Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? nagyon félek, nem...

Mit tegyek? nagyon félek, nem tudom hogy döntsek.

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok s teljesen bedepiztem :( befektettek a kórházba 5 napra, mert magas volt a vérnyomásom. ott végig kellett néznem, ahogy 2 szobatársam 3 napig szenved, olyan fájdalmai voltak és aztán szültek csak meg. meglilut a szájuk, egész éjjel ide-oda jártak, orditottak a fájdalomtól. erős nő vagyok, de most nagyon megijjedtem. eddig is császár párti voltam, de ezek után... miután megszültek azt mondták soha többet nem fognak szülni, csak császárt, amit leszenvedtek, az borzasztó. már itthon vagyok, de nagyon félek. nem tudom, hogy döntsek. programozott császárt akarok, de csak a félelem miatt, viszont már attól is elkezdtem félni, ésha nem ébredek fel az altatásból? teljesen elveszett minden reményem, depresszióba estem. halálfélelmem van. emellett a férjem elvonókúrán van már 2 hónapja, nem lehet mellettem, de én erős voltam mindidáig. hálistennek anyukám mindenben segit engem, ő a támaszom. viszont neki is mondtam már, hogy nagyon rosszul érzem magam, és ugy érzem meghalok, de erre csak azt felelte, mindenki kibirta valahogy, én is kifogom birni.

2021. máj. 12. 20:40
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
90%
Akinek rossz elmeny a csaszar az altalaban surgossegis volt. Oriasi lehet a kulonbseg egy surgossegi es programozott kozott. Az egyikneknel vajudsz elotte szenvedsz kvazi feleslegesen stb a masiknal bekotik az infuziot, betolnak a mutobe es elcsevegsz az orvosokkal (es egymassal is viccelodnek beszelgetnek komolyan!! El se akartam hinni). Raadasul altalaban reggel vannak a pcsk, nalam mindenki friss volt jokedvu. 20 perc utan a szobamba toltak es onnantol vegig mobiloztam irtam mindenkinek hogy minden ok. 8 orat kertem hogy varjunk szepen felallitottak, raadasul bababarat korhazban (allami) szultem 24 ora utan odaadtak a babam es eltudtam latni siman. Ahol szultem raadasul olyan agyat adnak a csaszarosoknak ami automata allithato egy kapcsoloval. Ezek pedig ketagyas szobakban vannak. Szoval en csak jot tudok mondani nem beszelve arrol hogy minden ismerosnek aki huvelyi uton szult vizelettartasi gondjai vannak megis hogy lehet ez?
2021. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
68%

19:

Szomorú hogy a 21. Szazadban buszkenek kell lenned hogy kibirtad fajdalomcsillapito nelkul gondolom megdicsertek a meszarszeken. Szanalmas a magyar eu. De a kedvencem mikor megdicserik az anyukat azert is hogy nem kiabalt szules kozben. Vagy lecseszik azert mert kiabal.


Birkanep.

2021. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Én a 32.héten voltam egy hetet kórházban, kezdett kinyílni a méhszáj. Majd végül a 40.héten kezdődtek a fájások egy pénteki napon. Vasárnap burkot repesztettek, mert nem ment el a magzatvíz és nem tágultam, azután se folyt el. Aztán még pár órát szenvedtettek, a picit is, mert folyton leesett a szívhangja szegényemnek. Majd a doki úgy döntött 1 perces fájásoknál, hogy császár kell, baj van. Kiderült a műtétnél, hogy mekóniumos volt a magzatvíz. Igazából nekem szinte semmi bajom nem volt utána, a szoptatás alatt sem fájt a méhem, csak enyhén éreztem a sebet. Voltak egyébként, akik nagyon szenvedtek, ezt akkor láttam, mikor a 32. héten bent voltam a kórházban. Amikor felállítottak persze rossz volt menni, de bírtam elég rendesen. Szerencsére hamar felépültem. Rossz érzés volt utána, hogy nem tudtam "rendesen" megszülni. Előttem 1-2 órával szült valaki és hallottam mindent, úgy gondoltam akkor, hogy milyen gyorsan túl volt rajta, ez nekem is menni fog. Viszont frusztrált a szenvedésének a hangja. A másodikat, ha lesz, és megoldható szeretném természetes úton szülni. A szobatársam nagyon fitt volt utána, ő normál úton szült, ült is rendesen az ágyon, nem panaszkodott.

Próbálj meg a picire koncentrálni, hogy minden rendben legyen. A problémákat hagyd hátra, mert ezzel csak magadnak és a babának árthatsz.

2021. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
63%
22 .Nem en kertem fajdalomcsillapitas nelkul,en Romaniaban elek ,kertem fajdalom csillapitot mert 24 ora vajudas utan mar kezdtem nagyon nem birni ,de azt valaszoltak erre nincs lehetoseg ...Ha kiabalsz azzal csak meg roszabbat csinalsz ,volt kozben olyan pillanat amikor ereztem nem birom tovabb ,de nem volt mas valasztasom ,vegig csinaltam.Nem dicsertek,nem is szidtak.
2021. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
19 voltam
2021. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
38%
23-as vagyok én se kaptam vajúdás alatt fcsillapítót, mert nem adhattak. De amúgy műtét után sem vettem be egyet sem. Akkor most én is lehetek büszke magamra? Ez teljesen egyén függő, mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Amúgy igaz, hogy rosszabb, ha üvöltesz, mintha a légzésre koncentrálnál. Nagyon kimerít, ha a fájások közben kiabálsz, inkább át kell adni magad az egész folyamatnak. Nekem az epit elsőre beadták, pedig nagyon erős fájásaim voltak közben, de nem mozogtam már csak a fájdalom miatt sem bírtam forgolódni, annyira ki volt kapcsolva az agyam.
2021. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim válasza:
Epi?
2021. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
2021. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat és a tapasztalatokat mindenkinek.

mindegyiket végig olvastam.

17- es igen sajnos, elvonón van, ott is lesz még 5 hónapig, de legalább megpróbálja a babáért és értem. nem leszek egyedül, mert hálistennek anyukám és a testvérem, illetve nagymamám mellettem lesznek, támogatnak majd mindenben.

én nem vagyok függő, mert feljebb valaki kérdezte, hogy te is cuccozol.

hát nem, az kéne még. nekem erősnek kell maradnom a babáért és a saját magam érdekében. a kis fiamért bármit megtennék a világon, és ha a férjemen nem segitenek, természetesen elhagyom őt.

2021. máj. 13. 14:21
 30/48 anonim ***** válasza:
Kitartast ! Barhogyan is dontesz,nem lesz konnyu ! De a babaert mindent,o a legfontosabb most
2021. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!