Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most, hogy nincs orvos fogadás...

Most, hogy nincs orvos fogadás szülésre, császárnál ez működik?

Figyelt kérdés

Pl. megvan a dokim, aki az előző terhességemet is végigkísérte, császár volt. Most ha terhes lennék, ha vele előre megbeszélten az ügyeleti idejében (nyilván betöltött 38. hét után) bemennék, hogy szivárog a víz és mekóniumos, akkor megműthetne ő, nem? Gondolom simán programcsászárra se írhat ki saját ügyeleti idejében, azért gondoltam így.


nem vagyok terhes, de ha vadidegennek kéne széttegyem a lábam nem is leszek többször. Mondhat nekem bárki bármit, engem akkor is borzalmasan zavar, alapból van egy ilyen korlátom (valóban, nem csak a sima szégyenlősség, ami a nők 90%-ban megvan, ez sajnos komolyabb - nem én mondom, orvos...)


2021. okt. 22. 23:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de ha neked olyan problémád van, ami miatt 100%, hogy császározni kell, akkor minek kellene sumákolni a mekóniumos magzatvízzel?
2021. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Na végigolvastam. Nem értem mit nem lehetett megérteni abban, amit valaki már felvázolt. A programcsászárt olyan időpontra írják ki, amikor megfelelő számú személyzet is van hozzá. (Nekem az indított szülésem is így volt, és velem együtt még három indított kismamának. Hétköznap reggel). Ellenben te, kérdező egy teljesen random időpontban szeretnél bemenni. Nem a kórházi személyzet létszámához igazodva, hanem az orvosod ügyeleti idejéhez. Ez lehet szombat késő este is, amikor józan paraszti ésszel is sejthető, hogy kevesebb orvos, műtős, anesztes van. Ténylegesen csak a sürgősségi esetekre készülve.

Én szombat este szültem. Két szülésznő volt ügyeletben, egy orvos és egy rezidens, mellette egy csecsemős nővér. Ketten szültünk akkor, igy az egyik szülésznő nálam volt, a másik a másik kismamánál. Az orvosok (tekintve, hogy a rezidens mellé kell a gyakorló orvos is) hol itt, hol ott voltak. Szerencsére nem pont egyszerre lettek meg a babák. Ha beesik egy ilyen kamu sürgősségi császár, akkor valaki szülésznő nélkül marad és mindketten csecsemős és orvos nélkül. Remélve, hogy az egyszem megmaradt szülésznő ide-oda szaladva elbír a helyzettel. Arról nem beszélve, hogy mi van ha minket is császározni kellene. Nem lehet téged hátrébb tolni, ha egyszer már kimondták, hogy sürgősségi császár. Ez nyilván akkor is megesik, ha olyan jön be, akinek tényleg sürgős a műtét, de valahogy mégis más szájíze van a dolognak, ha emberéletről van szó, mintha valaki nem akarja egy orvos előtt széttenni a lábát (bár császárnál valóban nem kell terpeszteni, így nem is értem)

Bár lehet, hogy nem is szívesen szülnék az orvosodnál, ha akkora tróger, ha otthagyná a másik kismamát, mert beesett a privát beteg, aki busásan tejel. És akkor már meg is van, hogy miért is volt gusztustalan a hálapénzes/fogadott orvosos rendszer.

2021. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
" Ellenben te, kérdező egy teljesen random időpontban szeretnél bemenni." ezt egy szóval nem mondtam. Nem tudom, miből hámoztad ezt ki. Orvossal előre megbeszélve, amikor dolgozik (lehet, hogy az "ügyelet"-i idejét munkaidőnek kellett volna fogalmazzam, én a rendes 8 órás beosztott munkarendjét értem ez alatt), akkor mennék be. A mekóniumos vizet meg csak azért írtam, mert nem tudom, hogy van-e lehetősége a saját páciensét az ő munkaidejére kiírni császárra, vagy kell 'indikáció' a műtétre. Ez nyilván az orvos reszortja, hogy megmondja, mikor dolgozik, mikor menjen a kismama, hogy ő műthesse.
2021. okt. 25. 20:38
 44/50 anonim ***** válasza:

Értem. Szóval keresnétek egy olyan időpontot, amikor épp dolgozik, de hemzseg a kórházban a személyzet, ugyanakkor rezidens sincs (mert akkor a rezidens műt, a dokid meg megfigyel) és te is betöltötted a megfelelő időt. Nem lehetetlen, de igenyel némi szervezést.

Egy sürgősségi császárra véleményem szerint mindenképp kell indikáció. Kiírni nem hiszem, hogy tudna, hiszen pont az a lényeg hogy ne lehessen orvost választani. Amúgy nem is biztos, hogy vállalná. Ha lebukik, csúnyán megütheti a bokáját.

2021. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de arról nem mi tehetünk, hogy neked fogalmad sincs róla, mi az, hogy ügyelet.

Ugyanis a kérdésedben egyértelműen az szerepel, hogy te olyan időpontban szándékozol bemenni megcsszároztatni magad, amikor az orvos ügyel. Azt pedig egyértelműen leírtuk most már ketten is, hogy mi is vele a probléma.

Amúgy simán kiírnak egy időpontra, az orvosod meg megcsinálja, ezt nem tilja senki....

2021. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

tudom mi az ügyelet, rosszul fogalmaztam.


Kiírni nem hiszem, hogy tudna, hiszen pont az a lényeg hogy ne lehessen orvost választani. - pontosan ez ihlette a kérdésemet

2021. okt. 25. 21:10
 47/50 anonim ***** válasza:
Senki nem tiltja az orvosfogadást, csak az emberek összevissza magyaráznak minden hülyeséget és a gyakori kérdésekről tájékozódnak ahelyett, hlogy elolvasnák azt az istenverte törvényt.
2021. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd légyszi akkor azt a törvényt? Mert nekem orvos és szülésznő is mondta, hogy nem lehet választott orvosnál szülni extra juttatás fejében.
2021. okt. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem az orvosfogadást tiltották meg, hanem a hálapénz lett büntetendő.

Ebből meg egyenesen következik, hogy egyik orvos sem akkora hülye, hogy a szabadidejében tök inygen ugráljon.

De ha úgy is császármetszése lesz, akkor gondolom az orvosnak nem fog leesni az aranygyűrű az ujjáról, ha a munkaidejében ő csinálja meg a műtétet.

[link]


Plusz nem lehet ugyanazzal a BNO kóddal ellátni azt a beteget államiban, amivel már egyszer ugyanaz az orvos látta a magánban.

De a terhesség meg a szülés nem ugyanaz a BNO kód....

2021. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 Mattias válasza:
Nem olvastam végig, lehet volt már hasonló válasz: teljesen megértem, hogy valaki olyan orvost szeretne, főként egy műtétre vagy problémás terhesség után szülésre, aki ismeri a körülményeket és a szemlélte stb. is megfelelő a szülő nő számára! Az orvosok nem azonosan programozott robotok, hatalmas különbség van a hozzáállásuk és sajnos a hozzáértésük között is, ahogyan más szakemberek esetén is. Érdemes, amennyiben mód van rá, magánintézményt választani jelen helyzetben! Azt gondolom ez fontosabb, mint az egyéb szuper tárgyak, cuccok stb. megvétele a babának. Természetesen azt is bele kell kalkulálni, hogy bizonyos betegségek, körülmények esetén nem fognak vállalni, bár ez nagyon magánkórház függő, vagy a babát nem tudják ellátni és át kell szállítani.
2021. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!