Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szülésélményetek volt?...

Milyen szülésélményetek volt? Megszépült az emlék?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok rossz szüléstörténetet olvastam, de azokra vagyok kíváncsi, akik élményként élték meg :)
2023. jan. 11. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Élménynek élmény volt, de nem jó. Idővel szépülnek az emlékek. Így 2 hónap elteltével már örülök, hogy sem én, sem a méhem nem maradt ott és hogy a végén jól alakult minden
2023. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván lehetett volna rosszabb a sztori, de szerintem azért kicsit jobb is… Elfolyt a magzatvíz éjszaka, vártunk a fájásokra, semmi, másnap oxis indítás, na azt az ellenségemnek sem kívánom, kapartam a falat! Olyan gyorsan jött utána a kisfiam, hogy vitt mindent, szó szerint, vágtak, szakadtam, utána kaptam vért, kialvatlan is voltam, szörnyű volt, de valahogy tényleg megszépül. 10 hónapja szültem, de még mindig ezerszer inkább végigcsinálnám azt a 26 órát, mint utána 2-3 hónapig azt a temérdek éjszakázást meg a nappalokat , egy szörnyen alvó babával :D

Szerencsére mára normalizálódott a helyzet, de a szülés része szerintem tényleg csak a kezdet.

2023. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, ajánlom a Hoztam e világra YouTube csatornát. Sokféle tapasztalat van.
2023. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy borzalom volt. Mégis 2.5évre rá úgy vártam újra, mintha életem történését ismételném meg.
2023. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem császárom volt. Amúgy is szuper élmény volt de visszagondolva még az a náp kellemetlen nap is megszépült
2023. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Az én történetem nem kifejezetten megnyugtató, de itt van egy gyönyörű szülés. [link]
2023. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Kétszer szültem, mindkettő jó élmény volt :) A második nem volt olyan szép és tökéletes, mint az első (belekakilt a baba a magzatvízbe, így siettette az orvos- kis méhszájtágítás meg szerintem feleslegesen bekötött oxi képében), de még azok a pontok, amik negatívak is voltak első pillanatban, már nem azt mondom, hogy megszépültek, de valahogy elhalványult a jelentőségük, és már így két hónappal a szülés után úgy vagyok vele, hogy az is egy jó élmény volt. Az első lányom háborítatlanul szültem, ott békén hagyott mindenki nyugiban szenvedni, az jó volt :D Szeretek visszagondolni azokra a napokra és őszintén élményként maradt meg :)


Egyébként borzasztó eseménytelen és laza szülés volt mindkettő. Fájásokkal indultak, hamar rendszereződtek és sűrűsödtek, a kórházba mindkét alkalommal 3-4 perces fájásokkal estem be, onnantól kezdve 1,5-2 órával később már a kezemben is volt a baba (9 illetve 6 órával az első fájástól kezdve). A második gyerek nagyon kis figyelmes volt, egyébként, miközben vittem a nagyot oviba, akkor jelentkezett be először, és időben megszületett ahhoz, hogy már túl legyünk az aranyórán is, mire a nagymama elhozta a nővérét, így egyenesen jöhettek a kórházba látogatni- mert még bőven tartott a látogatási idő is. Igazán jól időzített ő is (a nagy sem volt rossz, egyébként, ő hajnalban kezdte meg a készülődést, és mire úgy éreztem, hogy indulni kell már tényleg, addigra a férjem szépen kényelmesen ki tudta magát aludni, de a reggeli dugót még sikerült elkerülnünk a kórház felé menet. Nagyon rendes gyerekeim vannak, na).

2023. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem, egyáltalán nem szépült meg.
2023. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt jó élmény, és nem szépült meg. 10 év után sem, pedig 2-t is vállaltam, a sok szr ellenére, mert gyereket akartam. A trauma az trauma, és a lelketlen eü hozzáállás nem javít rajta, sőt. Egy normális világban nagyon sok ember felelősségre lenne vonva, amiért emberek százezreinek okoznak ilyen traumákat. A szülés lehetne szép is, a fájdalom ellenére, de ami Mo-on megy, mint rutin, az mélységesen elítélendő.
2023. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Én az "egyszer ki lehet bírni, de még egyszer nem csinálnám" oldalon állok. Nem volt különösebben nehéz szülésem, a felépülés annál inkább, mert nagyon nagy volt a lányom, utána meg nagyon nehéz csecsemő. Anyukámmal szültem, ez lelkileg nagyon jó volt nekem, szuperügyesen segített a kitolásnál, és végig nagyon támogató volt. Emiatt én szép élményként emlékszem a szülésemre (anyukám már kevésbé), és nem a fájdalom az, ami visszatart a további gyerekvállalástól. Sokmindent mondanak a szülési fájdalomról, szerintem az összes létező erős fájdalom közül még ez a legkibírhatóbb. Nekem ami szörnyű emlék, hogy az ügyeletes személyzet rettenetesen bánt velem (gondolom nem csak velem), én pedig azóta is szégyellem, hogy nem tettem rájuk panaszt, így nem kizárt, hogy azóta sem változatattak a lekezelő, durva, és minden szempontból tökéletesen szakmaiatlan viselkedésükön. A másik, ami miatt nem szülnék még egyszer, hogy a saját bőrömön tapasztaltam, milyen könnyű maradandó sérüléseket szerezni egy szülés közben, ezért nem kockáztatnám meg még egyszer egy esetleges még durvább sérülés/következmény lehetőségét.
2023. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!