Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira nehéz és...

Tényleg annyira nehéz és fájdalmas a szülés mint mondják? Vérzés, esetleg vágás alul ha nem elég nagy a tágulás van? Maga a szülés meddig tartott nektek? ( a fájásokat kivéve) Apás szüléssel könnyebb hogy a párod melletted van?

Figyelt kérdés
Május végére vagyok kiírva es kicsit félek hogy nem fog menni. Apás szülést szeretnénk és ez egy kicsit megnyugtat hogy ott lesz mellettem akkor is ha segiteni nem is tud. Van mitől félnem vagy nem olyan nehez mint mondjak?

2022. márc. 5. 17:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Én is ordítottam az oxis fájásoktól a közel 1 napos vajúdás alatt, mégis maradt erőm néhany nyomással kitolni a babát 🤷‍♀️

Egyébként nem annyira fájt, mint amire számítottam, hanem 100x jobban. Nekem így sikerült. Nem tudtam felkészülni akkora fájdalomra, mint amit az oxyval éreztem. De gátmetszés/gátszakadás az nem volt. Maga a kitolási szakasz pikk-pakk lement, 10-20 perc. Az már nem volt kimondottan fájdalmas.

2022. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

hát oxi csak végső esetben. elsőnél nekem is volt, anélkül azért jobb. de nekem nem volt csak pár óra. a légzést akkor próbáltam először. működött.

a második szülésemnél nem volt bent senki, mert influenza járvány volt. egyedül is ellélegeztem, nem is emlékszem semmi negativ dologra. persze, fájt. de szerintem ez attól is függ, hogy kinek hol van a fájdalomküszöb.

2022. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Nekem mindenki azt mondta, egy erősebb mensi görcs 🤨

Emiatt én úgy készültem, nekem az mindig naggggyon fáj, így bírni fogom.

Fiammal este 7től hajnali 2ig szenvedtem. Szó szerint könyörögtem az életemért.

Nem tágultam rendesen, ezert oxitocinnal nyomattak nagyon durván, ami miatt a falat kapartam.

Halucináltam, kiestek időszakok. A kitolás, maga a szülés már megkönnyebbülés volt. Vagtak, az fel sem tűnt a többi fájdalomtól.

2022. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
akkor az egy hentes volt 😔
2022. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, ne így állj hozzá, hogy mennyire fog fájni. Engem nem érdekelt, soha nem kérdeztem senkit. Én úgy álltam hozzá, hogy

1) kibírta már sokmilliárd nő, én is ki fogom

2) ez egyetlen nap az életedből, ami nem a legkellemesebb lesz, de hamar el fog telni. Egy napig bármit ki lehet bírni, pláne ha van miért, ugye. :)

2022. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem a szülés a sok általában.. a tágulás


Egyébként a kitolás. Első alkalommal 2 h lett

A mésodik alkalommal 10 p.. de itt a vajúdással együtt is 3 h volt..

2022. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

Én 36 órát vajudtam kb, 2 napig nem is aludtam úgy szültem. Nagyon kimerítő volt fizikailag. Visszagondolva, ha rövidebb ideig tartott volna akkor talán könnyebb lett volna. Valamiben biztos.

Maga a szülés 4 nyomás volt nálam ha jól emlékszem, a szülésznő bátorítani próbált, mikor mondtam hogy nem bírom már, hogy "dehogynem, még most jön a nagyobb fájdalom"

Juj hát beijedtem .. a fajasaim mivel fokozatosan erősödtek, az utolsó 5 órában kb már szerintem kimaxolta a fájdalmat, kaptam oxit is mert elvileg nem elég erősek pedig majd meghaltam (nem akart lentebb jönni a baba) de azt sem éreztem hogy másabb lett volna, szóval nekem maga a kitolás nem volt fájdalmasabb mint előtte. Ugyanolyan rossz volt.

Minden ember és minden szülés más, de én is olvasgattam szülés történeteket anno.

Én nem is éreztem a gatmetezest, adott a gátba szurit az orvos de ha nem adott volna se érzem szerintem 🤣

Sosem hittem hogy én is ordítani fogok szülés közben de egyszerűen annyira fájt hogy ez alapból kijött...

Azonnal elvitték alólam a verés lepedőt, láttam milyen sok vér van rajta.

