Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után jöjjön a nagyszülő...

Szülés után jöjjön a nagyszülő segíteni vagy ne?

Figyelt kérdés
27 hetes várandós vagyok jelenleg és felmerült már korábban is a kérdés, hogy anyukám idejönne hozzánk egyből mikor szülök. Nos lehet, hogy ez valahol egy szokás, de én valahogy nem szeretném. Szeretnék majd a férjemmel és a babával hármasban összeszokni vagy legalább pár napig nyugiban lenni. Ezt akkor mondtam is anyukámnak, hogy lehet hogy jobb lenne egy kis idő nekünk mint új család majd, de elkezdett sírni emiatt.. Plusz van egy nagytestű kutyája és őt is hozni akarja.. erről is elmondtam a véleményem finoman, hogy nem szeretnék kutyaszőrt takarítani majd újszülött mellett fáradtan, erre még jobban megsértődött. Most feljött megint a téma és mintha mi sem történt volna úgy beszélt erről, nem értette meg a dolgot.. Most én vagyok gonosz, vagy mit kéne tennem? A férjem szerint nem mondhatom neki, hogy ne jöjjön … Nektek mi a véleményetek erről?
2023. febr. 1. 21:22
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Oké akkor én vagyok.

Rendben hülye is vagyok meg hisztérika is. Köszönöm a támogató válaszotokat.

2023. febr. 1. 21:55
 22/43 anonim ***** válasza:
98%

A férjednek nincs igaza, igenis mondhatsz nemet. A gyermekágyi időszakban neked kell érezned, hogyan jó, a többiek (igen, a férjed is!) ehhez igazodjanak.

Tehát nincs illik, nem illik. Ha te úgy éreznéd komfortosan magad, hogy hármasban legyetek, akkor ki kell állnod emellett, és nem engedni anyukád érzelmi manipulációjának ("Ezt akkor mondtam is anyukámnak, hogy lehet hogy jobb lenne egy kis idő nekünk mint új család majd, de elkezdett sírni emiatt" - a sírás az ő manipulációja). Szépen meg kell mondani, mit szeretnél, és ha majd az adott helyzetben kell a segítség, jelezni fogod neki, mi lenne az. De ne ő döntse el előre.

2023. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%

20-Szerintnem ugyan az a kérdező aki tegnap feltett egy bizarr kérdést és kapott normális válaszokat mégis mindenkibe belekötött és nem bírta őket elviselni majd nagy nehezen törlődött...most is ez lesz a helyzet szerintem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb.. Itt jobban leírják a kérdést és 100% hogy ugyanez a kérdező itt is.

2023. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
a helyedben nem lottóznék
2023. febr. 1. 22:02
 25/43 anonim ***** válasza:
81%
24-Lol miért nem? Ez csak a véleményem, nem kötelező neked mindenre reagálni vagy mindenkit mindjárt le pszichopatázni mert nem tetsző választ írt :D
2023. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
98%

Én akartam, hogy jöjjön,jött is.


Az egyik unokatesómék nem akarták, 2 hetet akartak egyedül. Ott meg úgy volt.


Mivel normális a családom, senki sem sértődött meg.


Igenis mondhatod, hogy ne jöjjön. Egyedül a pároddal kell megbeszélned. Ha anyukád megsértődik, az az ő baja, majd megbékél.

2023. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
88%
Miért kell ehhez idegenek véleménye?? Ennyire beszari vag y? Mond hogy ne menjen és ennyi. A sírás csak manipuláció
2023. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Egész terhességem alatt úgy volt (én szerettem volna), hogy anyósom átjön egy hétre, amikor haza jövünk a kórházból. A kórházban a 3 nap alatt annyira kimerültem, és annyi inger ért, hogy csak nyugalomra, csendre vágytam, úgyhogy megmondtam anyósomnak, hogy ne haragudjon, de át ne jöjjön, mert jobb lesz nekünk hármasban. Jó is volt. Abban nincs semmi, ha megmondod, hogy nem szeretnél még nagyobb felfordulást, így is lesz dolog a babával bőven.

Engem nagyon zavart volna, ha nálunk van. Egy kutyával meg pláne... nekünk 2 macskánk van, minden reggel azzal indítok, hogy szőrt szedek fel a szőnyegekről. Már kúszik-mászik a gyerek.

2023. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem, hogy miért ne mondhatnál nemet anyukádnak. Ez most rólad szól, a férjedről, és a közös gyereketekről, a ti életetekről, és nem anyukádról. Ne hagyjátok, hogy már most beleszóljon az életetekbe.
2023. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
69%
KÉrdezo jól eltűnt..
2023. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!