Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon tönkre lehet menni...

Nagyon tönkre lehet menni odalent a természetes szülés után? Melyik szülést tartjátok előnyösebbnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért választja ilyen sok anyuka a császárt, mert szerintem hiába hogy gyorsabb és fájdalommentesebb, de a felépülés viszont annál rosszabb és nehezebb. Nektek tönkretette a hüvelyeteket a sima szülés? A kitolás mindenkinek fáj? Ezekre lennék kíváncsi.
2023. jan. 30. 18:17
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
36%
Nekem császárom volt és matrica baba,piszok anyás. A kötődés nem csak ettől függ. Semmi rossz nem.lett a csaszarbol, bezzeg amikor én természetesen születtem tucat komplikáció lett,tesóm homlokán meg sokáig ott virított a doki ujjának a nyoma...
2023. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

A kötődés mércéje nem a matricaság.

Azt ugyanakkor én sem gondolom, hogy a hüvelyi szülésen múlna a kötődés. Mellesleg, ha belegondolok, majdnem mindegyik császárral született baba akit mostanában ismerek, úgynevezett matrica baba 😂

2023. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
2x szültem természetes úton, gátvédelemmel, szóval varrás sem volt, a hüvelyem olyan, mint előtte. Értem, hogy honnan jön ez a tévképzet, hogy majd kitágul, de basszus, a hüvely egy IZOM, nem olyan, mint a fülcimpád, hogy ha beleraksz egy tágítót, akkor az úgy marad, hanem szépen visszaáll az eredetibe. Nem is lenne evolúciósan praktikus egy ~10 centi átmérőjű lyuknak ott tátongania a szülés után, egyrészt mert akkor még nyitottabb lennél (szó szerint) egy rakás fertőzésre, másrészt meg a kismedence izmai tartják a tested/belső szerveid amikor kiegyenesedsz, annak valamelyest feszesnek és erősnek kell maradnia, nem lifeghet ott csak úgy lazán. Plusz ha belegondolsz, a férfi örömérzetnek elég erős tényezője a fizikai stimulus, márpedig a mai időket leszámítva az emberi életben az általános a 8-12 gyerek volt, vagyis a 10. gyerekszülés után is még kellően feszesnek és szűknek kellett lennie ahhoz az asszonyka hüvelyének, hogy az itt ágáló baromarcokhoz hasonlóan kisujjnyi vastag pöcörő is képes legyen egy újabb ejakulációra a 11. gyerekhez.
2023. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyi szülés után gyorsan regenerálódtam. Nem tapasztaltunk negatívumot. Ellenben a császár után szörnyű volt minden. Testileg is, lelkileg is. Azért csak szétvágtak. Nem is értem, hogy lehet ezt önként választani...
2023. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
79%
Persze nem a matricaság a lényeg de anya-gyermek kötődés megvan császár ide vagy oda. A kislányom imád és viszont.
2023. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
79%
Én bevállaltam a császárt ,de az program császár volt és magánban csinálta egy jó orvos. Azért teljesen más ha váratlanul ér ráadásul egy kontár vág szét. Ugyanez igaz a természetes szulesre minden a jó orvoson múlik.
2023. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szültem, vágtak is, szakadtam is. A kitolás előtti mondjuk utolsó félóra volt az, ahol én már tényleg, őszintén azt hittem végem van, belehalok, ezt nem tudom tovább csinálni. Amikor a szülésznő azt mondta csináljunk egy próbanyomást és elmagyarázta mikor nyomjak, hogyan vegyem a levegőt, stb., akkor én màr valami teljesen más szellemi síkon jártam. Csak a szülésznő diktálását hallottam, arra koncentráltam és egy olyan belső erő tolt előre, amit nem is értek. Semmilyen fájdalmat nem éreztem, csak a fájásokat, de már sokkal tompábban és egy nyomó, feszítő érzést. Nem fájt a gátmetszés, semmit nem éreztem a repedésből, hajtott az adrenalin, hogy itt a vége. A varrás ehhez képest viszont nekem meglepően sz*r volt. Sok szurit kaptam, mégis, kellemetlen volt, csípett, az volt bennem, hogy basszus csak hagyjanak már végre békén.

Abszolút nem fájt a sebem, nyomó érzés volt 3 hétig kb., utána kicsit viszketett. Nekem kialakult némi inkontinenciám, de nem durva, éppen csak csöpögés, ez 3 hónap alatt azt hittem teljesen elmúlt, de amikor elkezdtem edzeni, az ugrálós feladatoknál azért még előjött. Elkezdtem emiatt egy regeneráló tornát és 8 hónapja szültem, de már minden olyan, mint régen. Vágás helyét tükörben még látom, de csak mert tudom hol kell keresni. :D

2023. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
21# Az nem a doki ujjának a nyoma, hanem valószínű gólyacsípés, lazac folt volt. Olvass utána.
2023. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
32%
28-as a doki azt mondta egyből hogy upsz bocsi ez látszódni fog. Szóval de a doki ujja volt 100 %.
2023. jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekem van, természetesen szültem. Nálam a gátvédelem sajnos nem sikerült, de ezt ott fel sem fogtam, inkább varrás közben miért is tart ennyi ideig. Szülés után nagyon sokáig fájt ott lent. Kb 9-10 hónappal utána nem éreztem fájdalmat. A kitolás tényleg inkább megkönnyebbülés a több órás vajúdás után, egyedül kellemetlen a feje volt. Szűkebb természetesen nem lettem, de tágabb sem… Ugyanolyan vagyok , mint előtte.
2023. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!