Mindig féltem hogy velem is megeshet hogy az anyukám mesélte hogy akinek darabokban jön ki a mehlepeny annak kikaparják utána a mehet. Ez annyira borzalmasan hangzott.

Hát nekem látszólag egybe jött ki, De nem állt el a vérzés így ki kellett kaparni, nem-e esetleg bent maradt egy darab. Az doki azt mondta nem derül már ki mi okozta, vagy a méhepény, vagy egyszerűen ilyen🤷🏻‍♀️

De maga a szülés sokkal rosszabb volt, kitágulva a kaparast szinte meg sem éreztem, csak feltűnt hogy kotorásznak bennem.

Én ha újra kezdhetném, csinálnám a gatizom tornát terhesen vagy emg előtte is, mert sajnos azóta problémáim vannak.

4 kilós babát szültem.


Természetes hogy félünk tőle mi nők, ha újra atelnem akkor ismét félnék. De mégis úgy gondolom, sokkal rosszabb az utána elkövetkezendő hetek,hónapok amikor zombiként próbálsz helyt állni. Kimerítő a rengeteg nem alvás.

2022. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinél más, sajnos nem tudhatod előre, nálad hogy alakul. Bízz mindig a legjobbakban! Van, aki tényleg könnyebben szül, és kevésbé viseli meg. Nekem például sokkal jobb volt, mint, amire készültem. Első és egyetlen szülésem 32 évesen. 11 óra volt az egész a magzatvíz szivárgásától kezdve. (Előtte semmit nem éreztem.) Az utolsó 4 órában a szülőszobán kaptam oxitocint, de volt mellé fájdalomcsillapítás is. Mindenféle durvaságtól, brutális, iszonyú fájdalomtól mentes volt az egész. Semmi rossz nem történt velem, egy rossz szavam nem lehet sem a szülésznőre, sem az orvosra, sem az eljárásra. A kórházban a szülőszobához tartozó frissen felújított fürdőszoba puccosabb volt pl., mint nálunk otthon. A doki a varrásnál külön rákérdezett, biztosan nem fáj-e, hat-e az érzéstelenítő. Mielőtt hazament, még bejött megkérdezni, jól vagyunk-e. A férjem mellettem volt. Mivel a kábító hatású fájdalomcsillapító miatt el voltam bódulva, nem látott szenvedni. Tulajdonképp azt aszisztálta végig, hogy 4 órán át csendben fekszem, és időnként nyögök néhányat, vagy összeszorítom a szemem. Amikor ébben tudatomnál voltam, akkor volt 10-15 erős, nehéz fájásom, de az is a kibírható határán belül a fájdalomcsillapítás mellett. A korábban menstruációkor tapasztalt, szünet nélküli, ájulásig fajuló fájdalmak nekem 100x rosszabbak voltak. DE nekem tényleg egy komplikációmentes, fájdalomcsillapításos szülésem volt, egy maximálisan emberséges orvossal. Ilyen is van, remélem, neked is hasonló szerencséd lesz.
2022. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
De a fenti válaszokat olvasva most is ki vagyok akadva amúgy azon, hogy sok kórházban telenyomják a szülő nőket úgy oxitocinnal, hogy semmiféle fájdalomcsillapítást nem adnak hozzá. Pedig ha az én városomban ez a protokoll része, és állami kórház, akkor gondolom, a többiben is lehetne, HA akarnák az orvosok. Úgy kezdte a doki, mikor bejött, hogy bekötik az oxitocint, és adnak mellé egy kábító injekciót, ami csökkenti a fájdalomérzetet. A szülésznő elmondta, hogy Novocain és Nospa van benne, és van, aki alszik is tőle 20-30 percet, amíg elsimul a méhszáj nagy része. És bár a 4 órából nekem csak 30 percről vannak emlékeim, úgy elkábultam, de annyira észnél voltam, hogy a kitolásnál felfogjam és csináljam, amit az orvos kér. És oxitocin ide vagy oda, így nem kapartam a falat fájdalmamban. Ezért nem is értem, máshol miért nem képesek fájdalomcsillapítót adni a sok oxitocin mellé.
2022. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
66%
Beavatkozás beavatkozást szül. A fájdalomcsillapítás gyebgítheti a fájásokat, amire az oxit adták, ezért lehet mégtöbbet kell adni és elindul egy ördögi kör. Érdekes kérdés egyébként, hogy ki hogy viseli és milyen beavatkozások kellenek ténylegesen.
2022. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!