Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl lazán veszem a szülést?...

Túl lazán veszem a szülést? Mindenki izgult előtte?

Figyelt kérdés
38 és fél hetes vagyok, és saját magamat is megleptem, de még mindig nem félek a szüléstől. Egy dolog kelt bennem egy kis szorongást, az hogy nehogy komplikáció lépjen fel, de magától a folyamattól nem félek. Tudom, hogy nagyon fog fájni, de úgy vagyok vele ez csak átmeneti, kibírom, és utána minden jó lesz. Igazából még kicsit kíváncsi is vagyok hogy fog az egész zajlani. Ez normális dolog? Mindenki kérdezget, hogy félek-e már, és furán néznek rám, amikor mondom hogy nem. Én vagyok a túl naiv? Volt még valaki így? Hogy élted meg végül a szülést? :)
2022. máj. 21. 14:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Annyira rossz volt az első (ráadásul 3.5 óra vajudas utan csm lett) hogy azóta a teherbe esestol is rettegek, nemhogy még egyszer szüljek
2022. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
59%
Majd megtudod XD
2022. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
Én sem féltem. Kórházba menet sem. De csak mert k.....ra fájt, szóval így eszembe sem jutott félni. Mondjuk a vajúdás vége felé már kezdtem aggódni, hogy beledöglök a fájdalomba.
2022. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sokan indulunk neki így az elsőnek. Aztán a másodiknak nem :D
2022. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

Én sem féltem egyáltalán, nagyon vártam.


Szerencsére nem akarok több gyereket, mert még egyszer nem csinálnám végig, az tuti. Én is azt hittem, hogy ott halok meg.

2022. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem féltem, nekem anyukám meg a nénikém is azt mondták, hogy semmiség, ki lehet bírni, stb. Aztán én is meglepődtem. A másodiknál halálosan rettegtem már a 39. héttől.

Bár az kevésbé fájt, mint az első. De nem ijesztgetésből mondom, amúgy én bármikor újra végigcsinálnám, mert annyira jó érzés, amikor utána ott a baba, hogy az mindent feledtet. Tudom, hogy közhely, de tényleg így van.

2022. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem, nagyon vártam. Mikor már ott voltunk a kórházban szivárgó magzatvízzel, és nulla fájással akkor kezdtem kicsit megijedni hogy hogy lesz ez. Nem a fájdalom aggasztott, azt nagyon vártam, lelkileg fel voltam rá készülve. Amiatt izgultam, hogy minden rendben legyen, és a kicsi is egészséges legyen. Miután kiderült fél nap múlva hogy ebből császár lesz, teljesen megnyugodtam hogy biztosan épségben ki fogják szedni. A férjem viszont megijedt egy kicsit, hogy most mi lesz.

A műtét előtt még viccelődtünk kicsit a dokimmal, jó volt a hangulat, mindenki nagyon kedves volt. Majd hallottam műtét közben az orvost hogy szedi ki a lányom, meg a valadékszívó hangját, óráknak tűnt az a néhány másodperc amíg nem sírt fel, pánikrohamot kaptam, és végig hánytam mindent, kaptam is egy lorugásnyi gyógyszert gyorsan. Miután meghallottam hogy felsírt és megláttam a mosolygó nővérkét meg a gyönyörű, vörös fejjel ordító kislányomat, akit vittek egyből az apja mellkasára, teljes nyugalom árasztott el. Nálam nagyon hullámzó volt az izgalom.

A dokim utána mondta hogy apuka viszont elég rémült fejet vágott mikor megkapta a babát, de pár perc alatt hozzászokott a helyzethez.

2022. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%
9-es vagyok. Nem értem miért lettem ennyire lepontozva. Mert másodszorra féltem? Válaszoltam a kérdésre. Ha nem akar ilyen történeteket hallani a kérdező, nem kérdez itt. Nem a vajúdás fájt annyira, szerettem azt a fájdalmat, hanem az, hogy nem tágultam eléggé, és 10-20 percenként kézzel tágítottak. A 2 perces fajasaim közben 8 centinél. Ezt mégegyszer nem szerettem volna átélni, ha tetszik ha nem. Tudom, gáz EDA-t kérni, elsőnél nem kértem, bár lehetőség sem volt rá abban a kórházban, amit tudtam, mégis ott szültem. Másodiknál körültekintőbb voltam és másik kórházat választottam. Kaptam EDA-t és nem volt gond a tagulassal, sőt, 2 tolófajasból meglett a baba.
2022. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
67%
3x szültem közel 40 hez az utolsót, sosem izgatott a dolog,ez az élet rendje, úgyis kijön.
2022. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%
Majd a másodiknál fogsz félni!
2022. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!