rossz bent. A babát pedig rögtön odaadták és végig velünk volt, ha pedig nehezen bírta a kismama, akkor a csecsemősök vigyáztak rá. Pénteken szültem, hétfőn mentünk haza, így a laktációs szakértőt elkerültük.


Egyik barátnőm egy másik kórházban szült, nem volt fogadott senki sem mellette és végig természetes szülése volt, semmi gátmetszés, oxi meg miegymás, teljesen odafigyeltek rá.

Másik otthon szült, neki úgy volt jó, feltételeket nem tudok, és minden rendben volt.

Harmadik pedig magánkórházban. Hát annyival volt másabb, hogy egyágyas szobában volt, szülés alatt pedig gyertyafény és halk zene szólt. (Amúgy a magányban is azok a dolgok vannak, akik államiban.)


Ezért is jó, ha a körülötted lévő lehetőségekről érdeklődsz. Mindenkinek más az elképzelése, más szimpatikus.


Az előttem szólóval egyetértek, több traumatikus szülésről fogsz találni cikket, leírást, mint nem traumatikusról.

2021. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Épp az általad említett dolgok miatt szültem magánkórházban. Voltak nagyon rossz tapasztalataim állami ellátáson, borzasztóan megalázva éreztem magam, így soha többet be nem teszem a lábam sztk-s nőgyógyászhoz.

Csodálatos szülésem volt, most várom a másodikat, szintén ott fogom megszülni.

Szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha szeretnéd, írj nyugodtan privát üzenetet

2021. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én még csak a terhesgondozásnál tartok, már a vége felé, de kizárólag csak tb-re jártam, nincs fogadott orvosom, és mindennel nagyon elégedett voltam. Annyi, hogy nem szabad elvárni, hogy egy-egy nőgyógyászati látogatásnál 15 percig beszélgetnek, nyugtatgatnak, simogatják a lelkemet, mert millióan várnak még odakint a rendelésre, de én ezt nem is igénylem, úgyhogy nincs vele gondom. Az ügyeletes orvos meg azért nem fog siettetni a szüléssel, mert neki lejár az ügyelet, és csókolom, megy haza, átveszi a szülő nőket a következő, kipihenten munkába álló orvos.
2021. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szuper sok kommentet kaptam, örülök neki köszönöm, és mindenkinek ment a zöld! :)


A legközelebbi kórház amiben szülni is lehet, az a MÁV kórház.

Ott egyszer műtöttek engem, és teljesen jó volt, kedvesek voltak az orvost imádtam, úgy becéztük a férjemmel hogy nyik-nyik doki, mert a papucsa állandóan nyikorgott, hallottad ahogy éjjel bejön a szobába és benéz, meg nappal is bárhová ment. Azóta rá ragadt ez a név, pedig elmesélte nevetve, hogy már azt a fránya papucst is lecserélte. 😃

Velem kedvesek voltak a nővérek, de nem voltam problémás. Sose hívtam őket, egyszer kértem fájdalom csillapítót csak, filmet néztem, végig csendes voltam.

Viszont egy néni nagyon problémás volt, és neki a lábát kellett valamiért leamputalni... Sírt szegény, sokszor hívta a nővéreket, na vele bunkók voltak, ezt ott szóvá is tettem.

Az aneszteziológusom borzalmas volt, egyszerűen nem értem hogy lehet diplomája... 8x szúrt meg, mert nem találta el a pontos helyet, egy tortúra volt, eszméletlenül fájt. Igaz, utána simogatott, meg bocsánatot kért, de nem tudok megbocsátani, életem legnagyobb fájdalmát okozta.

Oké, ez nem szülés volt, gerincműtét. Nem volt rossz, de szülni nem szülnék itt. Főleg ezzel az aneszteziológussal.


A barátnőm éppen most terhes, még az elején van de ő magánban fog szülni. Egy kedves válaszoló írta, hogy neki 750.000 volt, terhes gondozással együtt. Ez melyik kórház volt? Mert neki 750.000 lesz csak a szülés, a terhes gondozás ebben nincs benne, és minden hónapban 25-ezer a vizsgálat pluszba... Az utolsó hónapban pedig hetente lesz ennyi.

Nem állunk rosszul pénzügyileg, egy gyereket minden bizonnyal normálisan feltudnánk nevelni, de ennyi kiadás azért nem férne bele.

2021. febr. 27. 09:39
 15/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nyáron szültem, azóta kicsit emeltek az árakon, de még így sem több millió a kettő együtt, ha a legalacsonyabb csomagra fizetsz elő. Nekem bőven elég volt az alap mindkét esetben, nyilván ha valakinek fontos, hogy konkrétan kinél szül (mondjuk nekem pont az az orvos volt ügyeletben, akihez terhesgondozásra jártam, szóval jól jártam, de egyébként se volt sok dolga, összevarrni a gátrepedést bárki tudja), vagy fogadott szülésznője van meg a terhesgondozás során több vizsgálatot kér, akkor több lesz, de hát ez ilyen. Félek tőle, hogy amúgy is megnőnek mostanság majd az árak a magánkórházakban, ha tényleg bevezetik ezt a "nem szülhetsz sehol máshol TB-alapon, csak a körzetes kórházadban" törvényt, szóval amúgy én gondolkodom rajta, hogy a következő babát a MÁV-ban szüljem majd, mert én is oda tartozom körzetileg, de ott a szülészetről kifejezetten sok jót olvastam. Amúgy ha nem akarsz semmi beavatkozást (EDA) és nem indokolt, akkor nem találkozol aneszteziológussal :)

2021. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!