Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most, hogy nincs orvos fogadás...

Most, hogy nincs orvos fogadás szülésre, császárnál ez működik?

Figyelt kérdés

Pl. megvan a dokim, aki az előző terhességemet is végigkísérte, császár volt. Most ha terhes lennék, ha vele előre megbeszélten az ügyeleti idejében (nyilván betöltött 38. hét után) bemennék, hogy szivárog a víz és mekóniumos, akkor megműthetne ő, nem? Gondolom simán programcsászárra se írhat ki saját ügyeleti idejében, azért gondoltam így.


nem vagyok terhes, de ha vadidegennek kéne széttegyem a lábam nem is leszek többször. Mondhat nekem bárki bármit, engem akkor is borzalmasan zavar, alapból van egy ilyen korlátom (valóban, nem csak a sima szégyenlősség, ami a nők 90%-ban megvan, ez sajnos komolyabb - nem én mondom, orvos...)


2021. okt. 22. 23:48
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
41%
Nem fogod fel, hogy ok nélkül nem műthet meg akármikor, csak mert finnyás vagy?
2021. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
53%

Finnyás... Na gyerekek, nekem eltört az L1es csigolyám 3 éve, ezért kellett utána 1.5 évvel császárral szülnöm. Engem ügyeletben császároztak, de olyan jó orvos volt az ügyeletes, hogy majd a másodikat is nála szeretném, mert én finnyás, kényelmes g_eci tudom előre, hogy ha lenne második gyerekem, bizony az is császár lesz. Meglátjuk, hogy fogjuk tudni megoldani az orvosommal, de tényleg nagyon egyszerűnek tűnik, hogy akkora ír ki programcsászárra, amikor épp dolgozni fog. Nem tudom róla elképzelni, hogy ne vállalná.

De ha nem is vállalja, nekem mindegy, nem fogok a jövő problémáin előre filózni, csak eszméletlenül felháborít, hogy a császárosokat kényelmesnek, finnyásnak tartjátok. Amikor 3 órán át feküdtem a sürgősségin törött gerinccel, kíváncsi vagyok, ki cserélt volna a kényelmes seggemmel.

2021. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

hagyd, 22-es, aki ennyire fogyatékos, hiába magyarázod.

Nem értik meg, hogy tökmindegy, hogy 38. hét után mikorra írnak ki, akkor meg már miért ne lehetne akkor a műtét, amikor úgyis dolgozik a doki?! Szándékosan nem mentem bele, mi miatt lenne császárom, mert baromira nem ide tartozik, de szinte biztos voltam benne, hogy jönnek majd ezek a válaszok...

2021. okt. 23. 18:07
 24/50 anonim ***** válasza:
39%
Azért mert lusta vagy szülni. Nekem életmentő császárom volt, de sose mennék önként erre.
2021. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
53%
Na jó, ezek direkt trollkodnak, ennyire hülye nem lehet valaki.
2021. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
51%

4-es vagyok. Az embereknek tenyleg ennyire fingjuk sincs, hogy hogy mukodik egy korhaz?


Ha ugy is csaszarod lesz, akkor kiirnak egy olyan idopontra MUNKAIDOBEN, mikor alapbol 5szor annyi ember van bent, mint ugyeletben. Akkor van eleg anesztes meg mutosno, hogy a sebeszet es a nogyogyaszat is tudjon operalni ket kulon mutoben.

De bizony egy kisebb korhazban (de lassan mar a nagyokban is, mert olyan orvoshiany van) sok esetben ugyeletben egyetlen egy orvos van az egesz korhazban, es bizony azon osztozik a sebesz, a traumatologus meg a nogyogyasz. Es ha teged eppen a kamu csaszaroddal operalnak este 6-kor, akkor addig a vakbeles var.

2021. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
75%

Egyetlen egy orvos = egyetlen egy anesztes orvos.

Nalunk pl ez van. Ugyeletben egy darab anesztes es egy darab mutosno a traumara, a sebeszetre es a szuleszetre. Az anesztesnek meg meg ott az ITO is.

2021. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

értem. tehát sokkal jobb, ha kiírnak egy random időpontra, random dokihoz, mint előre megbeszélve az én orvosomhoz. Mert ha random időpontban megyek random dokihoz, akkor pont nem lesz senki rajtam kívül és lesz rám idejük, míg ha a sajátom munkaidejébe írnak ki, akkor épp 8an halnak meg miattam. Aha. Minden világos.



(amúgy 25 sajnos de, van, aki ennyire ostoba. és még hirdeti is)

2021. okt. 24. 00:44
 29/50 anonim ***** válasza:
36%
Nem a császár miatt írtam, hogy finnyás, hanem amiatt hogy nem meri széttenni egy orvosnak, csak azért, mert nem ismeri. Nem értem az ilyen ember hogy boldogul az életben ennél sokkal nagyobb problémákkal.
2021. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk aki a világhálót kérdezi meg az orvosa helyett, attól mit is várunk.
2021. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!