Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl lazán veszem a szülést?...

Túl lazán veszem a szülést? Mindenki izgult előtte?

Figyelt kérdés
38 és fél hetes vagyok, és saját magamat is megleptem, de még mindig nem félek a szüléstől. Egy dolog kelt bennem egy kis szorongást, az hogy nehogy komplikáció lépjen fel, de magától a folyamattól nem félek. Tudom, hogy nagyon fog fájni, de úgy vagyok vele ez csak átmeneti, kibírom, és utána minden jó lesz. Igazából még kicsit kíváncsi is vagyok hogy fog az egész zajlani. Ez normális dolog? Mindenki kérdezget, hogy félek-e már, és furán néznek rám, amikor mondom hogy nem. Én vagyok a túl naiv? Volt még valaki így? Hogy élted meg végül a szülést? :)
2022. máj. 21. 14:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én mégnem szültem soha. Megkérdezhetem miért gáz eda-t kérni?

És akiknek nagyon fájt ők miért nem kérnek?

2022. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknel sem feltem, csak ez a szorongas volt neha h minden jol suljon el,de ez sem mergezte kulonosebben a terhessegeimet. Meguszni ugysem lehet, felkeszulni sem igazan arra h eppen h fog menni.
2022. máj. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
21, nem mindenhol van eda. Cegléden pl nincs semmi érzéstelenítés.
2022. máj. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%

21. Nem gáz az eda. Mindenkinek szíve joga, s ha van rá mód hát élhet vele


Most, nemrég szültem a harmadikat érzéstelenítés nélkül. Az utolsó ráadásul alig volt 4,5 kg alatti baba.

Kérhettem volna, de nem tettem. Valamiért úgy érzem, hogy lelkileg megnyugtató, hogy halad a folyamat minden fájással egyre közelebb kerülök a babámhoz.

Így is lett. A durva fájdalmak csak 2 órán át tartottak. Azt meg kibírja szerintem mindenki. Na de ismételem: aki él a fájdalomcsillapítással, annak szíve joga ezt tenni.

2022. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

21-es nekem három gyors szülésem volt

Első 4.5 óra

Második 1 és a óra

Harmadik 3.5 óra első fájástol számítva

Ha szerettem volna se lett volna idő Eda-ra, de ott valahogy eszembe sem jutott

2022. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Az elsőnél egyáltalán nem féltem. Nyilván nem tudtam, mire számítsak, így nem volt mitől. 12 óra volt, fájásgyengeséggel, oxival, tágítással, mindennel. Nem volt könnyű.

Aztán gondoltam a másodiknál már fogok parázni, mert hát emlékszem az elsőre. De nem így lett.

Egyáltalán nem féltem. Tudtam,hogy baba bent még nem maradt, ő is ki fog jönni. :)

A fiam úgy jött, mint a gyorsvonat. Elképesztően intenzív volt, és iszonyatosan fájt. De legalább gyorsan vége volt.

2022. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Te ennyire lazán veszed a szülést, az nem rossz.
2022. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Édes tudatlanságomban én sem féltem tőle, tudtam, hogy nagyon fog fájni, de úgyis megtörténik, felesleges rástresszelnem. Elfolyt a magzatvíz, nem jöttek a fájások, sem a tágulás, 24 óra múlva oxival indítottak (szerintem az nagyon rossz volt, remélem a 2.szülésem szépen beindul magától, mert az oxi hatására konkrétan a gyerek vitt bennem mindent mint a gyorsvonat), emiatt nekem a felépülés része a repedések, vágások miatt eléggé fájt, 1 hónapig féloldalasan ültem, de maga a szülési fájdalom szerintem ANNYIRA nem volt vészes, nálunk sincs semmilyen fájdalomcsillapítás, annyi, hogy 1 perces fájásoknál kaptam infúzióba Nospát😂
2022. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!