Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megéri a szülési fájdalom? Ti...

Megéri a szülési fájdalom? Ti hogy éreztetek közben? Nálatok előjött az a gondolat, hogy bele fogtok halni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az egyetlen fájdalom, aminek értelme van, a többinek nincs.

Ti jobbra vagy rosszabbra számítottatok? Ki lehet bírni?


2023. márc. 4. 19:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésemnél a brutál rész volt kb 2 óra. A kitolást meg sem éreztem, azt se, mikir kicsusszant a baba.

A masodiknál a brutál rész kb 15 perc volt, nagyon könnyű kis vajúdás, viszont a kitolás iszonyú, szörnyű, rémálmaimban ne jöjjön elő.

2023. márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
67%

Két könnyű, gyors, problémamentes szülésem volt, mindennemű fájdalomcsillapítás nélkül. Oxit a másodiknál kaptam, de nem igazán éreztem a hatását, nem fájt tőle jobban vagy kevésbé.

Nekem úgy maradt meg, hogy fáj-fáj, de azért annyira nem volt nagy cucc. Nem volt halálvágyam, nem éreztem azt, hogy én ezt "nem bírom", semmi. Nekem ez egyáltalán nem volt borzasztó, én is migrénes vagyok, az sokkal rosszabb szerintem is. Meg én rendszeresen ügyetlenkedek és így-úgy kificamítom a térdem, belerúgok a kanapé lábába és eltöröm a lábujjam meg ilyenek, az rosszabb, mint a szülés volt. Már csak azért is, mert az a fájdalom sokkal tovább tart, mint a szülésé (8 és 6 óra alatt lettek meg a lányok az első fájástól számítva, szóval így könnyű). Én először sokkal rosszabbra számítottam.


Ez nagyon egyéni, kérdező, hogy ki hogy éli meg. Nyilván fáj, mert fájnia kell, ez a természetes, olyan nincs, akinek egyáltalán nem fáj, még a rendes hivatalos neve a tágulásnak a "fájás" :D szóval ez egy ilyen műfaj, ennek ellenére vannak szintek. Van, aki elájul, aki hány, aki világáról nem tud, más meg, mint én, simán csak megvonja a vállát, hogy ez annyira nem esett jól, de legalább túl vagyunk rajta. Nem azért, mert egyik vagy másik nő erősebb vagy jobb vagy akármi lenne, simán csak így alakul.


Mondjuk ez fura kérdés, hogy megéri-e maga a fájdalom, meg hogy az egyetlen fájdalom, aminek értelme van. Minden fájdalomnak van értelme, ez a test jelzése, hogy valami nem oké. A szülés fájdalma az, ami úgy fáj, hogy nem gondot jelez (sérülést, valamilyen eltérést a normálistól), ezért különleges ebből a szempontból. De nyilván megéri, persze, hiszen a végén ott van a gyereked.

2023. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem rosszabb lesz, függetlenül attól, hogy szörnyű volt. Nem volt halálfélelmem, csak untam, számomra egy végeláthatatlan szenvedésnek tűnt. Bár én a beszámolók alapján tényleg egy kegyetlen, pokol tüzében meghalós, minden elemében kegyetlen rossz dolgot vártam, semmi ezoterikus átlényegülés meg szivárványos pillangók. Ahhoz képest nem volt rossz, bírható szenvedés volt.
2023. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem ereztem,hogy bele halnek.az utolso tolofajasnal mondtam,hogy en ezt nem birom mar,de erot vettem magamon.aztan ereztem,hogy kicsusszan a baba.

Az olyan jo erzes volt.aztan mar nem is fajt semmi.😊

2023. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
18-as, hát, szerintem valójában nem a vajúdás/kitolás a jó élmény, hanem amikor már megszületett a baba :))
2023. márc. 5. 09:27
 26/34 A kérdező kommentje:
21, miért, mi történt a kitolásnál? :(
2023. márc. 5. 09:29
 27/34 anonim ***** válasza:
87%

Nekem program császárom volt, de pár nappal idő előtt jött a bébi, természetesen kezdtem vajúdni.

Nem kellett végigcsinálnom az egészet, mert vittek császárra.

De a demo változat is elég volt ahhoz, hogy ne akarjak többet szülni.

2023. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Durva oxis fajasaim voltak, 2 oras kitolas, megis kibirhato volt, telejsen mas tudatallapotban vagy olyankor.

Engem az utana levo extrem nemalvas keszitett ki jobban

2023. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
17-es gratulálok a babucihoz! :)
2023. márc. 5. 11:20
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Maga a fajdalom rossz volt, de még elviselheto. Ami nekem a legrosszabb volt az egeszben, hogy mire a szuloszobara kerultem elotte mar 2 ejszakat nem aludtam, mert jottek a fajasok de rendszertelenul es alig tagultam. Szerda este 11 ora fele kezdodtek es penteken delutan fel3kor szuletett meg a kislanyom.

Mikor kozoltek hogy akkor csaszar lesz nekem az volt a megvaltas annyira ki voltam merulve mar.

Miutan megszuletett kozoltem a ferjemmel, hogy nem lesz tobb gyerekunk mert en soha tobbet nem vagyok hajlando szulni. Termeszetesen megerte a szenvedest. Azota eltelt mar 3 honap, es mar ugy vagyok vele hogy talan lehet szo majd még egy babarol. Szoval ahhoz kepest szamomra is meglepoen hamar tultettem magam a szulesen.

2023. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!