Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy egy nőnek...

Létezik olyan, hogy egy nőnek nincs ereje megszülni a babát?

Figyelt kérdés

Félek, hogy én nem fogom bírni. Az az első, hogy nagyon kényes vagyok, egy fogászati kezelést is végig nyekegek-nyökögök. Menstruációs grcsöknél pedig mér papot kellett hívni hozzám. Tehát türelmem és kitartáso semmi. Ráadásul elég tápos vagyok, sovány, 56 kg (de magas hozzá). Ősszel lesétáltunk a férjemmel 8km-ert és izomlázam lett, kifulladtam , aludtam utána. Tehát se kitartásom se erőm. És keskeny is a csípőm. Megfogom tudni szülni? Augusztus elejére várom a kicsit.

Tudom, hogy nem szabadna ilyen videókat néznem és a frászt hozni magamra, de megnéztem egy felvételt ahol egy anyuka világra hoz egy babát. És ahogy láttam elég nagy erőfeszítés.



2021. febr. 28. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező ne haragudj, de nevetnem kell. Tudod hányszor leszel kialvatlan, fog fájni mindened, főleg az első hetekben. Na akkor milyen hisztis perszóna leszel. Szerintem nem a szülés videókat kellett volna nézegetned, hanem utànajárni, mi van a vattacukor felhőkön túl. Annyi lesz neked, ha kint lesz az a gyerek.
2021. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
69%
Ha kint lesz a gyerek? Terhesen a kanapéról nem fog felkelni 😂
2021. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
70%

Hú nem tudom miért mondják hogy életképtelen vagy, de az ilyennel ne foglalkozz... Engem is nagyon megrémiszt a szülés gondolata, nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Végig úgy volt hogy császár lesz (nem emiatt), aztán a szülőszobán kiderült, hogy mégsem. Akkor még nem féltem, de ahogy jöttek az egyre nagyobb fájások, azt éreztem, erre képtelen vagyok. Aztán az eredeti ok miatt végül mégis csak császár lett, akkor már megnyugodtam, és jó élményként maradt meg a dolog.


És nem vagyok életképtelen, teljesen jól ellátom a gyerekem, felkelek hozzá éjszaka, stb. Már több mint egy éves. Van, aki nem szeret szenvedni, nekem konkrétan halálfélelmem volt vajúdás közben, de ennek semmi köze ahhoz hogy mennyire vagy életképes. Egy korábbi baleset miatt nekem pl poszt-traumás stresszem van, de ettől még fel tudok kelni éjjel megetetni a gyerekem...


Én még azt tudom tanácsolni, ha semmiképpen nem bírsz megbarátkozni a szülés gondolatával, hogy írasd le egy pszichiáterrel, hogy nálad csak a császár jöhet szóba. Az a baj, én lelkileg végig úgy készültem hogy császár lesz, lehet ezért sem tudtam felkészülni a természetes szülésre, de neked lehet hogy menni fog.

2021. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
43%
De, azért sajnálom a gyereket mert egyszerűen nem fogja magát biztonságban érezni egy ilyen életképtelen anya mellett. Ez sugárzik, a bizonytalanság, a hiszti. Neked pszichiáter kéne és ezt teljesen komolyan mondom, mert a kialvatlanságtól ez ötször rosszabb lesz.
2021. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg neked kéne pszichiáter, mert egy darab probléma alapján ilyen durva véleményt formálsz egy emberről, akiről amúgy semmi mást nem tudsz. Én meg a te gyerekedet nem irigylem, hogy ilyen frusztrált, mérgező anyja van.
2021. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mik ezek a válaszok? Nagyon gáz. Leírta, hogy nem túl jó az erőnléte, mi köze ennek a baba ellátásához? Elárulom, hogy én olyan beteg voltam terhesen, hogy nem tudtam volna megszülni, úgyhogy császároztak, de ellátni azért így is képes voltam.

Meg fogod tudni szülni, sok keskeny csípőjű nő szült már és olyan is akinek vannak menstruációs görcsei.

2021. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
34%
Ezek olyan válaszok, hogy mindenhol bizonygatniuk kell, hogy ők milyen szuperül el tudják látni a gyereküket, és mindenki felett állnak. De ha valóban így lenne, nem éreznének kényszert, hogy állandóan ezt hajtogassák. Nem úgy tűnnek, mint akik rendben lennének magukkal.
2021. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan hogy valaki nem tudja megszulni. Mert pl elfárad a vajúdás végére. Általában vagy csaszar lesz vagy pedig, ha már ott tart a kitolas vákuum vagy ilyesmi. Ha nagyon félsz zsírozz le valahogy egy császárt. Az is szar, de biztos, hogy úgy kijon a közreműködésed nélkül. 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
60%

Hidd el, amikor vajudsz az kegyetlenül faj, de az agyad szépen próbálja blokkolni, tompítani a fájdalmat ami miatt jobb lesz pl 2 fájás között.

A kitolasi szakasz nehezebb, viszont akkor olyan erő száll meg, hogy kb.nem foglalkozol vele, hogy fáj, csak nyomod es kesz.

A szülés addig faj mig tart. Kivéve a császár. Az 2 hétig kb intenzíven faj, de tényleg, lesz 10-15p mire felülsz az ágyon... utana is fájni fog, hónapokra ra is, mivel ez 1 hasi műtét.


Minden rendben lesz vagy igy,vagy ugy . Nem kell félned tőle, ne is nézz videókat. Amíg nem eléd at, félelmetes a szülési videó.


Könnyű szülést kívánok! :)

2021. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
30%
Hú, te... van baj...
2021. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!