Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem éreztem tolófájást, ez...

Nem éreztem tolófájást, ez miatt lett vákuum? Én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

A kisbabám kb 5-6 óra vajúdás után lett meg. Mire beértünk a hozzánk 15 percre levő kórházba már 2-3 perces fájásaim voltak, pedig már a második fájásom után elindultunk.

Végig nagyon erősek voltak a fájások, és nekem az elejétől kezdve olyan érzésem volt hogy mindjárt bekakilok.

Így egyszer csak jött a szülésznő hogy akkor szülünk, de előtte ad egy kis infúziót (oxitocint). Ekkor mintha elkezdett volna ritkulni és kevésbé fájni. Harmadik nyomásra sem jött ki a baba, a szívhang esett így vákuummal segítettek. Azóta probálok rájönni hogy mit rontottam el, lehet hogy nem ismertem fel a tolófájást? Túl későn kezdtem el nyomni?

Sajnos oxigént is kellett adni a babának, eddig úgy néz ki nem lett következménye de én nagyon aggódok azóta is.



2023. máj. 11. 04:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus.

Semmit nem rontottál el. De sajnálom, hogy rosszul vagy.

2023. máj. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Te semmit nem rontottál el. Ők igen, mert beleavatkoztak a természetes folyamatba, ami hátráltatta a szülést.
2023. máj. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit. Sajnos velem is ez történt.

Amikor elindult kifelé a baba elmúltak a fájások. Így fájások nélkül kellett kinyomni a közel 4 és fél kilós babámat, mert nem segítettek. Nem értem én se, hogy mi történt, az első babánál végig jöttek a tolófájások most meg nem. :(

A lényeg, hogy mindenki jól van. ❤️ Ne hibáztasd magad.

2023. máj. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A vákum ma már rendkívül biztonságos. Nekem 2 napos indított szülésem volt, a végén úgy nyomtam mintha nem lenne holnap mégis vákumoztak. Igen, lehet hogy elfogytam a végére, lehet az én hibám, de miért kéne ezen rágódnom? Hálás vagyok, hogy segítettek, hogy megmentették a babám, hogy nem kapott agyvérzést vagy bármi mást. Amúgy ma már másfél éves egészséges, beszélő, okos kisfiú, szóval nem lett semmi baja :)
2023. máj. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem kellett volna az oxi. Te semmit nem csináltál rosszul.
2023. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Kèrdező. Szòròl, szòra ugyanìgy jártam szülèsnèl. Amikor megkaptam az oxit, fájásgyengesèget kaptam. Utolsò percben vákumozták ki a fiam. Nagyon aggòdtam èn is, hònapokig depressziòs voltam, rágòdtam nagyon, de vègül sikerült a fèrjem ès saját magam segìtsègèvel elfogadnom. 2,5 èves a fiam, már beszèl, nem lett semmi baja, de termèszetesen èn is aggòdtam, amikor elkezdett mászni, járni nyugodtam meg jobban! Nem volt sosem lemaradva, sőt. Figyeld a babát, beszèlj erröl valakivel, de SEMMIT NEM RONTOTTÁL EL!
2023. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el, ez ilyen, és az sem igaz, hogy az oxi miatt. Csak megtörtént.


Nekem végig voltam erős fájásaim a 18 órás vajúdás alatt, a végén már nagyon durvák, a kitolás is elindult, aztán valahogy egyszercsak kitolás közben elkezdtek múlni a fájások, szerencsére már csak 2-3-at kellett nyomni, hogy kint legyen a baba. Nem vákumoztak, még nem is csináltak velem semmit, csak hirtelen nem éreztem már azokat az erős tolófájásokat, pedig ugye a baba a szülőcsatornában volt már.


Szerencsére nem lett gond, de nekem eszembe sem jut, hogy ez az én hibám lett volna, neked miért igen? Nincs gond, nem történt baj, egy szülés bizony veszélyes dolog, de túl vagytok rajta, ez a lényeg.

2023. máj. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is az oxi hatása, te nem rontottál el semmit! Én az égvilágon semmit nem éreztem, amikor mondták, hogy nyomjak, nem csak hogy tolófájást, hanem sima fájást sem. Mégis 3 nyomásra, pár perc alatt kint volt a babám. Valószínűleg neked is más, a te képességeidtől független oka volt, hogy nem jött ki.

De megszülted, túl vagy rajta, minden rendben lesz a picivel, és ez a legfontosabb. 1 évvel a saját szülésem után még mindig nem értek részleteket, valószínűleg sosem fogom, de ne hagyd, hogy ezen aggódj. Abban a helyzetben mindent megtettél, amire képes voltál, egy szülés millió tényezőn múlik, de bárhogy is alakul, a lényeg az, hogy épségben legyen kint a baba.

2023. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem kellett volna bekötni az oxit, attól eshetett le a babád szívhangja is. Nem hiszem el, higy egy jól haladó vajúdásba is muszáj belenyúlniuk, annyira rossz ez a patológiás nézet a kórházakban. Sajnálom. 45 perces volt a kitolási szak mindkét gyerekemnél, de az elsőnél nem éreztem tolókat, kaptam én is oxitocint, irányított kitolás volt háton fekve. A másodiknál tapasztaltam meg először, milyenek az igazi tolófájások. Ott békénhagytak minket.
2023. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Kellene amúgy ezt jelezni a kórháznál, hogy ne legyen eltussolva.
2023. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!