Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy éreztétek magatokat...

Hogy éreztétek magatokat hüvelyi/császáros szülés után? Mindenkinek nagyon hosszú a felépülés?

Figyelt kérdés
Milyen úton szültetek?
2023. márc. 17. 12:31
1 2 3 4
 21/35 flora08 ***** válasza:
80%
17-es vagyok. Kérdező, ezzel nem értek egyet. Semmi sincs előre kitalálva. Természetesség ide vagy oda, én örülök, hogy a farfekvéses babám nem lábbal előre érkezett meg. Tudom sokak szerint ez nem indokolja a császárt, mert "régen is megszülettek a faros babák" 😩
2023. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

20-as igen, ezt megértem.

Nálad mi okozhatta a depressziót? Hormonok lecsökkenése?

2023. márc. 18. 14:41
 23/35 anonim ***** válasza:
66%
Úgy együtt minden. Kialvatlanság, kiszolgáltatottság, hormonok. De a másodiknál már vártam és az nem is tartott olyan sokáig. Az első után egész sokáig (és egész változatosan) tartott.
2023. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%

17, 21 nekem is sokáig faros volt a lányom (szinte a legvégén fordult be) Nekem nem is hagyták volna hogy megszüljem farosan.


De amúgy én is abszolút hülyeségnek tartom azt a hozzáállást, hogy azzal példálózzanak, hogy mi volt régen. Régen bele is haltak gyakran a szülésbe ennyi erővel..

2023. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

lányom császárral született, makk egészséges és bár elvileg szülhettem volna normálisan,de mivel nem ajánlották így nem kockáztattam. A legelső császármetszés 1500-ban volt, szóval elég régóta nagy igény volt rá, mert bizony régen ugye jó ha 10 gyerekből megmaradt 2-3. Szóval ha"belerondítás" is szerinted a császár azért jobb ez mint egy halott csecsemő/anya... Szerintem nem belerondítás, a hüvelyi születés is egy trauma a babának, sőt az életünk első traumája hisz egy szűk járaton átszuszakolódunk holott addig tök jól elvoltunk az anyaméhben.

Hülye elméleted van kérdező.

2023. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
65%
Ezen kar vitatkozni. Az, hogy a szülés beindulása előtt kiveszik a gyereket a méhből, ugyanúgy trauma, mintha hüvelyi úton születne. Nyilván nagyon sok esetben indokolt a császár és életeket ment, de manapság ,,divat " lett különösebb egészségügyi indok nélkül programozott csaszart kérni. Egy ismerősöm pl nem akarta, hogy fájjon. Egy másik nem akarta, hogy csúnya legyen odalent.
2023. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

26. ehhez a döntéshez amúgy a nyugat európai országokban joga van a nőknek... az ő testük.

De nem szeretnék eltérni a témától, csak nem tartom jónak, hogy van aki azt hiszi attól jobb anya, hogy egyik vagy másik úton szüli meg a gyereket.

Én szándékosan nem is mondtam el, névvel (itt leírtam fentebb már) senkinek, hogy hogyan szültem.. ez rám tartozik meg a férjemre.

2023. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#25, ez nem az én saját véleményem volt, ezt egy illető írta egy válaszban itt GyK-en, hogy a természetes folyamatba "belerondítanak" a császármetszéssel.

Nem az én elméletem hülye, és amúgy meg tisztában vagyok azzal, hogy a császár sok alkalommal életmentő is.

2023. márc. 18. 19:59
 29/35 A kérdező kommentje:

#26, nem tudom, de nekem ezekről az anyákról mindig ilyen "csak én, csak nekem legyen jó" gondolat jön elő 😅

A szülésnek nem véletlenül kell fájnia.

De ezzel nem fogok vitát gerjeszteni.

2023. márc. 18. 20:03
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

én nem a 26os vagyok de sztem amúgy sajnos sokan attól érzik magukat különbnek, hogy "úgy megszülték" a babát..


ezért érzik magukat sokkal rosszabbul azok, akik mondjuk sürgősségi csaszarosak lesznek, mert most a trendi, hogy csak akkor vagy jó anya ha igenis megszenvedted a szülést..


Amolyan elvaras szinten van ez meg egy kalap alá veszik őket.. hogy életmentő vagy neki éppenséggel a fájdalom miatt nem ment.. hát ez az ami az ő dolga.


Én bevallom a második gyereknél gondolatban könyörögtem hogy VALAKI VEGYE MAR KI, mert azt hittem megdöglök ott nyomban.. a gyerekem majdnem 5 kilós lett es szanaszét repedtem de nem csak kinn hanem benn is szóval utólag bánom hogy csak gondolatban könyörögtem...

2023. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!