Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon tönkre lehet menni...

Nagyon tönkre lehet menni odalent a természetes szülés után? Melyik szülést tartjátok előnyösebbnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért választja ilyen sok anyuka a császárt, mert szerintem hiába hogy gyorsabb és fájdalommentesebb, de a felépülés viszont annál rosszabb és nehezebb. Nektek tönkretette a hüvelyeteket a sima szülés? A kitolás mindenkinek fáj? Ezekre lennék kíváncsi.
2023. jan. 30. 18:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
74%
Kitagitja, akkor. De nem marad úgy. Nekem a kontrollon az orvos mondta, hogy egy ujja alig megy be és éreztem is. Azóta is érzek ennyit is, szóval aki szűk, az az is marad.
2023. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató válaszokat :))

Igen, én a természetes szülést preferálom jobban, akkor is, ha a vajúdás pokol, szerintem a végeredményért megéri. Olyat is olvastam, hogy császár esetén a baba nem kap elég oxigént, meg később kicsit visszábbmaradottak lesznek. Ez nem tudom igaz-e, hogy a császár valóban okoz e rossz dolgokat a babának.

2023. jan. 30. 18:39
 13/46 anonim ***** válasza:
66%

10-es, gondolom te még nem szültél.

Igen, annyira kitágultam szülés után, hogy 1 éven keresztül olyan volt a szex, mintha szűz lettem volna.

2023. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
92%
Két természetes szülésem volt gátvédelemmel, nem voltak sérüléseim és varrataim, nem mentem tönkre, a férjem szerint minden ugyanolyan jó érzet mint a gyerekek előtt volt. A kitolás fáj, de az már a célegyenes és percre pontosan meg tudják mondani hol a vége a szülésnek, meg szokott mindenki táltosodni.
2023. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
79%
Egy 3,7 és egy 4,5 kilós gyerek után is normál és mini tampont használok 🙈 Semmi változás nincs..
2023. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
79%
Nos, akár hiszik egyesek akár nem, valóban szűkebb lettem. Nem tudom van-e hozzá bármi köze, de a terhesség óta becsülettel intimtornáztam (is). Nekem egyébként semmilyen szakadás, metszés nem volt. Legközelebb is így szülnék. A kitolás nagyon kellemetlen, égő, feszítő érzés, de számomra az az 5-10 perc hangyafing volt az azt megelőző tizenx óra vajúdáshoz képest.
2023. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
45%

13

Esetleg túl szűkre varrták össze a gátsebedet, de biztosan nem lett szűkebb a hüvelyed a szüléstől, akármennyire szeretnéd is ezt hinni.

2023. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
81%
Akkor én férfiként mondom - ha már itt tartunk -, hogy két szülés után két ujjam majd eltöri amikor akció közben összehúzódik. Mondjuk ha nem tapasztaltam volna, én sem hinném el.
2023. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
78%

Császárom volt,de program császár tehát minden tervezve volt. Sürgősségi császár esetén van kapkodás és gebasz. Fél óra volt a műtét, pár hét a gyógyulás. Csaszartol függetlenül megereszkedett a medencém, szetnyilt a hasizmom,aranyerem lett. A babám piszok egészséges és szépen fejlődik, 1 éves és azt csinálja amit kell. A szex meg jobb lett mint volt. Tejem is volt egyből ez sem császár függő ,mert volt aranyora,igaz én magánban szültem, mert ahova tartozom ott minden jó doki szabin volt és csak a kontárok maradtak.

A rossz szülés élmény legyen az császár vagy természetes inkább orvos függő.

2023. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Császárt magam nem választanék, hanem ha orvosilag indokolt, akkor nyilván elfogadom, mert az a baba érdeke.

Egyébként pedig a természetes szülést akarnám akkor is, ha 10x annyi fájdalommal és kellemetlenséggel járna, mint a császár, mert az a legjobb a babának, de a kettőnk kötődése szempontjából is.

2023. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!