Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megéri a szülési fájdalom? Ti...

Megéri a szülési fájdalom? Ti hogy éreztetek közben? Nálatok előjött az a gondolat, hogy bele fogtok halni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az egyetlen fájdalom, aminek értelme van, a többinek nincs.

Ti jobbra vagy rosszabbra számítottatok? Ki lehet bírni?


2023. márc. 4. 19:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem fordult meg ilyesmi a fejemben.

És lehet, hogy ez most furcsa lesz, de migréned vagyok, és hogy őszinte legyek, egy 2-3 napig tartó migrénes roham nekem nagyobb szenvedés, mint a szülés volt. Pedig első szülés, indítással, oxival. De egyáltalán nem volt szörnyű. Fájt persze, de messze nem éltem meg életem legnagyobb, belehalok fájdalmaként.

Szerintem ez nagyon egyéni dolog, hisz mindenkinek más a fájdalomküszöbe.

2023. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

8-as gratulálok a babucihoz, hát igen, elég szomorú, hogy itt tart a Magyar egészségügy. De tudod, a stadionok a legfontosabbak.. 🙃🥲

2023. márc. 4. 20:52
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Az eslő szülésemnél nagyon féltem mert nem tudtam mi fog történni hát tényleg fájdalmas volt de megérte és aztan már nem úgy fogsz rá emlkékezni :)
2023. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megérte.

Nem hittem el, hogy a vajúdás lesz a fájdalmasabb része, pedig sokszor olvastam. És nálam is így lett. Erre a fájdalomra nem lehet számítani szerintem amíg nem éled át. Aztán a kitolási szakasz már tényleg semmi volt, még beszélgetni meg mosolyogni is tudtam a nyomások között.

2023. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen megérte.

Sokan mondták, hogy amikor már azt érzem, hogy tényleg nem bírom tovább, na akkor jön el a vége. És tényleg így volt. A vajúdás vége volt nekem a legborzalmasabb, akkor már tényleg azt éreztem, hogy nem bírom, kész, ennyi, öljenek meg. Az valahogy nem fordult meg a fejemben, hogy belehalok, csak hogy nem bírom, ennyi, azt akarom, hogy örökre megszűnjön a fájdalom. Sírtam is egy nagyot. Aztán jött is a kitolás, amit én már nem éltem meg olyan rosszul. Igazából összességében fél-1 óra volt szerintem, amire tényleg azt mondom, hogy iszonyat brutális volt! Dehát ki lehetett bírni, hisz itt vagyok.

2023. márc. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem az állam az oka,hanem az istenkomplexuszos dokik,ugyanis van lehetőség fájdalomcsillapításra,de ha a doki vagy q kórház igazgatója nem fájdalomcsillapítás vagy császár párti akkor nincs és pont,ez orvosi hülyeség...
2023. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

16 órát vajúdtam a kislányommal.

Az utolsó 4 óra volt brutál,ott már nem igazán voltam képben.

Nem volt olyan gondolatom,hogy meghalok,mert semmilyen gondolatom nem volt már.

De egyébként kb. erre számítottam,nem volt jobb,de rosszabb sem.

Az ágyon fekve egy kis résen keresztül néztem magam elé néma csendben és vártam,hogy vége legyen.

A hosszú vajúdás után cserébe a kitolás 5 perc és 3 nyomásból meg volt vágás,repedés nélkül.


Amikor kibújt és meghallottuk a kis hangját,ráfektették a mellkasomra....

Számomra leírhatatlan érzések ezek és bármikor újra kezdeném érte!

Az első pár hétben azért nem tudtam elképzelni,hogy ezt újra bevállaljam,de most 1 évvel később már ugyanolyan izgalommal várjuk a kistesóját,mint őt.

2023. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%
15-öshöz hasonlóan arra nem gondoltam, hogy belehalok, de abba igen, hogy nem bírom tovább. Aztán jött a kitolás, ott már nem sokat éreztem. De aztán ott az újszülött, a kárpótlás minden szívásért. Mondjuk nagyban rontja az élményt, ha közben varrják/kaparják az ember lányát. Ott helyben nem biztos, hogy elhiszi az ember, de ki lehet bírni és ki kell bírni, elég sokan kibírták már ;). De azt nehezen tudom elképzelni, hogy van, akinek jó élmény, pedig van ilyen. Sokat számít a tudat, de hogy ennyit...
2023. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Este 10-kor folyt el a magzatvizem, aztán 11-kor kezdődtek a fájások.

Hajnali 1 órakor 5 percesek voltak.

Reggel 8-9 környékén kaptam epidurálist, de akkor már 30 órája ébren voltam, kb. a világomról nem tudtam.

11-kor kaptam oxitocint, nagyjából onnantól kezdve éreztem úgy, hogy biztosan meghalok, és engem már nem érdekel semmi, csak szedjék ki belőlem a gyereket…

Fél 12-kor voltam 4 cm, akkor voltak 3 percesek a fájások.

Aztán mikor bejött a szülésznő, hogy akkor mostmár kezdhetjük a bulit, megkönnyebbültem, mert tudtam, hogy végre vége lesz. 15:15-kor megszületett.


Szakadtam elég sokat, könnyebb volt megmondani, hogy hol nem varrtak.

A varrataim még 3 hét után is kegyetlenül fájtak.. Akkor mondtam, hogy inkább bevállalnék most rögtön még egy szülést, csak ne fájjon ennyire, hogy még ülni sem bírok.

2023. márc. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
19-es 4 ujjnyi voltál és kb 9,5 cm-re tág. 4 centis nem jön ki a baba
2023. márc. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!