Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A CTG vizsgálat során, már a...

A CTG vizsgálat során, már a vajúdás alatt mekkora erősségű egy-egy igazi fájás?

Figyelt kérdés

Ma voltam CTG-n, 40+1 hetes vagyok, még soha ilyen erősségű fájást nem mutatott a gép, 77-es, ill. 8 perc múlva 82-es volt. Ebből mégsem éreztem semmit.

Mekkora erősségű az a fájás, amit már lehet érezni?


2008. dec. 9. 17:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Erdekes ez a fájásokkal...Mikor a gép nekem 70-re ugrott, nem is éreztem semmit. Es mikor azt hittem, végem van, a gép nem mutatott semmit, végul megcsászároztak mert már nem volt ido várni, pedig nekem már nagyon fájt. Tenyleg nagyon fugg attol,kinek milyen a fájdalomkuszobe, illetve hogy lelkileg épp hogyan viseli.
2008. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

szerintem az a gép egy nagy rakás...

Én már 13 órája vajúdtam,mikor rákötöttek a gépre.Majd belehaltam a fájásba és a gép 5-12-ig mutatott(!),aztán egyszercsak felkúszott 90-esre,na,azt meg nem is éreztem...

De mint kiderült nem is az értékeket nézték rajta,csak azt,hogy legyen egy egyenletes görbe,ami megmutatja,hogy rendszereződtek-e a fájásaim.

2008. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
8-as: Igen, rátok nem figyeltek oda eléggé. Nem arról van szó, hogy mikor jön a baba, hanem hogy jól van-e, nincs-e komplikáció. Örüljünk minden ilyen orvosi lehetőségnek, főleg, hogy itthon ingyenes, mert lehet arra hivatkozni, hogy 1845-ben is megszülettek a gyerekek valahogy, csak épp akkor az orvostudomány fejletlensége miatt mondjuk a terhességek fele végződött élő csecsemő születésével.Idézek a ctg-ről: "A magzati szívfrekvencia lassulással válaszol az oxigénhiányra, így ha a görbéken ezt látja a szakember, akkor feltételezhető, hogy a kicsi nem jut elegendő oxigénhez. Ebben az esetben akár a szülés megindítása is szükségessé válhat, hiszen a tartós oxigénhiány károsítja a babát, elsősorban az agyat és a központi idegrendszert. A magzati mozgásokra az oxigénhiánnyal ellentétben gyorsulással válaszol a magzati szívfrekvencia, ami szintén leolvasható a regisztrátumról."
2017. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!