Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? nagyon félek, nem...

Mit tegyek? nagyon félek, nem tudom hogy döntsek.

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok s teljesen bedepiztem :( befektettek a kórházba 5 napra, mert magas volt a vérnyomásom. ott végig kellett néznem, ahogy 2 szobatársam 3 napig szenved, olyan fájdalmai voltak és aztán szültek csak meg. meglilut a szájuk, egész éjjel ide-oda jártak, orditottak a fájdalomtól. erős nő vagyok, de most nagyon megijjedtem. eddig is császár párti voltam, de ezek után... miután megszültek azt mondták soha többet nem fognak szülni, csak császárt, amit leszenvedtek, az borzasztó. már itthon vagyok, de nagyon félek. nem tudom, hogy döntsek. programozott császárt akarok, de csak a félelem miatt, viszont már attól is elkezdtem félni, ésha nem ébredek fel az altatásból? teljesen elveszett minden reményem, depresszióba estem. halálfélelmem van. emellett a férjem elvonókúrán van már 2 hónapja, nem lehet mellettem, de én erős voltam mindidáig. hálistennek anyukám mindenben segit engem, ő a támaszom. viszont neki is mondtam már, hogy nagyon rosszul érzem magam, és ugy érzem meghalok, de erre csak azt felelte, mindenki kibirta valahogy, én is kifogom birni.

2021. máj. 12. 20:40
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Egyreszt nem altatnak nekem 20 perces mutet volt semmit nem erzel kb olyan mintha simogatnak a hasad egy hideg vattaval.


7: pont nem kell fogadott orvos pcsre barki megmuti. Ha egy doki elojegyzi pcsre akkor akarmi tortenik muteni fogjak akkor is ha elobb indul meg.

2021. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
90%
Elvonó... Az igen.Bocs,de attól tartok nem a szüléstől kéne tartanod.
2021. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én a császár után döntöttem úgy hogy soha többé nem szülök, majdnem ott maradtunk mindketten és egy hónapig használhatatlan voltam.
2021. máj. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
14%

Bocsi,én kettőt szültem,első spontán volt a második most 8 hete császárral és én majd bele döglöttem.Most is azt vallom aki császárt választ spontán helyet az szenvedjen duplájába mint én!Rám feküdtek szinte kitépték belőlem a gyereket,elkezdtem hányni maszk rajtam azt hittem megfullad ok!

Úgyhogy mégegyszer császár biztos nem!!!!!

2021. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
68%

Még nem késő, intézd a császárt.

Biztos nagyon le leszek pontozva, de nem érdekel.

Én is mindig császár párti voltam, nálam a végén faros lett a baba, így indokolt volt a műtét, de ha nem lett volna az, akkor elintézem.

Nem altatnak, érzéstelenítenek. Mindenki az első felállással ijesztgetett, sokkal rosszabbra számítottam. 6 órával a műtét után már sétálgattam a folyosón és zuhanyoztam, míg a szobatársaim, akik simán szültek, még ülni sem tudtak. Nyilván fájt, de 1000-szer inkább ez, mint órákig, napokig vajúdni és kipréselni azon a lyukon egy gyereket. Számomra nem arra lett kitalálva. Napról napra lett egyre könnyebb, 3 hét múlva minta mi sem történt volna.

2021. máj. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
85%

Legalább bevonult elvonóra az apuka,meg a gyerek születése előtt, talán próbál megjavulni,leszokni. Nem lehetetlen,ha igazán akarja. Az én apám meg sem próbálta,be sem ismerte,hogy függő,nemhogy elvonóra ment volna..

Kérdező..sokkal rosszabb mas kínlódását nézni. Amikor te szülsz,a hornonok miatt más állapotba kerülsz,lehet neked könnyebb lesz,de tényleg arra gondolj,hogy ki kell bújni a babónak és neki legalább olyan nehéz,mint neked. :)

És a végég végre megfoghatod a babát,akit 9 hónapja vársz. Erre koncentrálj,ne a rosszra. Nekem csm.volt,utána 3 nap pokol,mindegyiknek megvan a maga nehézsége. Így jártunk,mi nők. ;) ezzel jár a dolog,de megéri. Lazíts kicsit,kapcsolódj ki és hangolódj a babádra.

2021. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
48%
És apuka mikor jön ki? Egyedül leszel a babával szülés után? Sokkal aggasztóbb, mint a hüvelyi szülés.
2021. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:
0%
Epidural szóba sem jött? Te is cuccozol?
2021. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
62%
A szules semmilyen formaban sem konnyu,a csaszarnak is lehetnek komplikacioi,a felepules is szervezettol fugg.Javaslom a szules felkeszito tanfolyamot ,nagyon sokat tud segiteni hogy ott legyel fejben! En is feltem,elso szulesem volt ,magas vernyomassal en is egy hetet korhazban voltam,majd nagyon hosszasan vajudtam ,de az erzest amikor megszulod es utana latod a babadat nem adnam semmiert ! 4150 grammos kislanyt szultem 58 cmrel termeszetesen,fajdalomcsillapitas nelkul es megsugom kicsit buszke is vagyok magamra.A lenyeg hogy ne a fajdalomra koncentralj,figyeld es vardd a nagy talalkozast a picurral ! Masnap mar teljesen jol voltam ,a gatsebre vigyaztam ,nem ultem le csak fel oldalasan es szepen begyogyult .En is vegig hallgattam a korhazban sok vajudast,kiabalast szules kozben de en csak a szules hangjara konventraltam,csinaltam csendben ahogy mondta a dolgokat.A szules is ,ahogyan a menstruacio es a felepules is mindenkinel mas,kitartast konnyu szulest !
2021. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Nekem indították, 10 órát vajúdtam, fájt, de nem mondanám, hogy olyan üvöltősen. Légzéssel el tudtam terelni a figyelmet, arra koncentráltam, hogy vegyem a levegőt, aztán elmúlt a fájás. Végül császár lett. A másnap nagyon rossz volt. Minden felkelés, lefekvés fájt. Szóval szerintem ne rettegj előre egyiktől sem. Esetleg tényleg érdeklődj szülésfelkészítésről, vagy keress videót amin a helyes légzéstechnikát mutatják, meg ilyenek.
2021. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!